Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tedaş'a kafam girsin

tarkandakiahtapot

Öne çıkan mesajlar

1+1 evde yaşıyorum. evde buzdolabı falan hiçbir şey yok. sadece soba var, gitar amfisi var, laptop var, şofben var. ama ne hikmetse 159 lira fatura gelmiş durumda.

ne düşünüyorsunuz?

530 kw elektrik kullanmışım. karşı taraf ile ortak fatura geliyor. adamlar 310 kullanmış oluyor.

birim fiytı 0,20 yazıyor elektriğin. 530 kw, 0,20 den 107 lira eder. diğer evinki de 60-70 lira falan olmuş oluyor bu hesapla. şimdi bu faturanın 70 lirası vergi mi yani?
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

buzdolabı yok (zayıf çelimsiz)
gitar amfisi (zayıf çelimsiz rakçı)
su parası az geliyor (saçı yağlı zayıf çelimsiz rakçı)
elektrik tasarrufu yapamıyor (saçı yağlı zayıf çelimsiz lise terk rakçı)

profil çıktı ortaya.
mal mal konuşma yaa, 2 ev faturaları ortak geliyor. ben her sabah okula gitmeden duş alan bir insanım, karşı tarafım az kullanıyor sanırım ve ikiye bölünüyor hiçbir sayaç olmadna; o yüzden de az geliyor su.

zaten elektrik konusunda beni yakan muhtemelen şofben oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

2 aylık gelmiş olmasın.
Daha önceki aynı süreli olan faturanı yanına alıp git TEDAŞa bu ne kardeşim diye bi konuş.
bilmiyorum ki nasıl olacak.

ya ortada 1 ev var. bu evi ev sahibi 2 ye bölüp öğrencilere kakalıyor. oyüzden de tek bir fatura geliyor her seferinde. elektriği ise yeni bir sayaç daha taktırarak ölçüyor kimin ne kadar kullandığını ama yine de tek fatura geliyor. ben 530 karşı taraf 310 kullanmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

ayda ortalama 10 gün kullandığım bi ev var tuzla'da buzdolabı sürekli çalışıyor sadece 10günde laptop + telefon şarj ediyorum 95~110 geliyor her ay. sdf
bide termosifon var

Napiyorsunuz siz yahu sanayi elektirigimi kullaniyorsunuz anlamadim ki

Tum gun pc acik buzdolabimda var iki kisi yasiyoruz Turkiyede ayda 85 civari geliyor hep
Pc de extreme pc yani 1500 W bionic calisio
Sosyal ağlarda paylaş

termosifon şofben eski buzdolapları elektrikli ısıtıcılar falan bunlar çok elektrik çeker. bunları az kullanıp gene elektrik çok geliyorsa cidden bir sorun vardır evde. buzdolabı falan bozulmus olabilir mesela. soğutma sisteminde sorun varsa mesela sürekli elektrik çeker ne bilim. ısıtıcların rezistanslarında aşırı kireçlenme olması gibi. bi bunları kontrol edin derim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...