Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpek Saldırısında Ne yapılmalı?

doxylamine

Öne çıkan mesajlar

Haydarpaşa Garı'dan üniye giderken arayolda köpeğin biri arkamdan kalçama saldırmıştı, pantalon yırtılmıştı. Ben noluyor diye arkamı döndüğümde hayvan öyle melül melül baktı ki el kaldırmaya kıyamamıştım.

"Pardon abi anlık cinnet geldi" bakışıydı resmen.

Jiu Jitsu kitabı asmıştım tutoya orada vardı köpeğe karşı savunma. Tabi o saldırı çeneyle kemik kırabilecek köpeklere pek işlemez.
Sosyal ağlarda paylaş

gold gelip anlatmadı mı lan hala, üşendim her sayfaya bakmaya da görünce anlatır. Özetle;

Isırırlarsa kaçmayıp, aksine üstüne üstüne gitmeniz lazımmış. Kaçıp kurtulma refleksiyle kendinizi çekiştirirseniz ısırdığı yerden etinizi yarıp koparmasına yardımcı oluyormuşsunuz. Üstüne üstüne gidip, zayıf olan mide bölgesine tekme/yumruk atmaya bakacaksınız. Kendi acıdan bırakır zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

2 seneye yakın oluyor.bahçeli bir sitede yaşıyoruz ve bu nedenle köpekler eksik olmuyor.bir pazar sabahı eşim kahvaltılık alışverişine gitmişti. çıkalı 5 dakika olmamıştı ki zil deli gibi çalınmaya başladı. koştum,kapıyı açtım. eşim ağlayarak ve çığlıklar atarak eve daldı.baktım bacağından kan akıyor.şerefsiz itin teki eşim bahçeden otoparka doğru geçerken arkadan sessizce gelmiş ve tam baldırından ısırmış.
hemen hastahaneye gidip kuduz aşısı yaptırdık.bu aşıyı da İstanbul'da Haseki'de yapıyorlar(neyse,ayrı tartışma konusu).oradan çıktıktan sonra eve geldik ve eşime şu köpeği göster bakayım dedim.çok fazla dolanmamıza gerek kalmadı.aynen yukarıda bir arkadaşın dediği gibi kaçamak bakışlar atarak,sürekli bakışlarını benden kaçıran bir köpek.ben buna bağırıyorum,kızıyorum...o da resmen yerin dibine geçiyor.acıdık yav hayvana.sonra öğrendik ki bu köpek yalnız bizim bahçede değil, az aşağıdaki yürüyüş parkurunda da hemen her gün en az 1 kişiyi ısırıyormuş.belediyeye söyledik,"gelin bu köpeği alın götürün"diye.o arada hikayesini de konu komşudan öğrendik. sahibi ölünce çocukları bakmamış,sokağa atmış. doğal olarak hayvanın psikolojisi bozulmuş.eşimle çok üzülmüştük hayvanın durumuna.

uzun lafın kısası: bakamayacağınız hayvanı almayın. onlar da,özellikle de köpekler çok hem de çok duygusal yaratıklar. bir çocuğa gösterilen şevkati göstermek lazım onlara.hem de yaşamları boyunca.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

bende okadar okudum bekliyorum ki "aldık besliyoruz yazık ya" falan diceksin. belediyeyi arayıp alın bunu burdan demişsiniz onun yerine asdfsadf

:) olm ne alakası var, biz işin peşine düşünce bir baktık itin kafasından, kolundan,kalçasından ısırdığı bir sürü çocuk var ve anneleri zaten bu köpeği belediyeye çoktan haber vermişler.yukarıda yanlış ifade ettim galiba, neticede biz gelin alın lan köpeği demedik, çoluk çocuğun anneleri zaten çoktan haber vermiş.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

mokoko said:

bende okadar okudum bekliyorum ki "aldık besliyoruz yazık ya" falan diceksin. belediyeyi arayıp alın bunu burdan demişsiniz onun yerine asdfsadf

:) olm ne alakası var, biz işin peşine düşünce bir baktık itin kafasından, kolundan,kalçasından ısırdığı bir sürü çocuk var ve anneleri zaten bu köpeği belediyeye çoktan haber vermişler.yukarıda yanlış ifade ettim galiba, neticede biz gelin alın lan köpeği demedik, çoluk çocuğun anneleri zaten çoktan haber vermiş.

Öyle hergün birini ısırıyorsa ve belediye de gelip almıyorsa, kuzu gibi ayağını bağlayıp atacan bagaja, götürüp bırakacan ormana mecbur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...