Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Engineer Bilgi Paylaşım Başlığı

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Grast said:

Oyuncu ağzı diyosun ama Imba kelimesi orda sanki OP izlenimi yaratıyor.

Kusura bakma ama sen ve guild arkadaşlarının yazdıklarının %80'i yanlış. Ve bu şekilde insanları yanıltmaktan başka hiçbirşey yapmıyorsunuz.
-Herkes tecrübelerini paylaşıyor, birinin siyah dediğine beyaz demek değil bu.

Burası zaten Paticik Guild Wars 2 Forumu olmaktan ziyade Coexist guild forumu hissi vermeye başladığı için kafanızda rahat. Ama Araştırılmamış denenmemiş. Denense bile yetersiz kişiler tarafından denenmiş düşüncelerinizi kendi guildinizle paylaşın yada başına "BENCE" ekleyin. Çok zor olmasa gerek ?
- Bu bence olayını oldum olsı çok saçma bulmuşumdur. Post u yazan adam zaten, mdien control yemiş, kafasına silah dayanmış değil, kimin fikrini yazabilir başka.

Türkiye sınırı içinde nekadar yetersiz oyuncu varsa toplayıp bide tanıtım forumunuza her oyunda şöyle oyunculara sahibiz böyle başarılıyız demişsiniz.
-Sakin ol şampiyon diyesim geliyor sana sürekli

Bu oyun oyuncunun kişisel becerisinin en ön planda olduğu oyunlardan biri olacak WvW'deki sayınız bir bölüm tutmaya yetecek olsada 20 kişinin yapabileceği işi 50 kişi yaparak sadece serverınızın spotunu engellersiniz.

Bu oyunda PvE adına ne yaparsınız bilmiyorum ama PvP konusundaki iddialarınızın Tamamı olmasada %80 i yanlış malesef.

Bu tepkimin sebebinide açıkliyim. Bu konudada tek değilim bir çok arkadaş topice girmeyi bıraktı sayenizde.

Burda söylediklerinizle aklını çelebileceğiniz etkileyebileceğiniz oyuncular olsada az çok neyin ne olduğundan farkında olan insanlarda var. Ve burda bu böyle olacak şu şöyle olacak şu şöyle bu böyle şeklindeki yorumlar heleki yanlış yorumlar oldukça itici duruyor.
- Şimdi, coexist biraz abartmış olabilir guild lerini ön planda tutmayı, katılırım. Guild ismi şu demek, böyle beraberiz şöyle güçlüyüz derken de itici olmuşlardır eyvallah. Hatta bizim tayfanın en çok takıldığı yerlerden biriydi bu fazla "rp" kafası. Ama, daha önce dediğim gibi, birine itici yaftası vurulacaksa, bu şimdilik sensin. Oyunu güzel analiz etmişsin, class ına hakimsin, oyuna hakimsin. Sen post larını oyun ile ilgili tutmaya devam et. Kim kimden etkileniyor bırak onu etkilenen düşünsün, yanlış giden bir şeyin farkına varılamıyorsa da, bunun sorumlusu sen değilsin zaten, eğlenmene bak.

Ben artık gireyim devreye;

1- Üslubun yanlış, düşüncelerin en doğruymuş gibi konuşuyorsun sürekli, bu sırada sizn bunları söylüyorsunuz çok biliyorsunuz gibi yakıştırmalar yapıyorsun, çirkin, yapma. Yaşın kaç bilmiyorum, ama sana eğer senden büyüksem, bir abi tavsiyesi vereyim değilse küçüğünden ders al, bu sana çok şey kaybettirir.

2- Seni mod bölümdeki konuşmalardan da takip ediyorum, zaten blacklist`tesin, sen muhtemelen umursamıyorsun ya da umursamayacaksın ama dikkat et. Coexist ten arkadaşların post larının yanlış olduğunu düşünüyorsun ama kendininkilere de çeki düzen vermelisin.

Gerisi, quote içinde inline.
Sosyal ağlarda paylaş

1. Düşüncelerimin doğru olduğunu biliyorum. Burda herhangi biriyle sidik yarışına giricek halimde yok. Burdaki herhangi bir oluşumla veya oyuncu ile kendimi denk tutmuyor olabilirim. Denk tutmamı sağlayacak herhangi bir şey görmediğim içindir.

2. 2003 ten bu yana 3 kere banlandım zaten canımım sağolsun.

3. Diyeceksin ki 3 kere banlanıp yine niye geliosun yüzsüzmüsün ?
Valla her ban sonrası bir daha imkanı yok gelmem dememe ramen bazı kişilerin attığı linklerde burdaki arkadaşlar gibi bilgisiz konuşmalara tanıklık edip kendimi tutamıyorum. Çünkü durum böyle devam ettiği sürece Ben asla domestik bir oluşumda yer alamayacağım buda hoşuma gitmiyor.

Şu anda bulunduğum oluşum Arena Netin binasına davet edilirken. Toplam 9 gün oynattıkları oyunu onlar 20 gün oynuyorken turnuvalar vs. Benim ülkemdeki önde geldiğini iddia eden oluşumlar bukadar vizyonsuz ve yanlış bilgilerle donatılıyorsa buna müdahele etme isteğiminde gayet doğal olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak bu benim hobim ve alabileceğim zevki katlamak isterim.

Yorumları yapan kişiler eğerki kendilerini çok iddialı olarak göstermese yine sorun olmaz.

4. Forumun genelinde X konudan bahsedilirken X konu hakkında yorum yapıp. Onu ciddiye alan Y kişiler cevap verdiğinde : "HAHAHAAH TROLLEDİM" gibi saçma yorumlar yapan kişiler Yüce Üye modundayken problem bensem canın sağolsun.

5. Yaşın benden büyük. Daha önceki birlikteliklerimizden tanıyorum (birlikteliklerimiz lafını başka yöne çeken insan olursa artık ne diyim..) Nasihat dinleyebilen bir kişiliğim olsaydı zaten şu konuşmayı yapmazdık ama pek takamıyorum malesef.

6. Uyarıda bulunmuşsun. Uyarının üstüne yazdıklarımdan dolayı muhtemelen bu ortamda bir daha bulunmam zor olacak. Ama bana yaptığın uyarının sonrasında karşı tarafada bir uyarı gelmiş. En azından arada bu konuya baktığımda artık çöplük niteliği taşımayacak diye düşündüğümden kalan sağlara hediyem olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Grast said:

Türkiye sınırı içinde nekadar yetersiz oyuncu varsa toplayıp bide tanıtım forumunuza her oyunda şöyle oyunculara sahibiz böyle başarılıyız demişsiniz.

Büyük ihtimal ile ben de senden büyüğümdür.Büyüklerinin sözünü dinle.İlk önce oyun canavarı olacağına adam ol.Karşındakine nasıl hitap edileceğini öğren.

Grast said:

1.bir oluşumla veya oyuncu ile kendimi denk tutmuyor olabilirim. Denk tutmamı sağlayacak herhangi bir şey görmediğim içindir.

Şu anda bulunduğum oluşum Arena Netin binasına davet edilirken. Toplam 9 gün oynattıkları oyunu onlar 20 gün oynuyorken turnuvalar vs. Benim ülkemdeki önde geldiğini iddia eden oluşumlar bukadar vizyonsuz ve yanlış bilgilerle donatılıyorsa buna müdahele etme isteğiminde gayet doğal olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak bu benim hobim ve alabileceğim zevki katlamak isterim.

Burada uzun uzun yazmısın. Maden memnun değilsin senin ülkendeki oluşumlardan, kendin bir ortam oluşturursun bizde seni alkışlarız..
Sosyal ağlarda paylaş

Raze said:

BOON Control'e yapilan basvurunun imzasi kurumadan bu kadar sahiplenilip benim guildim denmesi guzel birsey tabi.

Cok iyi guilddir, iyi organize olurlar. Buradaki atar yapilmazsa -basvuruyu kabul ettiklerini varsayarsak- atmazlarda.

Güzel araştırmışsın. Boon Control içindeki arkadaş sayım yaklaşık olarak 15'in üstünde.

Ayrıca dün gecede bizzat konuştuk kendileriyle. Daha önceki deneyimlerdende bir çoğunun bildiğini düşünüyorum beni.

Ayrıca başvuruda geçmiş yaptıklarımda yazıyor. Daha önceki oluşumlarımda oyun standartı olarak çok üstteydi. Burdaki arkadaşların. Az çok benimle oyun oynamış insanlarda bilir zaten.

Diğer arkadaşın yazdıklarına gelecek olursak. "Sen bişeyler yaparsın bizde alkışlarız". Guild Wars 2 içinde gayet gündemde olan bir konuşmaydı bu arkadaşlar arasında fakat ben yanımda oynayacak insanı seçmek konusunda fazla seçici olduğum için malesef böyle birşey mümkün olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya X denen bişeyi Y yönüne çekmekte üstünüze yok.

Araştırmadan, Bilgi eksikliğiyle yapılan yorumlarla insanlar yanlış yönlendiriliyor diyorum bunun üstüne "en çok bana soracaksınız" moduna sokuluyorum.

Şu eksisozluk kafasından çıkın biraz. Malzeme çıktı hadi gülün eğlenin şarkılar söyleyin
Sosyal ağlarda paylaş

grast güzel yorumların var ama birşeyi atlıyorsun gibime geliyor. ben şahsen guildleri 3 e ayırıyorum. 1.kitle guildleri 2.aktivite guildleri 3.kitle ile aktivite guildleri

1.tür guildlere örnek olarak Ragnarok, Ambrosia gibi guildleri örnek verebiliriz. Bu guildler kalabalıktır ama guildlerin içinde ilk defa MMO oynayanlar bile vardır.

2.tür guildlere örnek olarakta genelde smale scale olarak adlandırabileceğimiz ölçüde fazla kalabalık olmayan ama iyi oyuncuları biraraya getirmeye çalışan ve aktivite başarısı amacı ile bir araya gelmiş insanların oluşumlarını söyleyebiliriz. SCUM, Boon Control bunlardan bazıları

3.tür guildler ise kitle içerisinde aktivite başarısını elde edebilen artık dünyada hemen hemen her oyuncunun tanıdığı geniş kitle guildleri ama bir o kadar da iyi oyunculara sahip guildler. RUSCorp gibi.

Biz Türkler de öncelikle amaç genelde 1.tür kitle guildi kurmak, daha sonra bu guildi geliştirerek, üstüne emek harcayarak, 3.tür başarılı bir kitle guildine dönüştürmektir. Şimdi kendine bu yolu seçmiş bir guilde "vay sen neden 2.türdeki guildler gibi başarılı oyuncuları bir araya getirmiyorsun" demek sanki bu bahsettiğim noktayı atlamış olmak gibi geldi bana.

Ha Türkler neden 2.tür hedefe yönelik bir guild kurmayı tercih etmiyorlar? Bunun en öncelikli sebebi Türk oyuncular genelde oyunları 1 ay oynayıp bırakıyorlar. Sen bir guild de 15 tecrübeli ve online süresi yüksek oyuncuyu biraraya getirsen, ister PvP ister PvE olsun bir başarı elde edersin ama 1 ay sonra 5 kişi oyunu bıraksa, 5 kişi eskisi kadar online olamamaya başlasa, guildin bir esprisi kalmaz. Bu tarz guildleri ancak ve ancak birbirini senelerdir tanıyan, arkadaş olan, hatta komşu olan oyuncular biraraya gelip yapabilirler, ki zaman zaman yapan oluyor ama onlarda da bir core tayfası, dışarıdan katılacak başka oyuncuları rahatsız edebiliyor.

Bu tarz guildlerin tercih edilmemesinin bir başka sebebi de, iyi oynayan, klavye hakimiyeti olan, tecrübeli, analatik zekası yüksek oyuncuların genelde yabancı guildleri tercih etmesi.

Ve yine Türk guildlerinin en büyük sıkıntılarından biri guilde yeni oyuncu alımlarında seçeneklerin çok kısıtlı olması. Bir internasyonel guild ingilizce konuşan herkesi recruit edebiliyorken, bir Türk guildi sadece türkçe konuşanları edebiliyor. Türk oyuncu sayısı zaten diğer ülkelerin önünde değil. Nüfusumuz çok olsada belki de bir Finlandiyalı oyuncu sayısı, şöyle bir araştırıp baksak Türk oyuncu sayısıdan daha fazla çıkabilir. Mesela rus oyuncu sayısı çok fazla ve rus guildleri o konuda bizim çektiğimi sıkıntıyı çekmiyorlar.

Türk guildleri tam tersine artık iyi oyuncu recruit etmekten de sıkılır oldular. Çünkü iyi oyuncu, genelde egosu yüksek oluyor, tahamülsüz oluyor, bir kitle guildinde oynayamayacak kadar dolmuş oluyor, huzursuzluk yaratıyor. O oyuncuyu bilmeyenlerle yan yana tutmakta zor oluyor, oyuncunun kaprisine tahamül edebilmekte. Anlayacağın bu sebeplerden ötürü genelde Türk guildleri bir adım öteye gidemiyor hep 1.Tür de guildleri kurmaya devam ediyorlar.

Ha bu değişir mi? Elbette bu durum zaman içinde değişecek. Artık Türk guildleri birşeyi keşfetti. Çıkan her oyunda var olmak, üyelerini çıkan her oyunda tecrübe edinmelerine davet etmek bir süre sonra bu guildleri 3.tür kitle guildlerine taşıyacaktır. Tek yapmaları gereken kadrolarını muhafaza etmek, ve gerektiğinde gereken temizliği guild içinde yapabilmek.

Belki eleştirmesi kolaydır ama Türk guildi kurmak ve yönetmek gerçekten kolay değil. Biz Türkler liderlik vasıflarına sahip bir ırkız, arzularımız, ihtiraslarımız var.

Belki senin eleştirdiğin guild yönetimleri, guildmasterları alman olsalardı ve almanları recruit eden bir guild olsalardı, onların kuracakları guildler belkide dünyaca tanınan guildler olacaktı.

Bu forumda epey bir tavsiye almışsın Grast benimkisi öyle değil sadece bana bu noktayı almışsın gibime geldi. Biz kimseye tavsiye verecek kadar kendimizi yukarılarda görmüyoruz. Alçaklarda uçar, alçaklarla kapışırız. Bu forumda eğlenenleri de nasıl sen uyarıları takmıyorsan, o şekilde takmamaya devam et bence.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

grast güzel yorumların var ama birşeyi atlıyorsun gibime geliyor. ben şahsen guildleri 3 e ayırıyorum. 1.kitle guildleri 2.aktivite guildleri 3.kitle ile aktivite guildleri

Baştan sona katılıyorum şu yorumuna ancak,

Guild Wars 2 Diğer kıyasladığımız oyunlardan biraz farklı heryerde onu yazmaya çalıştım kişisel becerinin. Tüm takımı etkileyebileceği ender oyunlardan. Takım içi kimya ouşturmadığın sürece kişi sayısı faydadan çok ziyan olur. Sen 20 kişiyle kontrol edebileceğin bir bölgeye 50 kişi yığarsan guildine ayrıldı o bölüm diye Server'ını zarara uğratırsın bu yüzden alınan oyuncuların daha organize olması gerekiyor.

RRa said:

3.tür guildler ise kitle içerisinde aktivite başarısını elde edebilen artık dünyada hemen hemen her oyuncunun tanıdığı geniş kitle guildleri ama bir o kadar da iyi oyunculara sahip guildler. RUSCorp gibi.

RUSCorp iyi oyunculara sahip bir guild değil

RRa said:
Ha Türkler neden 2.tür hedefe yönelik bir guild kurmayı tercih etmiyorlar? Bunun en öncelikli sebebi Türk oyuncular genelde oyunları 1 ay oynayıp bırakıyorlar. Sen bir guild de 15 tecrübeli ve online süresi yüksek oyuncuyu biraraya getirsen, ister PvP ister PvE olsun bir başarı elde edersin ama 1 ay sonra 5 kişi oyunu bıraksa, 5 kişi eskisi kadar online olamamaya başlasa, guildin bir esprisi kalmaz. Bu tarz guildleri ancak ve ancak birbirini senelerdir tanıyan, arkadaş olan, hatta komşu olan oyuncular biraraya gelip yapabilirler, ki zaman zaman yapan oluyor ama onlarda da bir core tayfası, dışarıdan katılacak başka oyuncuları rahatsız edebiliyor.
Biz yaklaşık 12 senedir beraber oyun oynayan 5 arkadaşız. Hepimizin ayrı meziyetleri vardır elbet ama herşeyden öte birbirimizi tamamlayabilen kişileriz. Ve bu 12 sene içinde aramıza katılan onlarca kişi oldu bizlerle oynayan. Belli başlı meziyetleri olduğu sürece kimseye birbirimize yaptığımız muameleden ayrı bir muamele yapmadık. Bu konuda sana katılmıyorum Core tayfa muhabbetine.

İnsanların oyunları çabuk bırakması konusuna gelince. Bunun sebebi Ya oyunların zaafları olduğundan dolayıdır. Ya onları bir arada mutlu mesut tutacak bir ortam sağlanmamasındandır Sonuç olarak bi insana sen bir Guild Yöneticisi olarak doğru ortamı sağladığın sürece kimsenin gidesi gelmez.Yada amaca ulaşılmışlıktır. Wow'u bırakma sebebimiz buydu Gladiator olduk ee şimdi napıcaz moduna girildi vb.

RRa said:
Bu tarz guildlerin tercih edilmemesinin bir başka sebebi de, iyi oynayan, klavye hakimiyeti olan, tecrübeli, analatik zekası yüksek oyuncuların genelde yabancı guildleri tercih etmesi.

Oyun oynayan kişilerin %80 i zevk almak için oyunu oynuyor. Ben oyunu bir noktaya gelmek için oynuyorum ki gelemediğim takdirde zevkte almam zaten fazla hırslıyım.

Yukardada bahsettiğim gibi doğru yapılanmış bir guild sistemi ülkemizde bulunmamakta. Arkadaşçılık ağır basan durumda.Sen arkadaşların yüzünden guildi çöplüğe çevirdiğin sürece bir süre sonra insanın tahamülü kalmıyor kaçıyor. Bunu yapanların başında geliyorsun aşağıda açıklayacam detaylı.

Sen Guild forumundan gerekli makaleleri yayınlar hatta sırf onlar için türkçeleştirirsen. Okutmaya odaklanırsan senin elindeki çöplük kitle bile zaman içinde şahlanabilir (elbette hepsi değil)

Insanları kendi hallerine bıraktığın sürece yerlerinde saymaya devam edeceklerdir. Ve ülke olarak vizyonumuz hep dipte kalacaktır.

Mevcut oyunların bir çoğu özelliklede guild wars 2, Oyun içinde 3 saat geçiriyorsan 10 saat oyun dışında geçirmen gereken bir oyun. Düşünmen, Okuman, Araştırman gerekiyor. Ama bizde bunu yapan sayısı çok az.

RRa said:
Ve yine Türk guildlerinin en büyük sıkıntılarından biri guilde yeni oyuncu alımlarında seçeneklerin çok kısıtlı olması. Bir internasyonel guild ingilizce konuşan herkesi recruit edebiliyorken, bir Türk guildi sadece türkçe konuşanları edebiliyor. Türk oyuncu sayısı zaten diğer ülkelerin önünde değil. Nüfusumuz çok olsada belki de bir Finlandiyalı oyuncu sayısı, şöyle bir araştırıp baksak Türk oyuncu sayısıdan daha fazla çıkabilir. Mesela rus oyuncu sayısı çok fazla ve rus guildleri o konuda bizim çektiğimi sıkıntıyı çekmiyorlar.

Bu konuda haklısın ama Oyuncuların kalite ortalaması da rusların üstünde olsada bir çok ülkenin altında.

RRa said:
Türk guildleri tam tersine artık iyi oyuncu recruit etmekten de sıkılır oldular. Çünkü iyi oyuncu, genelde egosu yüksek oluyor, tahamülsüz oluyor, bir kitle guildinde oynayamayacak kadar dolmuş oluyor, huzursuzluk yaratıyor. O oyuncuyu bilmeyenlerle yan yana tutmakta zor oluyor, oyuncunun kaprisine tahamül edebilmekte. Anlayacağın bu sebeplerden ötürü genelde Türk guildleri bir adım öteye gidemiyor hep 1.Tür de guildleri kurmaya devam ediyorlar.
Şimdi gelelim asıl konuya, Burda bahsettiğin zor insan muhtemelen ben veya başına benim gibi gelen insanlar.

Burdaki hata baştan sona sende. Sebebini açıkliyim.

SWTOR çıkarken bir süredir mmo oynamıyordum. Ve başlamak istedim benim arkadaş grubum oynamak istemedi. Bir arkadaşım senin yazını görmüş SWTOR forumundaki git bunlara gir dedi.

Yazında yazanlar:

-Zone kapatıyoruz
-PvP'de Competetive'iz
-PvE'de Progressimiz son seviyede
-Bilmem kaç senedir çok kaliteli oyuncularla birlikteyiz
-Biz şuyuz.
-Biz buyuz.

Aha dedim benim gibi düşünen bir insan topluluğuda varmış.

Geldim senle konuştum anlaştık. Early Start'a 3 gün sonra başlamama ramen 5 günde max level yaptım beklemedeyim siz kasında bişeyler yapalım diye o ara 2 kişiyle tanıştık. Serkan,Göktuğ : Arkhanis,Zencofil'di sanırım. Şimdi 50 Online player çeken guild'te afedersin 3 kişi bişeyler yapmaya çalışıyorduk sadece.

-PvE'de Progressimiz son seviyede demiştin:
Guild levellayıp Progress'e başlamadan millet NM Content bitirdi.

-PvP'de Competetive'iz demiştin:
PvP yapan sadece 3 kişiydik. O Yücelttiğin RusCorp stacklerinede 3 kişi beraber girdiğimiz hiç bir oyunda yenilmedik.

-Zone Kapatıyoruz dedin:
World PvP alanı vardı adını unuttum karlı bir mekan, Guild'teki herkesin tek amacı daily questini yapıp gitmekti. Bırakın adamlar alsında biz geri alalım diyordunuz.

-Bilmem kaç senedir çok kaliteli oyuncularla birlikteyiz dedin:

İşte bu en can alıcı nokta.

-Main Tank'ın, Officer'ın birgün bana gelip : Bu oyunda threat damage'la yapılıyormuş dedi (komik değilmi?)

-Oyuncuların DPS oynayıp daha DPS cycle'ını bilmiyordu. Oynamadığım Classların dps Cycle'larını ben öğrettim adamlara. Siz neden kesemiyoruz derken.

-3-4 kişi hariç kimse 2 saatini ayırıp datacron toplamadı (Perma stat kadar op bişey olabilirmi?)

-3 hafta boyunca en kolay dungeon vardı adını unuttum onun dışında hiç bir HC dungeon yapmadı guild üyeleri 4 kişi hariç.

-Healer lazım dedin Healer olduk, DPS lazım dedin DPS olduk, O saçma sapan talent change paraları yüzünden tüm gün farm yapıp sizin reroll'larınıza yetişmeye çalışırken, Guild Chatte Sorcererda olmayan bir skillin sorcerer'da olduğunu iddia edip laf eden insanlarla uğraştım. Millete ders vermeye çalışmaktan oyun oynayamadım afedersin. Benim Classımı bana öğretmeye çalıştılar.(Tekrar ediyorum Sorcererın hiç bir talentında bulunmayan skilleri gördüklerini iddia edenler fln vardı)

Şimdi onu bunu geçtim. Kaprisli diyorsunda. Sen Guild'inin reklamını yaparken vaad ettiğin şeylerin %1 ini insanalara veremiyorsan. İnsanlardan kapris görmen doğal değilmi ?

RRa said:
Ha bu değişir mi? Elbette bu durum zaman içinde değişecek. Artık Türk guildleri birşeyi keşfetti. Çıkan her oyunda var olmak, üyelerini çıkan her oyunda tecrübe edinmelerine davet etmek bir süre sonra bu guildleri 3.tür kitle guildlerine taşıyacaktır. Tek yapmaları gereken kadrolarını muhafaza etmek, ve gerektiğinde gereken temizliği guild içinde yapabilmek.

Bu kafayla gidildiği sürece değişmesi mümkün değil.

RRa said:
Belki eleştirmesi kolaydır ama Türk guildi kurmak ve yönetmek gerçekten kolay değil. Biz Türkler liderlik vasıflarına sahip bir ırkız, arzularımız, ihtiraslarımız var.
Eleştirmesi kolay çünkü, Ben kendimde bu vasıfları görmediğim için kuramıyorum birşey. Fazla Asabiyim, Fazla ciddiye alıyorum, Fazla hırslıyım, Ben beceremem. Ama Beceremeyecek insanların kurduğu oluşumlarada dil uzatırım

RRa said:
Belki senin eleştirdiğin guild yönetimleri, guildmasterları alman olsalardı ve almanları recruit eden bir guild olsalardı, onların kuracakları guildler belkide dünyaca tanınan guildler olacaktı.

Oyuncu bulamıyorsan oyuncu eğitirsin. Problem değil
Sosyal ağlarda paylaş

ha pardon bir yanlış anlaşılma olmuş. ben senin daha önce bizle oynadığını hatırlayamadım. o kaprisli oyuncu şeyinide sana yazmamıştım, başka birine de yazmadım yani genelde öyle oluyor diye söyledim. ve türk guildlerini söylerkende kendi guildimi kast etmedim 12 senedir bir çok guildde gördüklerim üzerinden konuştum.

ha şimdi bizim guilde gelince. yani biz pvpde zone kapatırız, en azından kapatmaya çalışırız. swtorda illum da videolarımız var onlarca kişi ile kaç defa gittik ama o oyunda olmadı ne yazık ki. fps düşüklüğü, safe zonea kaçanlar vs çok tatsızdı.

swtorda bilmiyorum online sayısı filan iyidi zaten 1 ay sonra herkes bırakırken bizim üyelerimiz ortamdan ötürü halen oynamaya devam ettiler ama öyle muazzam şeyler yapamadık o oyunda.

pve ve pvp konusunda bizim guildi eleştirmişsin, iddaalı konuştuğumuz için ama bizim guild olarak zaten internasyonel recruit yapan diğer guildlerle yarışma şansımız çok düşük, biz ancak kendi kalibremiz guildlerle kendimizi kıyaslayabiliriz ha kimse 16man EV yapmıyorken, kesmiyorken de biz kestik o oyunda.

ben sana başka guildlere haksızlık yapıyorsun diye söylerken bak geldin bizim guilde haksızlık ettin şimdi :)

tankımıza laf etmişsin ama onuda yanlış anlamışsın. sende bilirsin oynadıysan bir çok oyunda threat arttıran skiller vardır. vuruş skilli. swtorda o skiller yoktu. diğer oyunlarda tanksan o kadar dps yapman gerekmeyebilirdi, threat yaratan skilleri kullanırsın, 2 taunttan birini rotasyona sokarsın, agro dönmez. ama swtorda threat arttıran skill olmadığı için threati dmg ile arttırmak gerekiyordu ve evet farklıydı.

ve yani guildleri eleştirmişsin umarım bu cümleleri bizim guildimiz içinde söylemiyorsundur, biz genelde massive pvp tecrübesi olan, daha önce raid contente sahip oyuncuları recruit etmeye çalışıyoruz ama oyuncular genelde kavun olmadıkları için vurarak anlaşılmıyor. bizim guildimizde officer yada yönetici yok. ben kuran kişiyim ama herkes gibi oynuyorum bende. biz genelde birilerinin yol göstermesine gerek kalmadan oynayabilen oyuncuları biraraya getirdiğimiz için illa birinin yada benim hadi yürüyün dungeon yapacaksınız demesine gerek yok isteyen yazar guild chate, söyler vente gider dungeonına. bizim guildimizde sadece 2 guild aktivitesi vardır. 2sinide bizzat ben düzenlerim. 1.si open world pvp 2.side raid. 2 aktiviteyede tüm guild üyelerimiz davetli olup, gelmeyenlere ısrar bile edilir ama üyelerin dungeonları yada pvp maçları ile ilgilenmeyiz. kendileri seviyorlarsa girerler. nasıl gearlandıklarınada karışılmaz, giyinebilenler raide gelir, giyinemeyenler raide gelmez. sen şimdi Boon Controle girmişsin ne güzel, bizimde eski ally guildimizdir onlar. İnan adamın umurunda olmaz giyinmişsin, giyinmemişsin, senden istediği verimi alamazsa kickler gidersin.

Madem tecrübeli oyuncuları alıyoruz, madem işi bilen adamları biraraya getiriyoruz izin verde tecrübeli adamın bile peşinden koşmayalım artık. Ben cidden bilmiyordum swtorda bizle oynadığını ama bak o kadar tecrübeliyim biliyorum diyorsun sonrada guild beni dungeona götürsün diyorsun. işi bilen guild uraşmaz senin dungeonınla filan.

bu arada 12 senedir birlikte oynadığın 5 arkadaşınla kurduğunuz guildin adı neydi?
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

ha pardon bir yanlış anlaşılma olmuş. ben senin daha önce bizle oynadığını hatırlayamadım. o kaprisli oyuncu şeyinide sana yazmamıştım, başka birine de yazmadım yani genelde öyle oluyor diye söyledim. ve türk guildlerini söylerkende kendi guildimi kast etmedim 12 senedir bir çok guildde gördüklerim üzerinden konuştum.

Beni bilerek yazdın demedim. Ben ve benim gibiler dedim.

RRa said:
ha şimdi bizim guilde gelince. yani biz pvpde zone kapatırız, en azından kapatmaya çalışırız. swtorda illum da videolarımız var onlarca kişi ile kaç defa gittik ama o oyunda olmadı ne yazık ki. fps düşüklüğü, safe zonea kaçanlar vs çok tatsızdı.

Bunları oyunun patladığı dönemlerde yaptınız sanırım hiç görmedim ?

RRa said:
swtorda bilmiyorum online sayısı filan iyidi zaten 1 ay sonra herkes bırakırken bizim üyelerimiz ortamdan ötürü halen oynamaya devam ettiler ama öyle muazzam şeyler yapamadık o oyunda.

Oyuncu kitleniz genel olarak casual oyunculardan oluştuğu için zaten bir çoğunuz aynı kafada. beraber eğlenmeniz doğal. Benim bahsettiklerim sadece hedeflerden uzak kalmak.

RRa said:
pve ve pvp konusunda bizim guildi eleştirmişsin, iddaalı konuştuğumuz için ama bizim guild olarak zaten internasyonel recruit yapan diğer guildlerle yarışma şansımız çok düşük, biz ancak kendi kalibremiz guildlerle kendimizi kıyaslayabiliriz ha kimse 16man EV yapmıyorken, kesmiyorken de biz kestik o oyunda.
Yapma allah aşkına abi =)EV İlk Raiddi hatırladığım kadarıyla. 16Man Trade'den toplanırken daha ilk boss inmemişti.

RRa said:
ben sana başka guildlere haksızlık yapıyorsun diye söylerken bak geldin bizim guilde haksızlık ettin şimdi :)

Haksızlık ettiğime kesinlikle inanmıyorum

RRa said:
tankımıza laf etmişsin ama onuda yanlış anlamışsın. sende bilirsin oynadıysan bir çok oyunda threat arttıran skiller vardır. vuruş skilli. swtorda o skiller yoktu. diğer oyunlarda tanksan o kadar dps yapman gerekmeyebilirdi, threat yaratan skilleri kullanırsın, 2 taunttan birini rotasyona sokarsın, agro dönmez. ama swtorda threat arttıran skill olmadığı için threati dmg ile arttırmak gerekiyordu ve evet farklıydı.
Main Tankınız sürekli ölürken Arkhanis DPS-PvP karışık setiyle daha iyi tanklıyordu.

RRa said:
ve yani guildleri eleştirmişsin umarım bu cümleleri bizim guildimiz içinde söylemiyorsundur, biz genelde massive pvp tecrübesi olan, daha önce raid contente sahip oyuncuları recruit etmeye çalışıyoruz ama oyuncular genelde kavun olmadıkları için vurarak anlaşılmıyor. bizim guildimizde officer yada yönetici yok. ben kuran kişiyim ama herkes gibi oynuyorum bende. biz genelde birilerinin yol göstermesine gerek kalmadan oynayabilen oyuncuları biraraya getirdiğimiz için illa birinin yada benim hadi yürüyün dungeon yapacaksınız demesine gerek yok isteyen yazar guild chate, söyler vente gider dungeonına. bizim guildimizde sadece 2 guild aktivitesi vardır. 2sinide bizzat ben düzenlerim. 1.si open world pvp 2.side raid. 2 aktiviteyede tüm guild üyelerimiz davetli olup, gelmeyenlere ısrar bile edilir ama üyelerin dungeonları yada pvp maçları ile ilgilenmeyiz. kendileri seviyorlarsa girerler. nasıl gearlandıklarınada karışılmaz, giyinebilenler raide gelir, giyinemeyenler raide gelmez. sen şimdi Boon Controle girmişsin ne güzel, bizimde eski ally guildimizdir onlar. İnan adamın umurunda olmaz giyinmişsin, giyinmemişsin, senden istediği verimi alamazsa kickler gidersin.
:)

RRa said:
Madem tecrübeli oyuncuları alıyoruz, madem işi bilen adamları biraraya getiriyoruz izin verde tecrübeli adamın bile peşinden koşmayalım artık. Ben cidden bilmiyordum swtorda bizle oynadığını ama bak o kadar tecrübeliyim biliyorum diyorsun sonrada guild beni dungeona götürsün diyorsun. işi bilen guild uraşmaz senin dungeonınla filan.
İşi bilen oyuncuları biraraya getiriyorsunuz ?

RRa said:
bu arada 12 senedir birlikte oynadığın 5 arkadaşınla kurduğunuz guildin adı neydi?

Guild kurmadığımı belirttim yukarda.Elimizdeki oyuncu kitlemizle iyi ortamlarda bulunduk ama kendimize ait bir oluşum oluşturmadık. Oluşturacak sakinliğimde yok malesef. Burdaki eleştirilerimde bu vasıfları olmayan insanlara
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...