Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doktorlar boşuna dayak yemiyor

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

insanların hezeyanlarına, kafadan salladığı hikayelere göre bir meslek grubu haksız yere linç ediliyor.
bu ülkede hukuk ve 184 gibi dr ve hastaneleri sıkı yönetimden geçiren otokontrolsüz kontrol mekanizmaları var. hakkınızı aramayı bilmiyorsunuz, doyoğo hok odoyorlor gibi salakça cümleler kuruyorsunuz. 2 tane dr'un gerçekliği belli olmayan olaylar bütün doktorlara mal ediliyor.

Dayağı hak görenler, kötü dr muamelesinden fazlasını hak ediyorsunuz. umarım benim çalıştığım bir hastaneye denk gelmezsiniz.

işin en acı yanlarından biri de belli bir kültür ve eğitim seviyesinde zannettiğim pati'de, "eleştiri" kisvesi altında şiddet meşrulaştırılıyor. yönetim sessiz kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Adamlar 6 yıl okuyor ki içerik çekilecek çile değil. Üzerine uzmanlık, zorunlu görev vs. ki tüm bunların üzerine bir doktorun gerçekten iyi para kazanması orta yaştan da sonrasına doğru oluyor. E noldu hayatının en güzel yıllarını verdin.

İyi bir mühendissen zaten 26-27 yaşında adam gibi para kazanmaya başlıyorsun. Kafan basıyorsa zor da olsa okulu bitirirken çektiğin çile tıp ın ezberine göre çok daha az.

Yapmayin iste su somuruyu ,okuyosa bizi okuyo,gelecegimi kurtarayim,iyi bir hayat yadiim diye,sokakta sirtinda yuk tasiyan hamaldan ,insaatta demir baglayan ustadan dahami cok eziliyor?
İlkokul mezunu bile olmayan bir ciragin usta olsbilmek icin kac yil calistigini,ustasindan nasil dayak yedigini,kuru ekmekle gecirdigi gunleri kim dusunuyor acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

fede said:

aynen. dayakta hiç bi sorun yok. bakıyosun adama. küçükken bir fiske bile yememiş. çok belli. bi de anası babası övünerek dolaşanlar var "aa ben çocuğuma bir fiske bile vurmadım diye". iyi bok yedin

Şu olayı ben de anlamıyorum ya.

bi fiski bili virmadik

e o yüzden "naber lan yaprak döner" diye hitap ediyo çocuğun sana sfsdgfs.

Dayakla eğitim olur ya, abartmadıkan sonra çok işe yarıyor. Bende işe yaradı en azından, babam denedi %100 çalışıyor ahahaha

Belli zaten her mesajından
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

Yapmayin iste su somuruyu ,okuyosa bizi okuyo,gelecegimi kurtarayim,iyi bir hayat yadiim diye,sokakta sirtinda yuk tasiyan hamaldan ,insaatta demir baglayan ustadan dahami cok eziliyor?
İlkokul mezunu bile olmayan bir ciragin usta olsbilmek icin kac yil calistigini,ustasindan nasil dayak yedigini,kuru ekmekle gecirdigi gunleri kim dusunuyor acaba?

İşte sorun burada. O bahsettiğin işçi tek sıkıntılı olanın kendi olduğunu düşünüp kendinde doktoru dövme hakkı buluyor. Yok öyle bir şey. İki tıktık yapıp düzdünya para alıyor diye triplere girmeyin. Ha işçisini bırak burada eğitimli olanlarda aynısını söylüyor. Sebebi kıskançlık. Bizde doktorun bu parayı hak ederek aldığını söylüyoruz.

Marjinal kazanan ve kötü olanları örnek vermeye de gerek yok. İyisi, kötüsü, az kazananı çok kazananı her yerde var.
Sosyal ağlarda paylaş

şu ne saçma laftır o zaman kapıda kaldığınızda çilingir hırsız evinizi soydugunda polis arabanız bozulduğunda tamirdi aç kaldığınızda servis elemanı size geçirebildiği kadar geçirsin ses etmiyelim mi?

Ayrıca doktorların yaptığı davranısı oto tamircisi yapsa gene dayak yemeyi hak etmiş derim. Devlet altında çalışan herkes bu zihniyette zaten, ziraat gişe memurundan termik santraldeki mühendise hastanedeki doktora kadar, sorsanız hepsi dünyaları kurtarıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu bütün doktorlar hastalarını kırpmaya çalışmıyor, kendi muayenehanesine çağırmıyor. Şunlar böyle böyle yapıyor o zaman tüm doktorlar hem hayvan gibi kazanıyor hem de insanları küçük görüyorlar falan gibi bir şey yok yani. Çoğu sadece devlette çalışıp ordan gelenle geçiniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi doktor hayatını kurtarıyor yeri geldiğinde yav farkındasın degil mi yani oto tamircisi ile bir değil yani. Çocuğunun kalp kapakçığının kaçırdığını duyduğunda oto tamircisini düşünmüyorsun inşallah doktor hayatını kurtarır diyorsun çünkü senin veya akrabalarının veya başbakanın vs vs vs kimsenin yapamayacağı birşey o iş sadece ve sadece eğitimini almış biri yapabilir o ameliyatı ki onlarda doktor oluyor zaten.
Araban bozulur taksici bile gelip el atar ama sağlık öyle değil işte.
ve kurtarabilirse de ne kazanıyorsa helal olsun diyip yoluna devam ediyorsun.
NolaxThensbane said:

şu ne saçma laftır o zaman kapıda kaldığınızda çilingir hırsız evinizi soydugunda polis arabanız bozulduğunda tamirdi aç kaldığınızda servis elemanı size geçirebildiği kadar geçirsin ses etmiyelim mi?

Ayrıca doktorların yaptığı davranısı oto tamircisi yapsa gene dayak yemeyi hak etmiş derim. Devlet altında çalışan herkes bu zihniyette zaten, ziraat gişe memurundan termik santraldeki mühendise hastanedeki doktora kadar, sorsanız hepsi dünyaları kurtarıyor
Sosyal ağlarda paylaş

oldun said:

dunyada ikilemde kaldıgım baska bir meslek grubu yok heralde doktorun her turlusu var level 90 paladinini de gördüm sith lord gibi olanını da ama dayagı genelde paladinler yiyor

Heh tam duygularıma tercüman olmuş bu.
Dayak yiyenler de genelde stajer, yeni mezun toylar oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Abi kusura bakma çok yanlış bir mantığın var. şu dediklerin savunulacak ya da hak verilecek şeyler değil. Zaten her mesleğinbir önemi var ki o meslek var değil mi? Boş boş yazmışsın.

En basit soğuk algınlığında bile sağlığın önemini fark etmiyor mu insan, e izin ver de insanların sağlığı için çalışanların diğerlerinden biraz farkı olsun.

Şu yaşanan "doktorlar dayağı boşuna yemiyor" olayı tam hükümetin fakirin durumunu köklü bir şekilde düzeltmeyip zengini hedef gösterme eğiliminin önemi. Doktorlar biraz gözükara olup bakmıyoruz lan deseler kulu köpeği olacak o eskiden dövmeye çalışanlar da yine iyisiniz doktorlar o kadar zalim değil.

edit: Ayrıca olay yine iyi polis kötü polis olayına gelmiş. Arkadaşlar allaha şükür siz de farkında olacak kadar zekisiniz ki Nolax'ın yukarıda saydığı iş kollarında da iyi ve kötü insanlar var. Sadece doktorların bile bu noktada genelde akla gelen ilk örnekler olmaları ne kadar önemli bir iş yaptıklarını gösteriyor aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket haklı.

Ne olursa olsun hiç bir meslek grubuna fiziksel şiddeti haklı çıkaramaz.

Mesela banka gişe memuru beni 2 saat bekletiyor diye ben tekme tokat girişiyor muyum? Bunu yapıyorsam sorun bendedir önce.

Oto tamircisini dövelim, gişe memurunu dövelim, çayı geç getiren çaycıyı dövelim, davayı kaybettiği için avukatı dövelim, iPhone anteni çekmediği için palo alto'ya gidip mühendis dövelim o zaman? lol
Sosyal ağlarda paylaş

baya tanıdık var doktor kendileri bizzat bu tarz olaylardan tiksindiği için doktorluğu bırakmış birisi ne olaylar anlattı şaka gibi insan hayatının bu kadar oyuncak olması birde mesleğe kutsal demeleri içler acısı. Bütün doktorlar böyle değil tamam ama %70ini bu kategoride o yüzden doktorlara temkinli yaklaşırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...