Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eksantrik okul anılarınız

tarkandakiahtapot

Öne çıkan mesajlar

Üni de üşenceçlikten bi sınava girmedim, elemanlar sınavdan 5 dk önce aradılar dedim uyucam ben. Aynı elemanlar 1 hafa sonra tekrar aradılar, olm hani senin şu girmediğin sınav var ya bil bakalım kaç almışın diyorlar. Saçma sapan konuşma la! derdim tabi o zaman behzat izlesem ama daşşak mı geçionuz la yetindim. 72 almışım o sınavdan, bi de en yüksek 2. notmuş. Çok feci bir buga denk geldim ama mekanizmayı çözemediğim için devamı gelmedi. :/
Sosyal ağlarda paylaş

Benim lisem garipti ya. Sınıfımdan 6-7 kişi Sabancı üniye gitti. Bir diğeri okul birincisi olup tıp okudu. Sınıflar dağıtılmadan önce birlikte okuduğum çocuk öss eşit ağırlık birincisi oldu. =/ Ben anca normal bir yeri kazanınca sonuçlara bakıp "abaaavvv" demiştim.

Bir kerede sınıftan 10-15 kişi carrefour'a gitmiştik sabahtan. Baktık daha açılmamış alış veriş merkezi. Bizim cüsse olarak en minik elemanı alış veriş arabasına koyup sağa sola ittirmiştik :S Daha sonra alış veriş merkezinin güvenliği geldi yanımıza. Bizimle konuşmadan önce telsize uzanıp "yaklaşık 10-15 kişiler" dedi. Polisi çağıracak diye bayağı tırsmıştık. Ama birşey olmadı sonra :D
Sosyal ağlarda paylaş

lise birde bizim sınıfta bilge diye bir kız vardı. bunun lakabı uzaylıydı. o lakap neden üzerine yapışmış kalmış bilemiyorum yalnız. pek güzel bir kız değildi ama çok okurdu ve ingilizcesi iyiydi. daha hipsterlık Cosmo Kramer olmak demek olduğu zamanlarda bu kız harbici hipsterdı. bu en arkalarda benim yakınlarımda bir sırada oturuyordu. birbirimizle şaka yollu atışmalarımız kısa sürede fingirdeşmeye dönüşmüştü. bir gün hocalardan birinin bizi derste boş bıraktığı bir zaman ben uzaylı bir de muhtemelen okulun en zengin zengin çocuklarından bir tanesi öyle muhabbet ediyorduk. konuyla çok alakasız bir yerde kıza "bilge Atılgan sizin ordan hiç geçti mi?" demiştim. Kız çok bozulmuştu yahu. Sanırım bilinçaltı pörtlemesi falan yaşamıştım o anda. Hala affedemem kendimi. İlk hipster hook up şansımı da böylece çöpe atmış oldum. Lanet olsun!
Sosyal ağlarda paylaş

istiklal marşında bayrak tutmuştum bi kere ama çok kötüydü ya
hep göbeği olan adamlara tutturuyolardı bayrağı, o gün göbekli kimse kalmamış heralde beni çağırdılar
olm göbek yok dayayamıyorum bayrağı kayıyo, o deri şerit gibi şeye de bi türlü oturtamamıştım ahah
bi de yanlış tutmuşum bayrağı ay nası rezillik, hocalardan biri gelip düzeltmişti ellerimi

çok da egzandrig bi anı değil ama canım sağolsun
Sosyal ağlarda paylaş

lisede cuma günü sonunda istiklal marşı okunacak, herkes aşağıya iniyor, biz de arka taraftan indik, kapının orada ses sistemi mikrofon falan duruyor istiklal marşını çaldıkları.
herkes sıraya geçti, fede aldı eline mikrofonu, millet marş beklerken kenan doğuludan "aşkım aşkım diye ağlayacaksın" şeklinde girdi.
fede. mucuk.
Sosyal ağlarda paylaş

BAL'dan biriler görürse zaten hatırlar muhtemelen,

Bizim Hakan diye bir arkadaşımız vardı, lise sona geldiğimizde de çocuğun hobisi patlayıcı yapımı olmuştu.

2.05'lik arkadaşım ve 1.90'lık ben çocuğun önüne baraj kurardık, çocuk da arka sırada torpilden bozma çeşitli patlayıcılar imal ederdi.

Her neyse yanlış hatırlamıyorsam nisan ya da mayıs gibi, bizim sınıfına altında okul tarihinin en büyük uzun eşek müsabakası vukuu bulurken Hakan da masterpiece'ini tamamlayıp onu camdan uzun eşek oynayan güruha atmaya karar verdi... Yalnız olay şu ki, yaptığı kutunun içinde hiç barut yoktu ve sadece fitildenden oluşuyordu;

Tam millet eşeğin üzerine çullandığında Hakan bombayı kalabalığa attı, sonra biz pencereden izlerken herkes ciyak ciyak kaçışmaya başladı... Fakat kahraman bir arkadaş bombayı yerden alıp bizim cama geri fırlattı, sonra hala fitili yanarken o bomba bizim camın altına çarpıp tekrar çocuğun üstüne düştü. Bu arada da sanırım 100 150 kişilik bir grup olayı izliyordu, sonra çocuk bombanın yanına geldiğini görünce götüm götüm kaçmıştı tıslayan fitil eşliğinde sdf

....

Bir de yine kahramanımız Hakan bir gezi sırasında kola kutusundan patlayıcı imal etmişti ama ne olduysa o kutu suratına bayağı yakın bir mesafede patladı, adamın kaşlarının bir kısmı ve kolundaki kıllar tütsülenmişti gerçi ama o kutunun parçaları vs. iyi ki gözüne falan saplanmadı...
Sosyal ağlarda paylaş

ortaokulda top oynatmıyorlardı bahçede 6 ncı sınıfların oldugu ayrı bir bina var orada top oynuyoruz topu dolapların arkasına kaçırdık almaya çalışırken bütün dolapları devirdik :)

bizi ispiyonlamış işte 6. sınıflar müdür geldi sınıfa

isimleri saydı ben ayaktayım zaten beni gösterek ya ne yapmışsınız orada kırmışsınız herşeyi, başkanınızı zor durumda bırakmaya utanmıyormusunuz diye girişti bizim elemanlara :D
Sosyal ağlarda paylaş

Günlerden 1 Nisan, son ders. Gelen her öğretmene türlü şakalar, kakalar yapılmış. Herkesin gıcık olduğu bir kadın ingilizce hocası sınıfa girer. Ders boyu masa altı, sandalye, tebeşir, tahta, dolap, vs. kontrolü yaptıktan sonra dayanamaz ve sorar "Çocuklar hani bana şaka yok mu?". Öğrenci kalkar ayağa "Şaka mı istiyorsun ? Çok güzelsin HAHAHAHAHA" bütün sınıf yarılır. Herkesin çok sert ve uyuz dediği hoca ağlayarak sınıftan kaçar. Bu da benim en sevdiğim lise anılarımdan birisi.
Sosyal ağlarda paylaş

lise 2 deyim.17 mayıs cuma günü.arkadaşla okuldan kaçmıştık,kahvaltı yaptık takılıyoruz falan.okul da şehir merkezinde.neyse saat öğlen 3 falan oldu,nasıl olsa yakın diye okula gidelim eve servisle gideriz diye döndük arkadaşla.gittik tören istiklal marşı falan işte geçtik sıraya.müdür yardımcısı 19 mayıs için 2 öğrenci lazım pazar protokolde okulumuzu temsil etmek için stadyumda dedi törende.küt bizi seçti arkadaşla.aklımıza geldikçe küfür ederiz hala pazar sabahın 9 unda kalkıp üniformayla stada falan gitmiştik.
Sosyal ağlarda paylaş

Alman Lisesi

Ortaokulda 1 kere tokat yemiştim kadın bir hocadan. Milletin birbirini ezmek için top dediği dönemdi. Yuvarlağa yakın bir arkadaşa derste seslenmiştim hoca çağırıp yapıştırmıştı bir tane.

Bir keresinde de topu alıp 5dk'lık tenefüste çift kale maç yapmak için koşarken büyük sınıflardan birisi koltuk altındaki topa vurmuştu, top başka bir kadın hocanın surata gelince osmanlı tokadını yemiştim.

Bir keresinde gömleği pantalondan dışarı çıkardık diye hoca teker teker öyle dolaşan herkesin gömleklerini bel hizasına kesmişti.

Sene sonu festivalinde kermes gibi birşey yapılmıştı. Parayı veren gönüllü hocaların suratına pasta fırlatıyordu. O para da bir hayırda kullanılmıştı çok eğlenmiştik.

Okulda 2 kere bomba alarmı yapılmıştı, istiklalde gezmiştik yarım gün.

Efsane bir revirci vardı rumdu sanırım. Basket oynarken yan bağlarımı koparınca ağrı kesici niyetine aspirin vermişti. Ayağı kırılanlara da aspirin verdiğini duymuştuk sonra.

Görmedik ama herkesin nefret ettiği Alman müdürü güvenlikçilerin haftada 1-2 akşam kör kütük sarhoş yukarıdaki lojmanına taşıdığını duymuştuk.

Okulda intihar etmek bir ara popülerdi. Haftasonu 4. kattaki sınıftan bir kız atlamıştı sanırım. Pazartesi günü okul çıkışında sokağa bir çıktığımızda 15 tane kameraman bizi bekliyordu. O gün ilk çıkan da ben olmuştum tam bir mindfuck anı.

Alman biyoloji hocası sigaranın zararlarını göstermek için sınıfta sigara içmişti bir deney düzeneği ayağına.

Yığınla var aslında ama aklıma çok gelmedi şimdi.

Bir de Bilkent'te ortalama olsun diye basic german 2 mi ne almıştım. İlk derste hoca herkesin seviyesiyle ilgili sorular sorarken arkadaş olacak hayvan HOCAM ARKADAŞ ALMAN LİSESİ MEZUNU EUHEHUEHE yapmıştı. Hoca sinirden kıpkırmızı dersi hemen terkediyorsun haydi topla çantanı seni bu sınıfta istemiyorum diye bağırmaya başlaması.

Üni 1'deki İngilizce dersinde bütün haftasonu uğraştığı essay'e 60 verildiğini gören Mardin'li elemanın Amerikan hocaya KAHPE KARI diye bağırması var. Hoca çantasını 2dk içinde toplayıp sınıfı terketmişti.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...