Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Engineer Bilgi Paylaşım Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

pistol+shield gidiyorum ft ile evet, crit ve flamethrower odakli

thiefin warriorun az yanima gelip tek tusla yaptigi etkiyi ben suna hasar ver sunu tut aman projectile geliyor kalkan ac alevle dart at geri don dibime geldi stun shield ac ftye don saldir diye abuk bir seyle yapmak zorundayim, rakamlar ortada yani

adam kontrole gerek duymadan basit bir siralamayla benim dort katim vurabiliyor

condition damage vitality etc buildleri denedim hepsi daha kotu su an oynadigimdan, adam oldurmek zaten imkansiza yakin karsidaki patates degilse skill bloklamayi falan akil edebiliyorsa, milleti oyalayim da takimda birileri gelirse doverler umarim seklinde oynaniyor

defansif gardiyanlarin cogu hem en az benim kadar dayanikli hem de gayet makul bir hasar kapasitesine sahipken cok anlamsiz geldi

su buildle yanlis gitmen imkansiz dediginiz bisey varsa acigim
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aşağıdaki build ile muhteşem rahat bir şekilde damage yapılabiliyor. iki pistol ile karşındakine 5 çeşit cont ekleyebliyorsun. sabit durdugun yerde alt edilmen çok zor oluyor. özellikle pointler için tam adamı oluyorsun. tüm olay bol bol dot. karşındaki yedigi damage in farkında bile olmuyor. kite'ı çok rahat vsvs.. bi denemeye değer... pre ve cont dmg üstüne.

http://www.gw2build.com/builds/simulator.php#1.4.6.0.20.0.4.0.5.0.81.82.84.86.102.5.2.47.0.0.0.244.247.252.258.263.267.274.0.0.0.0.0.0.30.30.10.0

bu buildi ise pve ve wvw için kullanıyorum. sadece grenade kitle eşşek gibi aoe damage. single targete karşı da aynı şekilde. bi tık tüfekle vurulan damage'in 3 katını tek bir grenadele vurmak mümkün. build power ve cont üstüne. direk karşıya vul,burn,bleed, ekliyor, artıdan bi de poi ve blind skilliniz var tabi.yan skiller olarak elixir c, elixer h explosive turret,supply alıyorum. muhteşem rahat..

http://www.gw2build.com/builds/simulator.php#1.4.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.230.232.236.244.245.247.0.0.0.274.0.0.0.0.0.30.30.0.10.0
Sosyal ağlarda paylaş

levelngde suda güzel zorlanmadan ilerliyorum.
moblara pistolle 2-3 atıp flame geciyorum sırayla kombosu sonrada, ama heal pack aldım ben daha faydalı sanki, 3 heal 1 cure 1 tane buff.
http://www.gw2builds.org/view/478055/stroke_my_flamethrower_pve_bw2

@elrosin
2. verdigin buildde iconlar görünmüyor bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de en son burst odakli rifle build denedim ve warriorun dortte ucu kadar basarili geldi, aynen yorucu bu engineer

critler tutarsa 5 saniyede habersiz light armorculari autoattack + 1/2 skill ile yari hpye cekebiliyorum en azindan

her ne kadar yabanci forumda dendigi tabiriyle klavyede bach calar gibi oynamam gerekse de 1v1'de cok da nub oynamayan gardiyanlara son tokadi ingiliz anahtariyla atabilip hayatta kaliyor olmak biraz keyiflendirdi, toolbelt ve medkit ile beraber de daha zevkli gibi warriora gore

pveyi zaten cok yavas ilerletiyorum bari www yapacak karakterim belli olsundu derdim, 30. leveldan sonra ne olacak bakalim
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=FurMyNykPmE

aeo giderim diyorsan baya baya keyifli, bide korkmadan dalıyorum heryere cok problem olursa f4+slick shoes her türlü kaçıp regen olup geri geliyosun. free cameraya alıyorsun bide auto forward + arkanı dön granade sallamaya devem peşindende gelemiyorlar :)

ugraşmak biraz benimde hoşuma gidiyor, yoksa gece thief denedim cidden cok kolay harcıyorsun düzgün pozisyon alırsan

sunda tek problem benim dag gibi bir norn olmam galba cok yavaşmış hissi bozuyor oyununu.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

Burst Engineer

video

http://www.youtube.com/watch?v=PJkTMqJOWvU

şunu denedim inanılmaz birşey bu build. max 30sn cooldown var ayrıca survival baya yüksek. tool kite geçince block criple var. granade kitte alabildiğine condition vulnerability blindness vsvs. rifleda knockback kncokdown root var. burst damage da videodaki gibi işte. bu spvp deneyimlerim. wwwde berserker set ile daha inanılmaz olacaktır.
direk alt olarak açtım başladım kasmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

build link gelmis sanirim, ben de grenade turret yerine roket bot ve battering ram olan bisey denemistim

ya ben de bombkit/grenade condition buildi kullandim da
bilmiyorum, hic efektif hissedilmiyor

bombalar critlese 600 700, condition damage bana o kadar buyuk gozukmuyor, burnun 590 ar vurusu guzel de bleed falan 7 8 stack yapamadikca anlami yok gibi, cok dalgin oynayan adamlari dovebilyiroum anca

ki ben o stacki yapana kadar BEKSTEBHARTSIKIRHARTSIKIR = 19k damage yapiyor beriki adam

tufekli burst build ile cok daha fazla kill ve dolayli olarak takima katki sagladim su ana kadar

ve de garip bir sekilde denedigim cogu buildden daha survivable milletin dibine girmemeyi secebildigin icin, toolkit blok da ustteki tip klavye spamcilerine karsi ilac gibi

immobilze vsden kurtulamadikca iki gram onemi yok uzerine atlayan gardiyana karsi ne ile oynadiginin, rifle 4/bot/etc ile kactin kactin

kacamadin klavyeyi birak

ben de yine de vitality toughness ne boyle diyordum da
eski buildimi hatirlayamadim, hatirlasam karsilastiracagim bununla
Sosyal ağlarda paylaş

engineeri goren zaten cullaniyor direk

o builddeki iki skilli degistirip traitlerde grenade yerine biraz daha survivabiliy odakli gidince su ana kadar oynadigim en az sinir bozucu engineer deneyimini yasadim sahsen

def engi icin lionk var mi ?
ilk actigimda toughness vitality vereyim yegen diye sacmalamistim da cat diye indirmislerdi, damage veremeyince de cok farketmiyordu hani
Sosyal ağlarda paylaş

@Daesu
thief ile karşılaştırmak yanlış olur. thief dediğin direk burst odaklı az utilityli bir class. tek avantajı 3 saniyelik stealth olabilmeleri.

survival açısından benim main karakterim elementalist olduğu için onunla kıyaslayabilirim. elementaliste göre çok daha fazla survival skilli, daha fazla hpsi ve armoru var.

engineer'ı tercih edilebilir yapan şey (o videodaki build için konuşuyorum) o kadar yüksek burst yapabiliyorken bir o kadar da takımına faydalı skiller kullanabilyorsun.

supply crate, healing elixir, tool ve granade kitler bu skillerin kordinasyonu ile support yaparken, tool belt skiller / rifle ile yaptığın dps, hem daha fazla skill seçeneği ile diğer classlardan daha keyifli oyun oynanabilirliği hem de yaptığın dps ile ego tatmini (oha gördünmü abi tek attım adama adsasdkl gibi)yaşatabiliyor olması tercih sebebi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...