Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wasteland 2

Norak

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
Orası benim de kafama takıldı, bunların okuyup anlayabileceği kelime sayısı belli. Belki hikayeyi dialogları falan kısaltırlar, wikipediadaki simple englishi falan kullanırlar.

Bide padle oynamak için baya bi ui overhaul gerekir sanki. Ama asıl soru kim alır neden alır? Nasıl bi müşteriyi hedefliyorlar?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Öyle yapsaydın robotlar çıkınca küfür ederdin sdf. Minigun gibi mermi içen ağır silahları oyunun sonlarına kadar tavsiye etmiyorum. Bir sniper, iki makineli tüfek ve bir enerji silahı kullanan grup üyesi oyunun ortalarına kadar iyi gidiyor. Mermilere dikkat edeceksin ama evet.

Benim sniperda biri diğerinden farklı mermi kullanan iki farklı tüfek vardı. Biri bitince diğerine geçerim diye. Böyle ufak taktikler yap kendine.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bş kaç sorum var.

1. Conversation skilleri işe yarıyor mu? Almaya değer mi?
2. Oyundaki iyi weapon skill hangisi? Sonra fallout 2 gibi butun oyun energy kasıp gauss gelince uzulmek istemiyom.
3. Melee hero şart mı yoksa hepsini ranged mi kasıyım

kafamdakşi takım 1 tane charisma kasmıs takım lideri
2 tane ranged weaponlu amele/biri repair felan alabilir

1 tane healer gibi
Sosyal ağlarda paylaş

conversation skilllerini almaya değer hatta bence olmazsa olmaz. yalnız kullanacağın NPClere bakıp ona göre dağıt ki pişti olmasın. non-combat hepsi için aynısı geçerli.

bazı skilller olmasa da olur tier. toaster repair, mechanical repair, brute force, animal whisperer vs.. onlara artık wikisinden falan bakarsın ne getirisi var diye, öyle karar verirsin.

healer bir adet yeterli ancak iki tane surgeon bulundurmanı tavsiye ederim. böylece resleyecek elemanın yatarsa onu da kaldırabilecek biri bulunur.

en iyi silah range yüzünden sniper riflelar. sonra da assault rifle geliyor. şahsen her silah skilllini kullanacak şekilde dağıtmıştım. pişman olmadım. güçlüleri dizmeden de rahat oynanıyor. aynı karaktere birden fazla combat skill de faydalı olabiliyor. ap cost, mermi miktarı vs.

melee kullanıp kullanmamak tamamen üşenip üşenmeme meselesi.

özetle kafana göre oyna bence çok takmadan. skilller pişti olmadığı sürece rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

4 parti üyesinin her birine farklı ver ya da spoiler yeme pahasına yol arkadaşlarının başlangıç skillerine bakarak seçim yap. Yani gelecek olan yol arkadaşına göre başlangıç karakterlerinin konuşma skilllerini belirle.
Konuşma esnasında char değiştirebildiğinden farklı karakterlerde olması sorun olmuyor.
Toaster Repair'i tavsiye ediyorum ek olarak. İlginç şeylere ulaşmak mümkün oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Her conversation skillinden tutan adam bulundurmak faydalı oluyor. Melee karakter bulundurmadım hiç(karakterlerden gelen bir iki puan haricinde). Kullanılıyordur muhakkak fakat ben kullanmadan rahat bitirdim. Oyunun sonuna kadar bir sniper, bir makineli, bir iki enerji silahı, bir de shotgunlı tip kullandım. Oyun sırasında hiç şu tipi çıkartayım dediğim olmadı.

Karakterleri işe yarar hale getirmek senin elinde en nihayetinde. Shotgun kullanan çok iyi bir medicse, enerji silahı kullanan kız en iyi security kıran elemansa belli bir encounterda işe yaramadılar diye hemen burun kıvırmıyorsun zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...