Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

19 mayıs gider kutlu doğum haftası gelir

Llama

Öne çıkan mesajlar

ne tatlı canı varmış milletin, 2-3 saat biraz kasıp bi yerde sabit falan duruyosun. İşkence olmuş bunun adı, varsın olsun be n'olcak. Şov yapıosun sağa sola, senin adına yazılmış bi bayram var burda onu kutluyosun. Acı bile çeksen bayram senin bayramındır,
ben sitemliyim bilader.
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

http://onlyhdwallpapers.com/wallpaper/north_korea_rungrado_may_day_stadium_high_resolution_desktop_2800x1866_wallpaper-230499.jpg

çok demode görüntüler
bunun yerine amerikalılar gibi peygamber doğum günü kutlaması haftası yapalım.

http://i.imgur.com/3KGEu.jpg

http://i.imgur.com/8YbXd.jpg

içkili olcaktı di mi
Sosyal ağlarda paylaş

e evet baskı sonucu sana zorla bişi yaptırılıo, aslında sonuç güzel ama izlerken benim bile "aman öf amma tatava" yazık cocuklara diyesim gelio

Ama kutlamaların şekli değişebilir , iptalden ziyade ne bileyim seyircilerin gençler olduğu bi festival yapılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

harbiden tenekeadamsın yahu,hollandadan,almanyadan,bilumum katolik ülkelerden vatikana sefer düzenliyorlar sesi çıkmıyor millet buna hık bık ediyor,inandığın değerin doğduğu topraklara gitmenin nesi anlamsız merak ediyorum?

saplashaman said:

diğer devletlerde kim götürüyor merak ediyorum neden böyle rahatsızsınız anlamıyorumki ayrıca,öğretmenin götürmesinden rahatsızsanız mahallenin imamı götürsün yada ismail abiye söyliyelim o götürsün ona kimsenin itirazı olmaz,te allaam ya nelerle uğraşıyoruz

"müslüman çoğunluklu" bir ülkede okullarda çocukların camiye gönderilmesi, hac için mekkeye gönderilmesi ne kadar tartışmalı bir mevzuysa,
"hristiyan çoğunluklu" bir ülkede okullarda çocukların kiliseye gönderilmesi, hac için kudüse felan gönderilmesi de o kadar tartışmalı olur.

ha eğer bahsettiğimiz ülke resmi olarak "din devleti" yani "hristiyan devleti, islam devleti vs..." diye geçmiyorsa...

devletin dini olmaz (tekrarlıyorum, elbette şeriat devleti vs gibi teokrasiyle yönetilmiyorsa), insanlara da belli bir dini diretemez.
halkın çoğunluğu müslüman diye çocuğuma okulda zorla müslümanlık dayatılamaz.
buna karşı çıktığım zaman da "ama yabancı bir ülkede çocuğunuz kiliseye götürülse hiç tepki vermezdiniz ama" diye tuhaf bir argüman sunamazsın.
çünkü o ülkede olsam gene aynısını yapardım, yapardık, yapardılar, yaparız.
Sosyal ağlarda paylaş

statlardaki zorunlu jimnastiğin kalkması iyi de. kaldıranlara bakıyorum gıcık oluyorum, e zaten bunu kaldırır kaldırmaz bir de cocukları umreye goturme projesi cıkarmıslar.
e madem bi rezillik yapıcaksın bırak eskisi daha iyiydi o zaman.

ama tabi demokrasi oldu simdi di mi. dogru.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi 19 mayısa çıkmadım da 23 nisan için almışlardı taa seneler evvel.

Sıcak
Çim sahayı hafif ıslatıyorlar iyice buhar oluyor
okul provaları toz toprak içinde
kıyafetler polyester
stad provalarında sabahtan akşama kadar bişey yiyemiyosun bazen, büfe falan yok

Hatırladığım şeyler bunlar. Düşünün nasıl iz bırakmış.
19 mayıs daha bi sıcaktır.
Abov.
Sosyal ağlarda paylaş

artık ötekiler sizlersiniz,o yüzden anlıyorum bu hırçınlığınızı. bu saatten sonra devlet de biziz, polis de asker de. 19 mayıs ve benzeri uygulamalar özendiğiniz batı ülkelerinin hiç birinde yok. çin, kore ve benzeri tiran yönetimlere özeniyosanız bilemem tabi.

1930 lu yıllarda değiliz artık kendinize gelin :(
Sosyal ağlarda paylaş

Hao said:

artık ötekiler sizlersiniz,o yüzden anlıyorum bu hırçınlığınızı. bu saatten sonra devlet de biziz, polis de asker de. 19 mayıs ve benzeri uygulamalar özendiğiniz batı ülkelerinin hiç birinde yok. çin, kore ve benzeri tiran yönetimlere özeniyosanız bilemem tabi.

'özendiğimiz batı ülkelerinde' lise çağındaki çocuklara mitoloji aşılaması da yapılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Hao said:

vay arkadaş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...