Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Engineer Bilgi Paylaşım Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Two-handed
Rifle — blast foes out of the way while keeping the wielder at a safe distance.

Main-hand
Pistol — poison or blind enemies with variety of ranged shots.
Off-hand
Pistol — spread sticky glue on the ground or fire a jet of flames from your pistol.
Shield — provides protection from ranged attacks and capable of absorbing enemy spells.

Aquatic
Harpoon gun — ranged weapon suitable for controlling foes.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

betada engineer oynadım bişiler yazalım bilgi olsun burda.

şimdi ilk olarak herkesi ben öldürcem vurcam kırbacı diyosanız bu sizin classınız değil, warrior thief falan oynayın. ve engineer diğer "eline x,y silahlarını al, swapla swapla bu ikisinin skilleriyle takıl" classlarından bayaa farklı ve forumlarında en çok QQ olan class engineerdı. Developer bile kabul etti forumda "engineer buildleri biraz daha çalışma istiyor, betada bunu gördük" die. neyse.

silah olarak zaten biliosunuz dual pistol/pistol+shield/rifle var. pistol condition dmg, rifle power ağırlıklı skillere sahip, shield kullanmadım hiç. ve kitlerimiz var. kitler aslında birer utility skilli ama kullanınca bi silah gibi ilk 5 skillimizi değiştiriyolar. ve toolbelt'imize bir skill daha ekliyolar. toolbelt de skillbarın üstündeki ufak skiller.

medkit: yere health pack ve buff veren tunicler atıyor.
bomb kit: bombacı mülayim oluyoruz, yere timed bomb atıyoruz çeşit çeşit
grenade kit: adı üstünde sağa sola el bombası atıyoruz.
mine kit: bu tek çeşit mine koyuyor yere. üstünden geçerse biri boom
elixir gun: hiç kullanmadım heal atan skill falan var.
flamethrower: aoe dmg için ii, pushback pullback skilleri var.
tool kit: kullanmadım hiç aoe herkesi bize çeken, stun falan bişiler var.

4 çeşit de turretımız var: rifle, thumper, rocket, net. bi sürü de elixir'imiz var. hepsi ayrı işe yarayan.

şimdi bunların hepsi birer utility olduğu için sadece 3 tane seçebiliyoruz. aşşada görüyosunuz 5 utility skillinin biri heal, biri elite zımbırtı. geriye karakterimize nasıl bi rol üstlendirmek istiyorsak ona uygun 3 tane seçiyoruz saydıklarımızdan. "jack of all, master of none" engineer classının dramı burda başlıyor.

yukarda bi sürü kit saydık ama bunların çoğu gereksiz, bir diğer kit'in skilline benzer, dmgı az şeylerle dolu. mesela

mine kit: yere 5 mine koyup aynı anda patlatsak bile hatrı sayılır bi dmg vermiyor
grenade kit: skiller iyi hoş, dmg yok.
bomb kit: bombaların dmgı iyi. tabi yere koyduğumuz koca bombanın üstüne gelecek salak bulursak
flamethrower: skilleri ii, dmg yine az
tool kit: belli durumlarda işe yarıcak skiller var meh.
med kit: bunu da kimse beğenmedi ama ben hep bunu kullandım. healthpacklerin heali biraz artarsa başkaları da tercih eder heralde.
elixir gun: heal dışında kullanılmaz.

hepsi mi kötü diceksiniz. eğer dps takılcam diyosanız evt birçoğu kötü. dps için buff elixirleri+ rifle/dual pistol tek seçenek falan şu an. en başta dps için engineerin iyi bi seçenek olmadığını söylemiştik.

support için seçenek çok. heal support, dps ya da CC support bile olabilirsiniz. o zaman kitler işe yarar hale geliyorlar. mesela net turret+rifle+flamethower kombosuyla milleti CC manyağı yapabilirsiniz. ya da elixir gun+medkit+buff elixir kombosuyla heal support olabilirsiniz ya da araya dps zımbırtıları karıştırıp dps support olursunuz.

nihayetinde, engineer daha üstünde biçok değişiklik gereken bi class, bunlar düzeltilir vs sorun değil ama bence en büyük eksisi her hybrid classın derdi olan her builda uygun item set toplamak olacak ^^

Sosyal ağlarda paylaş

ascraeus said:

grenade kit: skiller iyi hoş, dmg yok.
bomb kit: bombaların dmgı iyi. tabi yere koyduğumuz koca bombanın üstüne gelecek salak bulursak
flamethrower: skilleri ii, dmg yine az
tool kit: belli durumlarda işe yarıcak skiller var meh.
med kit: bunu da kimse beğenmedi ama ben hep bunu kullandım. healthpacklerin heali biraz artarsa başkaları da tercih eder heralde.
elixir gun: heal dışında kullanılmaz.

http://www.youtube.com/watch?v=yNK8cq3n4nk&feature=player_embedded

kullandıkları rifle+shield, bomb kit, flamethrower, med kit :)
ki bencede en iyi en yararlı kit bomb kit.
Sosyal ağlarda paylaş

videonun hepsini izledinmi bilmiyorum. survivabilitysi çok iyi, bombların patlama zamanlarıda öyle çok fazla degil. çok rahat patlatabilirsin bombları. bence çok güzel bi build. bana göre şu video için eğlence için yapmış zaten, öldürmesi çok uzun sürüyo, kötü bu engineer demen engineer'a karşı baya bi önyargı edindiğini gösteriyor :)

ha şöyle de bişey var evet engineer kesinlikle bi dps degil zaten en başından beri biliniyodu. ama senin anlattığın kadar da güçsüz değil :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok fazla oynadığımı iddia edemem ama rifle/turret gittim biraz.

Jump Shot acayip eğlenceli. Cooldown'ı da fena değil. E bir de hem düşmanı hem seni geriye iten skill söz konusu. PvP'de Jump shot düşmanın arkasına geçip, adamı o skill ile push edebiliyorsun, grubunun bekleyen kollarına, sen de arkalarına geçtiğin için düşman grubu aranızda kalmış oluyor.

Turretları ise çok başarılı bulamadım. Tıpkı ranger petleri gibi acayip dayanıksızlar. Düşman iki saniye turret'a dönerse iniyorlar. Cooldown'ları yüksek olduğu için de cooldownda olduğu için kullanamadığın skiller ile kalıveriyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

videoyu izledim de sen engineer oynadın mı onu bilmiyorum. çünkü alchemy invention vermemiş, elixir kullanmayan, 16khp li charın survivabiltysi var demişsin. e o zaman sıfır def ile bu kadar survivabiltysi varsa skiller traitleri de verirsek 5 kişi de öldüremez engineerı senin kafana göre lol.

yine dediğim gibi karşısındakiler kötü adamın. benim buildla bu adamla dalga geçerim mesela, gerçi 1v1 her classla dalga geçtim betada. haliyle engineer kötü demiyorum. işe yaramaz düzeltilmesi gereken şeyler dolu diyorum.

autoattackkeyboardturner tipleri 10 explosive verdiği yeto bomb kit buildla öldürme videosu çekeceğine, full alchemy healer support videosu bulaydın da hem engineer görmüş olurduk hem de adam gibi bişey savunmuş olurdun lol
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...