Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpek Saldırısında Ne yapılmalı?

doxylamine

Öne çıkan mesajlar

Kaçabileceksen Allah yarattı demicen topukları göte vura vura uzaklaşıcan ama baktın yakalanacaksın son çare yerden taş alıyormuş gibi yapılabilir ama illa ısıracaksa bacağı sunmak daha mantıklı el, vücut veya yüz çevresindense. Elbette saldırı sonucu sahipli köpek ise sahibinin canına okutup köpeğide uyutturmak lazım.
Bu arada eğitimli köpek filmlerdeki gibi uçarak belden yukarı saldırıyor. Cahil, eğitimsizi %90 direk paçaya yapışıyor.

Llama said:

2 ay önce saldırdı bana 4 tane köpek...

cep telefon gitti
evin anahtarı gitti

yeminlen koşturmaktan ne varsa saçmışım etrafa

rahat 2 sokak kovaladılar da
Sosyal ağlarda paylaş

kopekten kosarak kacilmaz daha dogrusu kacilmaz yani kosarsan sctin hatta bi kac adim da sen ustune yuruyceksin ki aptal olsun, soguk kanli davranmazim lazim, korktugunu belli etmiyceksin onuda hissedince iyice delleniyo hayvan(guard dog icin demiyorum zaten onuda sokakta basibos bulman zor) vurarak fln kolay cani yanmaz kopegin, derileri cok aci hissetmez ama kulaklari hassas olur yakalayabilirsen kulagini cek cimcikle isir aninda cani yanar
Sosyal ağlarda paylaş

doxylamine said:

tırsıyorum hayvanlardan bilmiyorum 3 gündür dışarı çıkamadım asdfasd
valla çok kötü oldu alıcam bıçağı hepsinin gözünü suratını parçalayıp yiyecem koreliler gibi ohhhh belki apm mi arttırır

saçma

said:
vala arkadaşlar eğer köpeklerle çok içli dışlıysanız ( atıyorum bulundugunuz muhitte cok fazla varlar ise ) tavsiyem lütfen bu köpek kovucu aletler var kemerine takıyosun radyoaktif dalga saçıp köpeklerin size yaklaşmasını önlüyo yazıktır yahu onlar sizin kadar zeki degiller saldırıyolar cünki sizlerin onlara zarar vereceginden korkuyorlar, ben şahsen vuramam köpeklere elim ayarı yoktur birazda ağırdır ya ölürse allah korusun tavsiyem eğer karşınızdan bi rot geliyosa çaktırmadan yolunuzu değiştirin, kangal zaten durduk yere saldırmaz ( 1 kaç kez yanıma kadar geldi bişey yapmadı ) kangal sadece tehlike anında saldırır zaten kangala karşı koymanız imkansızdır ( görenler bilir oldukça iri bi köpektir sakın ola korkmayın kaçmayın, ben zaten konuya pek hakim degilim şahsi fikirlerimi söyledim birazdan bi veteriner arkadaş gelip önerilerini söyler.

saçma
Sosyal ağlarda paylaş

cambazct said:

kopekten kosarak kacilmaz daha dogrusu kacilmaz yani kosarsan sctin hatta bi kac adim da sen ustune yuruyceksin ki aptal olsun, soguk kanli davranmazim lazim, korktugunu belli etmiyceksin onuda hissedince iyice delleniyo hayvan

boldladığım kısım yanlış, onu dışında doğru.

sokak köpeğiyle sahipli köpekler ayrı kategoridedir, OP bu ayrımı yapmamış sanırım.

sokak köpeği (önceki postumda dediğim gibi) durduk yere insana saldırmaz. mahalle aralarında yaşayan sokak köpekleri insana alışıktır, hiç bir şey yapmaz.
o yüzden köpek gördüğünüz de koşarak kaçmaya başlamayın, köpekte istemediğiniz bir etki yapabilir.
köpeğe bakıp bakıp strese girmiyceksin, korktuğunu farkedip gene istemediğin bir etki yapabilir.
onun yerine umursamayıp yoluna devam edeceksin. o kadar da zor değil bu, umursama, bakma, o yoluna gitsin sen yoluna.
ha, kasten kasten üstüne yürürsen hayvanın saldırmasına neden olabilirsin.
özellikle yavrularını koruyan anne köpekler veya yerleşim birimi dışında (özellikle sanayii benzeri yerlerde) bölgesini koruyan köpekler bu tip davranışlara ters tepki verebilir. o tip köpeklerden uzak durmakta fayda var.

sahipli köpekler tasmalı olduğunca korkmanıza gerek yok. korkmanızda da hiç bir neden yok. sahipli köpekler dışarda dolaşırken etrafta koku arar ve diğer köpeklerle ilginelir.
insanlar bu köpeklerin özellikle kendisiyle muhatap olduğunu sanır, ancak köpek kendi halinde yürüyüş yapmaktadır.
tasmalı köpeklerin yanından geçerken endişe etmeyin, sizle ilgilenmeyecektir bile (en fazla bir bakış atar sadece).
ha, önceki postumda belirttiğim gibi özellikle saldırgan yetiştiren köpek sahipleri oluyor, onlar da tiplerinden belli olur zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

cambazct said:

kopekten kosarak kacilmaz daha dogrusu kacilmaz yani kosarsan sctin hatta bi kac adim da sen ustune yuruyceksin ki aptal olsun, soguk kanli davranmazim lazim, korktugunu belli etmiyceksin onuda hissedince iyice delleniyo hayvan

boldladığım kısım yanlış, onu dışında doğru.

bende ise yariyo valla
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...