Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Engineer Bilgi Paylaşım Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Açıklamalarına göre tank/dps/healer yok. Onun yerine damage/control/support var.
Bir de yorumlarına göre her class her rolü üstlenebiliyor grup içerisinde. Yani bir dungeon'da elementalist ile damage oynarken bir sonraki dungeonda support oynayabilirsiniz diyor.
Engineer daha support ağırlıklı bir class. Sonuçta rolünüzü biraz kullandığınız silah belirliyor (veya elemantalist'te silah artı element). Engineer'in seçeneklerinde support'a uygun daha çok şeyler var.
Yanlış anlaşılma olmasın, isterse damage veya control de oynar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Bu betada engineer oynadım level 15'e kadar.

Gerçekten class damage outputu olsun survivability olsun diğer classlara göre daha düşük seviyede, yani 2 mobla kapışırken bi tarafından terler gelirken yandaki adama bakiosun çatır çatır dövüo. WvW de riflela adama sıkıosun adam suratına bakmio hehe.

Fakat baya eğlenceli oynaması, ben genelde rifle gittim, boss gibi moblarla solo kapışırken hep turret koydum. Ama turretlar gerçekten hiç bi işe yaramio, 2 saniyede yok oluolar ve kesin aggro aliolar, ÖLe olunca da yok olmadan hemen patlatıp damage koyuodum turretlarla, Team Fortress turretı gibi olsa daha uzun sürede build ettiğin maintain etmen gerektiğin ve daha çok damage koyan bişey olsa daha ii olurdu açıkcası.

Mine kit 5 tane diziosun patlio ama doğu düzgün damage koymuo, O kiti alıp yere mayın dizmeye bile değmio. Grenade kit kullandım slowlatma olsun dot koyma olsun aoe damage olsun o fena değil. Bomb kit gerçekten yere koyup kiteladığın bişey olduğu için ve hemen patlamadığı için çok başarılı değil. Medkit kullanmadım pek. Elixirler de fena değil ama çok kısa sürüo durationlar yeri geldi kullandım yeri geldi salladım vs. Bi de aksiyon olsun die bufflarını random yapmışlar. Heal istiosun, hızlı koşma çıkıo falan böle heyecan oluo hehe Flamethrowerın skilleri fena değil ama damageı çok az o yüzden pek başarılı değil.

En çok hoşuma giden abilityler rifle'ın overcharged shotı ve jump shotı, Overcharged shot hem en fazla damageı koyuo hem adamı ve kendini knockbacklediği için baya mesafe açio. Jump shot ile de toplu mobun arasına atlayıp yeri geldi mi rocket bootla veya overcharged shotla geri dönüodum . En burst o şekildedamage yapabiliosun zaten. Onun dışında çoğu zaman auto attackla geçio. Blunderbuss var ama adamın dibine girmediin sürece hep misslio, ona bi ayar vermek zorundalar.

Official forumlara baktım da gerçekten insanlar ağlio, ve arenanet de kabul edio, sevgiye ihtiyacı olduğunu classın. Çok tasarım sorunları var. Aynı işi yapan birsürü şey var, İşe yaramayan da bir sürü şey var. Göya çok seçenek çok utility vs modunda da düzeltilmesi gerkene bir sürü abilty var.

Fakat genel olarak oynaması zevkli atliosun zıplıosun uçuosun patliosun vs, Herhangi bi combatta normal duramiosun sürekli kite ve kaçma üzerine geçio. Ha sorun değil değişik bi oyun stili olduğu için güzel gelio fakat bazen işe yaramadığını ve boşuna effor sarfedip bişey yapamadığını hissedebiliosun hehe.

Kesinlikle adam olacaktır ama release'e o konuda eminim, bu şekilde bırakmazlar bunu.

Ayrıca son olarak da Trait sistemi dünyanın en iğrenç sistemi olabilir. Bu da genel yorumum hehe
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Bu beta da diğerleri gibi Engineer oynadım. Yanılıyor olabilirim ama damage output'u yükseltmişler gibi geldi bana. Condition damage veren trait'ler ve item'ler iyi iş görüyor çift pistol ile. pistol ve flamethrower ı kullanarak epey bi burst damage verdiğim oldu bu beta, iyileştirmişler class'ı az biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Talep üzerine : Ozan = Samaella, Kaan = sabretooth

Bizim guildde veya sitede birine değil zaten mesajım, direkt belli bir kişiye :)

Neyse tartışmaya dönmesin :)

Engineer özellikle base hold konusunda da çok etkili.

Pistol contition buildi geliştiritilmiş ve adam öldürülebilir hale getirilmiş. Kitelayarak adam kesiliyor duruma göre artık.

Kit cooldownları kadlrılmış, bunların arasında devamlı geçiş yapılabilir hale gelmiş. Granade kit çok kullanışlı olmuş, daha önce böyle değildi.

Zaten shield ile tanky bir class, sağlam, shield skillerinde bug var onlar da düzelince daha bir iyi olur.

Pistol ve grenade buildi ile çok iyi bir tournament team member oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tournament olarak yorum yapiyim (Ayrıca WvW içinde yorumlaşırız istersen)

Public'te bir açıdan haklı olabilirsin base hold konusunda ancak Taktiksel bir Tournament maçında base holdumu engineer'a vermem.

(bunda bir düzeltme yapıcam. Bu vermem tabiri karşı takımın kadrosuylada doğru orantılı. Scout olarak kimi kullandıkları burdaki karar noktasını belirler)

Asla Class'ı kötülemiyorum ancak bahsettiğin herşeyi nerdeyse her class'ta doğru build ile yapabilirsin.

Imba demek için oldukça fark olması gerekir diğer class'larla ama bu da mevcut değil.

Takım için Guardian gibi Olmazsa olmaz bir classta değil.

Solo Play için diyorsan ordada arka sıralarda kalacağını düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Takım için vazgeçilmez mi bilemem ama sahiden de Engineer'ı buff'lamışlar. Tools trait'in de crit attığın da %33 oranla retaliation ve 50 toughness aldığın bir trait var ki baya etkili olmuş. %58 crit oranıyla combatta hemen hemen her zaman retaliation açık olarak oynadım.

Tools trait'leri hariç geri kalan puanlarımı Firearms a verdim tamamen, hem crit şansımı tamamen arttırmak için hem de condition damage'i yükseltmek için

Genel olarak pvp'de pek kite'leyemedim melee sınıfları. Thief ve Guardian muhakkak dibinize kadar sokuluyorlar. O yüzden melee class gördüğüm anda bütün pistol skill'lerini üzerine boşaltıp Flamethrower'a geçiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda zaten "Gereksiz" olacak hiçbir class yok. Her Setupta her classı düşünebilirsin. Zaten base setuplar üretildikçe antileride hemen üretilecektir. Taş Kağıt Makas mantığı.

En büyük hata class konuşulurken Solo olarak konuşulması. Çünkü hiç bir Tournament maçında 1 v 1 yapmayacaksınız.
Sosyal ağlarda paylaş

İmba orada oyuncu ağzı, aslında birçok oyuna göre oyunun başlangıç dengesi iyi durumda.

Denildiği gibi, önceki betalara göre engineer gerçekten iyileşmiş, kanımca guardian ile birlikte base hold da gayet iyi, bu illa orada bekleyecek anlamına da gelmez, iki alan arasında loop da yapabilir, konunun özü budur, sen verirsin hold a, vermezsin bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle ama her class'ı tanımak ve teke tek kaldığında ne yapacağını bilmek de yerine göre faydalı oluyor.

Bu betada oynarken en keyif aldığım anlardan biri yere düşmüş ally i öldürmeye çalışan adamı airblast'la knockdown edip yerdeki elemanı kaldırmak oldu. Baya keyifliydi bu beta, geçen iki betada Engineer oynamaktan vazgeçmiştim ama yine Engineer açmayı düşünüyorum release'de.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncu ağzı diyosun ama Imba kelimesi orda sanki OP izlenimi yaratıyor.

Kusura bakma ama sen ve guild arkadaşlarının yazdıklarının %80'i yanlış. Ve bu şekilde insanları yanıltmaktan başka hiçbirşey yapmıyorsunuz.

Burası zaten Paticik Guild Wars 2 Forumu olmaktan ziyade Coexist guild forumu hissi vermeye başladığı için kafanızda rahat. Ama Araştırılmamış denenmemiş. Denense bile yetersiz kişiler tarafından denenmiş düşüncelerinizi kendi guildinizle paylaşın yada başına "BENCE" ekleyin. Çok zor olmasa gerek ?

Türkiye sınırı içinde nekadar yetersiz oyuncu varsa toplayıp bide tanıtım forumunuza her oyunda şöyle oyunculara sahibiz böyle başarılıyız demişsiniz.

Bu oyun oyuncunun kişisel becerisinin en ön planda olduğu oyunlardan biri olacak WvW'deki sayınız bir bölüm tutmaya yetecek olsada 20 kişinin yapabileceği işi 50 kişi yaparak sadece serverınızın spotunu engellersiniz.

Bu oyunda PvE adına ne yaparsınız bilmiyorum ama PvP konusundaki iddialarınızın Tamamı olmasada %80 i yanlış malesef.

Bu tepkimin sebebinide açıkliyim. Bu konudada tek değilim bir çok arkadaş topice girmeyi bıraktı sayenizde.

Burda söylediklerinizle aklını çelebileceğiniz etkileyebileceğiniz oyuncular olsada az çok neyin ne olduğundan farkında olan insanlarda var. Ve burda bu böyle olacak şu şöyle olacak şu şöyle bu böyle şeklindeki yorumlar heleki yanlış yorumlar oldukça itici duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...