Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Victims Of EA

BonePART

Öne çıkan mesajlar

Güzel oyunlar çıkmıyor değil, elbette çıkıyor da ne bileyim çoğu bana hop diye yutulması gerek şeyler gibi geliyor. Veyahut ta ben iyice açgözlü oldum.

Şu an bi' Populous serisi tadı veren kaç strateji oyunu var?

En sonunda "Şimdidin grafikleri iyi ama ruhu yok" deyip göçüp gideceğim. :P
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Cok oyun var ama yaratıcı oyun yok. Bi oyunu install uninstall süresi 1 günü geçmiyor.
Ha diceksiniz büyüdük eski oyunları beğenmiyoruz. Öle olsa hala saatlerce mario oynamaz ki, insanlar.

olm battlefield 3 ile l4d2'nin iyi olduğunu sen söyledin demin, gayet yaratıcı ve zevkli oyunlar işte.

her akşam l4d2 maçı yapıyoruz mesela biz.
sürekli lol, killing floor, tf2 gibi oyunları oynayan kişiler de var.

mario demişsin, sarcasm yaptığını tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

gayet de ruhu var aslında da, görmezden geliniyorsa onu bilemem.

Orası zaten ironi kısmıydı. Cümlenin yapısı öyle bir şey demediğimi belli ediyor zaten.

Güzel oyun çıkıyor elbette. Çıkıyor ki oynuyoruz. Keyif vermeyen, heyecan duymadığımız bir oyunu zorla oynayacak halimiz yok.

Bu topiğin en ciddi insanı olma yolunda ilerlemek adına (bir anda şimşekler çakıyor) şunları söyleyeyim: B)-

İnsan geçmişe özlem duyar. Ne olursa olsun, şu an ne kadar mutlu olursan ol, eskiden yaşanmış güzel günler/şeyler an gelir, burnunu sızlatır. Bilinçaltı denilen nane, kötü olayların üstünü örtmekte ve güzel şeyleri hatırlatmakta inanılmaz yetenekli. Bu gayet normal bir davranış. Vücut kendini normalize ediyor böyle yaparak. Seviyoruz bilinçaltımızı, siz de sevin.

Bu konu da aslında az biraz bahsettiğim konu ile direkt alakalı. Çocukken commodorelarda, atarilerde oynadığım bütün oyunlar birer başyapıttı benim için. Saatlerimi ekran karşısında geçirirdim. Şimdi o zamanları düşününce o oyunlar harikuladeydi. Zamanına göre elbette öylediler ama şimdi bir Mame Emulator'u yükleyip baktığımda 3 dakika sonra sıkılıyorum. Onlar hep orada, bildiğim şekliyle kalsınlar istiyorum. En çok sevdiğim 90'ların ortası, 2000'lerin başı arası muhabbeti de bundan farksız değil. Gerçi o dönem çıkan bazı oyunların gerçekten tadını yakalayamıyor oyun sektörü. Bu da kendi adıma dillendirdiğim bir gerçek.

Hepimiz yaşlanıyoruz. Hayatlarımız değişiyor. Beklentilerimiz, sorumluluklarımız, beğenilerimiz bu minvalde değişiyor. Şimdi belki de bir çoğumuz bu hızlı tüketime ayak uydurmuş durumdayız. Oyunlara da muhakkak aksediyor bu değişimimiz. Bu topik başta olmak üzere hemen hempimizin buralarda ortak paydası bilgisayar oyunları. Gerçekten belki de eskiden bir oyuna oturup 2 ay onu oynarken şu an en keyif verici oyundan 1 hafta sonunda sıkılıyoruz. Belki zaman bulamıyoruz eskisi gibi. Bir çok somut nedeni var bunlar gibi.

Bu topik altında bence eskileri güzelce hatırlamanın/anmanın, yenilere çamur atmanın hiç bir sakıncası yok. Biraz duygularımızı okşamanın hiç kimseye bir zararı yok.

Oyun oynamak iyidir, hepimiz seviyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamisahin said:

İnsan geçmişe özlem duyar. Ne olursa olsun, şu an ne kadar mutlu olursan ol, eskiden yaşanmış güzel günler/şeyler an gelir, burnunu sızlatır. Bilinçaltı denilen nane, kötü olayların üstünü örtmekte ve güzel şeyleri hatırlatmakta inanılmaz yetenekli.

orası öyle, ama nedense bende kötü olayları da hatırlatıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an çok çok iyi oyunlar çıkıyor. Minecraft olsun, Saints Row 3 olsun, New Vegas olsun. Senemi yediler resmen. Dlcleri dahil vereceğim her kuruş helaldir.

Fakat bu durum benim yana yakıla başarılı bir dungeon keeper türevi, simcity türevi, wing commander türevi oyun ihtiyacımı geçirmiyor malesef. Hele dk kalitesine en son yaklaşabilecek oyun evil genius'tı. Yetebilecek olsam ben yapacam bir indie türevini. O derece yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Günümüzün EA'sına bu tip eleştiriler getirmek ezberden başka birşey değildir.

Geçmişte karanlık günler elbet oldu fakat son yıllarda kendini çok topladı ve harika işler ortaya koyuyorlar. Hatta birkaç istisna dışında 6/10 puanın altında oyunları bile yok diyebilirim.

Özellikle EA Sports'taki gelişme ayakta alkışlanacak türde, çıkardıkları tek bir oyun bile 9/10'un altında puanı hak etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...