Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpek Saldırısında Ne yapılmalı?

doxylamine

Öne çıkan mesajlar

kavurma said:

Arkadaşımın ailesi evinde yaklaşık 5 yıldır rot besliyor. Yaşı ilerlediği ve apartmanda huzursuzluk çıkardığı için bir tanıdıklarının çiftlik evinde tutuyorlar çoğu zaman. Arada sırada eve getirip 1-2 gün bakıyorlar. Yine böyle bir gün onlara gitmiştim köpeğin evde olduğundan habersizdim. Arkadaşım ev kapısını açtı içeriye gitti bende ayakkabılarımı çıkarıp içeri girdim, tam kapıyı kapattım ki köpek karşıma dikiliverdi. Ben kollarımı sakınıp arkadaşıma seslenecektim ki köpek üzerime sıçrayarak kolumu ısırdı tabi sıçrarken ses çıakrdığı için arkadaşımda bunu duyduğundan höyt möyt bağırdı kısa bir süre ısırmasını sağladı bu durum. Şayet arkadaşım bir ses çıkarmasaydı muhtemelen kolum kopabilirdi. Ev ortamında dahi bu tür bir tehlike ile karşılaşabiliyorsak dışarıda kim bilir neler olur.

Burda suç köpekte değil yanız arkadaşında. hangi hayvanın bölgesine girersen gir sana saldırır. önce arkadaşının gelip senin düşman olmadığını göstermesi gerekirdi. Ayrıca sokakta böyle bir şey olmaz çünkü köpeğin biri kalkıp da sokağın ortasını aha burası benim çöplük diye işaretlemez, 5-6 tanesi biraraya gelirse belki. Azıcık aklı olan kimse de o kadar köpeğin yanından vayyyy topraklarım naber diye geçmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Robert_Poche said:

sallamamaya calıs, korkuyor olsan da yurumeye devam et...

yalnız şu işe yarıyor, bizzat denedim. karanlık bi yerlerden geçiyodum ağaçlık falan, orda 5-6 köpek yatıyomuş meğerse. hırlamaya falan başladı 2-3 tanesi hiç iplemedim hatta bakmadım. Göz teması kurmadan ve hızlanmadan yürüyüp geçtim köpekler gıdım kıpırdamadı. Tabii denemeyin bence :D 3,5 atmadım değil sfsdgdfsg
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ne olursa olsun ben köpeklerin kedilerin falan böyle evlere hapsedilmesine karşıyım, devletin bu işe el atıp bu tür hayvanlar için doğal yaşam alanları kurması gerekir. Hep birlikte kardeş kardeş yaşasınlar koloniler oluşturup savaşlar çıkarsınlar falan çok güzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

Robert_Poche said:

sallamamaya calıs, korkuyor olsan da yurumeye devam et...

yalnız şu işe yarıyor, bizzat denedim. karanlık bi yerlerden geçiyodum ağaçlık falan, orda 5-6 köpek yatıyomuş meğerse. hırlamaya falan başladı 2-3 tanesi hiç iplemedim hatta bakmadım. Göz teması kurmadan ve hızlanmadan yürüyüp geçtim köpekler gıdım kıpırdamadı. Tabii denemeyin bence :D 3,5 atmadım değil sfsdgdfsg

ben de beni anasının nikahından görüp havlayarak koşup gelen köpeği sallamamıştım, yanıma kadar gelip geri dönmüştü sonra
oyun istiyor abisi
Sosyal ağlarda paylaş

Küçüklükten beri büsürü itinköpeğin olduğu bir yerde yaşadığım için siz şehirli noob gençlere naçizane 1 kaç taktik vereyimde kendinizi ısırtmayın hahah.

Öncelikle yok köpekle göz teması kurma yok yanından geçerse bakma zart zurt diyenlere inanmayın gençler. Size her bakan köpeğin, ne kadar tırsak görünümlü bir köpek olursa olsun sizi ısrma ihtimali vardır bi kere bunu aklımızdan çıkarmıcaz.

Genelde bu itler zayıflık sezdimi götünüzden ayrılmaz. Bunun için benim geliştirdiğim en iyi taktik köpeğin gözlerinin içine onu yiyecekmiş gibi bakmak.Adeta "olm bak yanlış bir hamle yapma doğduğuna pişman ederim" bakışı atınız.Gerekirse durup bakın daha etkili oluyor kısacası ona patronun kim olduğunu gösterin.En önemlisi ise asla ve asla köpeği göz menzilinizden çıkarmayın. "Olm köpeğe baklmayın lan yürüyüp gidin bişey yapmaz - La olm korkmayınca zart zurt oluyomuş geçip gidin - Gözlerine bakma hacu yürü git" diyen bi sürü arkadaşım arkadan bacaklarından ve totolarından ısırıldılar ne yazıkki :)

Gelelim burnuna sert bi tekme atmaya. Evet çok güzel bir yöntem ama unutmayın karşınızdaki bir hayvan ve sizden daha atik.Savurduğunuz tekmeyi dodgelayıp yan taraftan o tekme attığınız bacağı kapıverir mazallah. Daha da kötüsü böyle bir durumda dengenizi kaybedip yere salak bir biçimde düşerseniz gardınız mardınız kalmaz.

Things get worse
Geri dönülmez bir yola girdiyseniz bu işten tek sağ kalan sizin olmanız lazım. Bu nicki değirmende un elerken almadık gençler. Baktınız köpek sizi ısıracak kaçarı yok hemen korkup panikleyip karı gibi vır vır ciyaklamayın.Korkunun ecele faydası yok.Soğukkanlı olmamız lazım (ona küçük sürprizler yapın ekieki). Aklınızda her zaman şu naçizane düşüncem olsun : "ulan köpek en fazla yapacağın iki üç ısırık olacak ama ben senin ebeniii ....... " ardırdanda bi Crixus haykırışı allahhh gazımızı aldık mı aldık.Artık değil köpek roma ordusu gelse vız gelir. Köpeklerinde bütün hayvanlarda olduğu gibi en zayıf yeri boğazlarıdır. izlediğiniz belgeselleri hatırlayın aslanlar kaplanlar zavallı geğiyi nasıl öldürüyor boğazlayarak, köpeklere neden dikenli tasma takarlar??? Yaaaa diğer köpekler boğup öldürmesin diye (arkadaşlarım bana aynştayn derler hala) . Neyse mizahı bırakıp işimize dönelim : Köpeği bayıltacaz gençler, olmadı boğarak öldürecez başka çare yok olayın bu boyuta gelmesi sizin suçunuz değildi köpek kaşındı. Bunun için önce köpeği boynundan yakalayıp yere sericez ve direk etkisiz hale getiricez. Üstüne çıkın ve gövdesinden bastıruınız. Elinizle boğazını sıkınız. 1 dakkaya kalmaz köpek kendinden geçer. Fazla devam etmeyin öldürürsünüz. Köpek çok tehlikeli bi cinsse acımayın sıkın gitsin.

Yukarıdaki anlattığım methodlar yılların birikimiyle oluşturulmuştur. Bir çok durumda test edilmiş onaylanmıştır.Cani mani diyen insanları takmayın unutmayın gençler DNA bencildir. Yapcek bişee yook
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz bu aralar öyle görüntüler normaldir.Köpeklerin alak mevsimi. Bir dişi köpeğin peşinde 10-20 kusür abazan yurdum köpeği dolaşır yatağa atabilmek için.Geçen gece sigara almaya giderken sokak kapısını açmamla 20 kusurunu görmem bir oldu. Böyle bir durumda yapacağın şey dişi köpeğe asla yaklaşma yoksa gangbange uğrarsın. Erkek köpekler birikimlerini senden çıkarır ahahah. Öyle bir durumda sessiz sakin bi şekilde yan yan ortamdan uzaklaşıcan. Köpeklerin amaca sex bırak işlerine baksınlar
Sosyal ağlarda paylaş

Hep erkeklere mi saldırıyo bunlar? Bizim köyde adım başı köpek var 1 gün olsun saldırmadılar. Yazlıkta gece ve sabah evin etrafı kaynıyo arabalara saldırıyolar ama insanlara saldırdıklarını daha görmedim. Napıyosunuz da saldırıyolar anlamadım .Heralde kadınlar daha cesur oluyo korkunun kokusunu almıyor bizden hayvanlar. hell yeaa ^^
Sosyal ağlarda paylaş

LastManStanding said:

iklim gereği burlarda kangal felan olmaz onun için öyle bi fırsatım olmadı. Ama apaçinin teki Rottweilerını zor aldı elimden

kangalın saldırma sebepleri bellidir zaten koruduğu araziye girdin mi gg. çogasil hayvan. en iyi kangal <3
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...