Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Genel Tartışma Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

wowu da ben aynı şekilde son levela gelem contenti görem sonra 10 man raidleri vay ak tayfasıyla mutlu mesut yapıp, bidaha da farmlamadan bırakmak üzere oynuorum WOTLK çıktıından beri.

bundan daha fazla ileri gitmicektir benim için wow, anca oyun sisteminde ciddi bir değişiklik yaparsa.

o yuzden en iisi sandbox
^_________^
Sosyal ağlarda paylaş

freud a sorumuşlar ne iştir diye oda cevap vermiş

setler=penis...

progres, his, zevk, emek karşılı falan bunlar hikaye,

ama aslı mesele ne istediğin,

benim gibi lvl30 olsam dahi sırf etrafı görmek için lvl 1-15 haritalarda, baş kentlerde gezerim dersen oyunun pve si çok güzel, über hatta, kaynak toplarken bir yarış yok, görevi kaçırdım derdi yok, buralar benim lvl aşar adam toplayıp geleyim derdi yok, o yok bu yok yani alışılmış...

alışılmışın dışına çıkınca sorun yaratıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bck said:

http://www.mmorpg.com/discussion2.cfm/thread/364345/page/1

zaman hizla yaklasiyor. :)

ya bu adam ölsün pardon. ben de deliler gibi oynuyorum oyunu çıktığından beri de, ne map bitti, ne level 80 oldum, ne exotic dizdim. oyunu bitirmek için oynayıp sonra bitince de "eee bitti" demek nasıl bi acizliktir allahım.

herşey bittiyse yeni karakter aç, onu oyna abicim, personal story diye bi olay var. farklı bi yol çiz kendine bak bakalım o zaman ne oluyormuş? insanların content'ten anladığı illa raid olduğu için. ben mesela bi Charr story'si nasıl olur gerçekten merak ediyorum ve şu anki karakterim bitince charr açıcam. o bitince Asura açarım ne bilim. yani sırf ırkların hikayelerini oynamak da bi contenttir.
Sosyal ağlarda paylaş

Wow un alıştırmasıyla falan hiç bir alakası yok oyunda yapacak birşey olmamasının.
Oyun oynamanın temel mantığı çok basit zaten
önüne bir engel konur - engeli aşarsan ödüllendirilirsin.
GW ödüllendirmiyor. 80 den sonra herşey kozmetik direk.
Ben barbi bebek giydirmeyi sevmiyorum, güzel kıyafet istediğim zaman da saatlerce ördek penisi toplamak yerine arabaya atlayıp prada ya gitmeyi tercih ederim. O yüzden şu an oyun bana 1-2 saatlik anlamsız adam kesme dışında hiçbirşey sunmuyor.

Gerçekten çok güzel oyun yapmış herifler, dünya şahane, combat keyifli, wvw deki savaş hissi falan çok güzel de, eee? 2 hafta geçti kazandık savaşı noluyor? Spark'ın dediği gibi sakızına maç mı yapıyoruz?

Wow la zaten karşılaştırmak anlamsız oyunu çünkü wow pve oyunu.
Daoc la karşılaştıralım mesela, daoc da grind yok.(1 yıl kadar vardı ToA expansion ı çıkınca sonra onu da kaldırdılar) progress tamamen pvp den geliyor. Her adam kestiğinde 200-300 arası puan alıyorsun 13 rank var oyunda,
rank 3 60k
rank 10 6m istiyor mesela, yani rakamlar astronomik ve oturup bunları farmlamıyorsun sen pvp yaptıkça geliyor ve combat kaybetsen bile "amaan ne uğraşıyorum ki" demek yerine "en azından rp geldi" diyosun ve oynamak için ekstra bir insentif oluyor. Ayrıca rank atladıkça karşı tarafa görünen title ın değişiyor falan, rank 1 de savant olarak görünürken rank 10 da üstünde dragon knight, einherjar falan yazıyor, yani basit bir böbürlenme faktörü ama insanlar yıllarca oyunuyordu aynı karakterle sırf bunun için. Gw de bunlar yok, rakip elindeki silahı bile göremiyor, combat log da ismini göremiyor.

WvW de adam kesmenin hiç bir esprisi yok, oyunda res sick yok, frontierlar 2 adım adam 2 dakka sonra tekrar combatta, üstte dediğim gibi adını göremiyor, kişisel bir tatmin de yok, npc kesmekten tek farkı hp lerinin az olması bir de evade i kötü kullanmaları.

Yani tamam 150 200 saat played im var baya da eğlendim oynarken de, 1 2 ay uğraşıp eklenecek bir rp sistemiyle yıllarca oynamak yerine neden 2 hafta oynayıp bırakalım ki oyunu?
Sosyal ağlarda paylaş

146 saat tamamlamışım world completion 60%'da daha lv80 exotic bir parça eşyam yok, para harcamak istemiyorum, armorsmith maxlayıp kendim craftlıycam. Weapon lv78 exotic var şimdilik. World 100% olunca legendary silah yapabilirim. Takıları badge of honorlar ile almayı düşünüyorum. Questlerde vs. skip edip hikayeyi es geçmedim, spvp, wvw girdim alpha golem bile kullandım :P Yani arkamdan at koşturuyorlar gibi oynamadım, oyundan zevk alıyorum ben şahsen. Grind oyunu olmadığı için beğenmeyenler pandaya yada kore mmolarına gidebilirler zaten aylık ücreti yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu yavaş yavaş oynamanıza saygı duymamız falan mı gerekiyor contenti hızlı harcadık diye onu anlamıyorum.
Yani istediğin gibi oyna tabi de 3. gün 80 olan adamdan daha iyi veya doğru değil yaptığın.
Kimse oyundan grind istemiyor zaten, sadece bir işe vakit harcıyorsan karşılığında bir ödül(stat, veya bragging right) olmalı, yoksa yeni oyun heycanı söndüğü zaman oyunu 100k dan fazla kişi oynamaz diyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

fir3blad3 said:

Oyun daha çıkmadan önce level hızlı kazanılacak, über item olmayacak vb söylenildi. O zaman neden bu kadar serzeniş.
Şu panda mıdır nedir ne zaman gelcekse gelsinde biraz serverlar rahatlasın. Şu an için tek derdim o.

Daha önce söylemiş olmaları bu dizaynı daha az kötü yapmıyor.
Problemleri düzetlmek yerine insanları wow a havale ede ede oyunlar kapandı firmalar iflas etti hala saçma sapan triplerdesiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Millet alışmış oyunların oyuncuyla oynamasına. Oyunun dediklerini yapmaya. Eğlenmek için oynanan bir oyun çıkıncada direk sıçtılar haliyle. Ne yapacaklarını şaşırdılar. "Şimdi ne olacak?," yada "ne yapacağız şimdi". Ben söyleyim sana "Eğlenmene bak". Aylarca, yıllarca fps oynayan, dota oynayan insanlar nasıl eğleniyorsa sende bu oyunda onlar gibi eğlen. :P
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...