Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genel Tartışma Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Sindire sindire oynamak çözüm değil abi. Biz 3 kişi her level'ımıza uygun haritayı temizleyerek oynadık. Karşımıza her event çıktığında mutlaka katıldık, her mağara, jumping puzzle vs'ye denk geldiğimizde girdik, yolumuzdaki mat'leri gatherladık. Yani dediğin gibi sindire sindire oynadık.

Şimdi 80'e gelmek üzereyiz, world completion %30-40'larda. 80 olup son Orr haritasını da temizleyince tahminim %40 olur.

Sıkıntı şu, benim artık end game'imi ANet tüm oyuna yaydığı için ben çok daha düşük seviye haritalara gidip onları temizleyeceğim. Level scaling diyor ama yalan o, inanmayın. Şu an bile kendi seviyemden yüksek 3 adamın ortasına dalıp, ciddi oynarsam dövebiliyorum. Düşük seviye haritalara geçtiğimde istediği kadar beni scale etsin, klavyeye random basarak, autoattack'la filan gezebiliyorum. Ee insan oynarken de biraz challange istiyor. Yokse sırf completion tamamlansın diye oynarsan grind oluyor, hoş olmuyor :(

Korkunç karma, token ve gold fiyatlarına itemlar var, item'ın kendisi lvl 80 olmayınca cidden komik oluyor çünkü oyunun başından beri toplayıp o levela gelince alamıyorsun. Yaw şu set güzelmiş deyip toplamaya başlarsan oyunun başından beri topluyor ol, gene de seti outlevel edersin. Bu sefer sırf transmute etmek için görselini satın almış oluyorsun.

Görsel satın alma deyince lvl 80 item'lar sadece Fine transmutation stone ile oluyor ve o da bildiğim kadarıyla sadece gem ile satın alınabiliyor. Dolayısıyla aldığın lvl 60 dungeon armor görselini lvl 80 exotic setine taşımak için gem harcamak zorunda kalıyorsun.

Oyunun sıkıntısı content'i dağıttığını söylüyor ama lvl progression aynı oranda dağıtmadığı için ben o contenti oynamak için sürekli backtrack yapmak, challenge olmayan işler ile uğraşmak durumunda kalıyorum.

Halbuki GW1'de daha oyunun yarısında max level olurdun, sonra devamı tamamen lvl 20'yi zorlayacak yaratıklarla geçerdi. Skill capture içinde her yeri gezmek isterdin, vs.

Sıkıntı oyunun end game'in olmaması değil, content'in level progression ile paralel dağıtılmamış olmaması. Şu an challenge sunan tek şey dungeon'lar ve lvl 80 harita event grind kalıyor. Keşke 1-15 15-25 25-35 maplerin sayısını bu kadar çok yapacaklarına 75-80 80 maplerin sayısını çok yapsalardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Banka yerine character slot upgrade etmek daha karlı. Adama 4 tane 10luk çanta veriyorsun kendinin 20 var, 60 oluyor. Banka slot alsan 30 artıyor, 600 gem veriyorsun. 800 gem'e char slot alırsan, hem iki katı yerin (daha büyük çanta kullanırsan daha çok), hem de yeni bir karakterin oluyor.

Bir ara birileri guide koymuştu, en fazla inventory miktarına ulaşmak için neler almalı, vs. diye. Onu öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

GW2 Level süreci ile alakalı açılmış bir topak olmasada yeni bir başlık açmak istemedim ama yetkililer isterlerse bu yazıyı bir başlık olarakta açadabilirler.

Patilerin çoğu kastı charları ama yinede belki ilgilinizi çekebilir.

Level farm spotları ve karakterin hızlı gelişimi için bir iğrenç sayfa hazırladık. Bu sayfada belki ilerleyen günlerde tek bir item craft etmeden mesleği 400 yapma rehberi, 2 saatte craftla 10 lvl(30-40 yada 70-80 farketmiyor) alma rehberi gibi rehberlerde olabilir, üşenmezsek eğer. Belki ilerleyen ay ve senelerde başka oyunlarında hızlı gelişim rehberleri olabilir, mesela secret worldün. Ama şuan için elimizde bitek bu göze hitap etmeyen dandik sayfa var, domaini bile beleş domain, paraya bile kıyamadık :) Ayrıca bu şekilde kasarsanız charları world completiondan geri kalırsınız vs gibi hızlı kasmanın bir çok dezavantajıda vardır.

-rep: http://www.30yrsold.net.tc
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...