Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpek Saldırısında Ne yapılmalı?

doxylamine

Öne çıkan mesajlar

senko said:

pontipati said:

MasterHapLo said:

http://www.youtube.com/watch?v=6aLzQNq3zIg

ohasdha ben stres oldum lan abo

ben net bayılırdım korkudan sanırım

ulan yunanlısı da türkü de aynı, resmen o yoldan hiçkimse geçmesin, millet tırssın, sçktirsin gitsin diye o kadar köpeği başıboş salıvermiş oraya, yolu kapatmaya gücü yetmiyor, şerefsizlikle nasıl becerebilirim bu işi diye plan proje içerisinde, izlerken sinirlerim tepeme fırladı gene ya
Sosyal ağlarda paylaş

Shean said:

KuddusiMavra said:

Laorx said:

Feamer said:

http://forum.paticik.com/thumbnails/e8a/f91/65e/b8a/43a/5b9/aff/54f/1e8/586/49_450xNULL.gif

tam bir ölüm makinesiymiş

bunun cinsi nedir?

karşısına Kangal çıksın, çiğ yer bunu.

kangal alır bence.

evet. ben de öyle diyorum.
dünyada kurtu kovalayıp yakalayan ve boğan tek köpek türü kangal.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

2 seneye yakın oluyor.bahçeli bir sitede yaşıyoruz ve bu nedenle köpekler eksik olmuyor.bir pazar sabahı eşim kahvaltılık alışverişine gitmişti. çıkalı 5 dakika olmamıştı ki zil deli gibi çalınmaya başladı. koştum,kapıyı açtım. eşim ağlayarak ve çığlıklar atarak eve daldı.baktım bacağından kan akıyor.şerefsiz itin teki eşim bahçeden otoparka doğru geçerken arkadan sessizce gelmiş ve tam baldırından ısırmış.
hemen hastahaneye gidip kuduz aşısı yaptırdık.bu aşıyı da İstanbul'da Haseki'de yapıyorlar(neyse,ayrı tartışma konusu).oradan çıktıktan sonra eve geldik ve eşime şu köpeği göster bakayım dedim.çok fazla dolanmamıza gerek kalmadı.aynen yukarıda bir arkadaşın dediği gibi kaçamak bakışlar atarak,sürekli bakışlarını benden kaçıran bir köpek.ben buna bağırıyorum,kızıyorum...o da resmen yerin dibine geçiyor.acıdık yav hayvana.sonra öğrendik ki bu köpek yalnız bizim bahçede değil, az aşağıdaki yürüyüş parkurunda da hemen her gün en az 1 kişiyi ısırıyormuş.belediyeye söyledik,"gelin bu köpeği alın götürün"diye.o arada hikayesini de konu komşudan öğrendik. sahibi ölünce çocukları bakmamış,sokağa atmış. doğal olarak hayvanın psikolojisi bozulmuş.eşimle çok üzülmüştük hayvanın durumuna.

uzun lafın kısası: bakamayacağınız hayvanı almayın. onlar da,özellikle de köpekler çok hem de çok duygusal yaratıklar. bir çocuğa gösterilen şevkati göstermek lazım onlara.hem de yaşamları boyunca.

abi bak yazdığın gibi işte.insana saldıran bütün köpekler,travma geçirmiş köpekler.ya atılmış ya işkence görmüş ya dövüştürülmüş vs.yani çevrenizde böyle köpekler varsa köpeğe değil ,ona o travmayı ve işkenceyi yapan sahibinden çıkarın acınızı veya yardım etmeye çalışın ona.

yeterince acı yaşamıştır zaten o köpek.bide sizin nefretinize ihtiyacı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

dogrusunu falan yapmıyor ya ne noobsunuz
altına sıcmıs adam korkudan bilincli yaptıgı bişey yok

kaçmaya çalışmıyo işte noob gibi.doğru yaptığı şey o.

şurda bilinçsiz yapılıcak hareket kaçmaya çalışmak olurdu.sonra hoşgeldin national geographic aslanların impala avı
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

KuddusiMavra said:

2 seneye yakın oluyor.bahçeli bir sitede yaşıyoruz ve bu nedenle köpekler eksik olmuyor.bir pazar sabahı eşim kahvaltılık alışverişine gitmişti. çıkalı 5 dakika olmamıştı ki zil deli gibi çalınmaya başladı. koştum,kapıyı açtım. eşim ağlayarak ve çığlıklar atarak eve daldı.baktım bacağından kan akıyor.şerefsiz itin teki eşim bahçeden otoparka doğru geçerken arkadan sessizce gelmiş ve tam baldırından ısırmış.
hemen hastahaneye gidip kuduz aşısı yaptırdık.bu aşıyı da İstanbul'da Haseki'de yapıyorlar(neyse,ayrı tartışma konusu).oradan çıktıktan sonra eve geldik ve eşime şu köpeği göster bakayım dedim.çok fazla dolanmamıza gerek kalmadı.aynen yukarıda bir arkadaşın dediği gibi kaçamak bakışlar atarak,sürekli bakışlarını benden kaçıran bir köpek.ben buna bağırıyorum,kızıyorum...o da resmen yerin dibine geçiyor.acıdık yav hayvana.sonra öğrendik ki bu köpek yalnız bizim bahçede değil, az aşağıdaki yürüyüş parkurunda da hemen her gün en az 1 kişiyi ısırıyormuş.belediyeye söyledik,"gelin bu köpeği alın götürün"diye.o arada hikayesini de konu komşudan öğrendik. sahibi ölünce çocukları bakmamış,sokağa atmış. doğal olarak hayvanın psikolojisi bozulmuş.eşimle çok üzülmüştük hayvanın durumuna.

uzun lafın kısası: bakamayacağınız hayvanı almayın. onlar da,özellikle de köpekler çok hem de çok duygusal yaratıklar. bir çocuğa gösterilen şevkati göstermek lazım onlara.hem de yaşamları boyunca.

abi bak yazdığın gibi işte.insana saldıran bütün köpekler,travma geçirmiş köpekler.ya atılmış ya işkence görmüş ya dövüştürülmüş vs.yani çevrenizde böyle köpekler varsa köpeğe değil ,ona o travmayı ve işkenceyi yapan sahibinden çıkarın acınızı veya yardım etmeye çalışın ona.

çetonun nefretine kalmadan götürmüşlerdir şu şekilde:
http://www.karatay.bel.tr/haberdepo/09.11.2008/b/1.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

KuddusiMavra said:

yok yav,nefret falan yok.aynen yazdığın gibi,travma geçirmiş hayvanlar.ben de zaten yazdım işte,bakamayacağınız köpeği almayın diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...