Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gamer UK Half-Life 2 skoru!!!

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Bildiğiniz üzere PC Gamer dünyada en çok geçerli olan dergilerden biridir ve verdiği skorlar baz alınır her zaman.

PC Gamer UK'nin HL2'ye verdiği skor: %96

%96 PCG UK'nin şu ana kadar verdiği en yüksek skor. Bu puanı bir başka oyun daha paylaşıyor: HL1

Ayrıca HL2'nin rakiplerinin aldığı puanlar ise şöyle:
Doom 3 = %90
Far Cry = %92

Skorlar herşeyi söylüyor, yılın en iyi oyunu çıkmak üzere. Hatta belki "The Best Game of All Time"....[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

tabii yabanci bir dergi oldugu icin boyle dusunmen normal bir de bizde oyle fazla dergi olmadigi icin .

sonucta devamli takip ettigin bir yayin olsa adamlar neyi begeniyor neyi begenmiyor seninle zevkleri ne kadar uyumlu anlarsin .

pek takip etmem ama gecmiste yayinlanan turkl versiyonuyla bilrlikte cikartigim sonuc bu adamlarin verdigi kararlar iyidir iyiiiii eheh[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

Ben eskiden takip ederdim PCG'yi. İnceleme tarzı, beğenileri benimkilerle aynıdır. Dünyanın geneli PCG görüşüne sahip olduğu için en güvenilir skor denir zaten :D.

Yani PCG 96 diyorsa benim içinde 96'dır. Heyecanım arttı direk.[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

Çıktı mı Half Life yaa? Ne zaman çıktı dışarıda? Hayret hiç haberim olmadı. Hemen gidip bizim bilgisayarcıya hal hatır sorayım. Baya iyi bir not. Umarım hakediyordur. Half Life'dan umutluyum gerçi. Doom 3'ü nasıl beklemediysem Half Life'ı öyle bekliyorum (:P)[signature][hline]Kafam basmadığı için arada yanlış mesajalr yazabilirim. Lütfen mesaj sahibine bu hataları normal bir dille belirtin. Eleştiriyi yararlı bulurum ama sınırlarını aşarsa pek sevimli olmazlar ve karşı tarafı aksini yapmaya iterler.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LathspeLL, 30 Eylül 2004 20:22 tarihinde demiş ki:
Bildiğiniz üzere PC Gamer dünyada en çok geçerli olan dergilerden biridir ve verdiği skorlar baz alınır her zaman.

evet öyledir, doğruya doğru. half-life'a tüm zamanların en iyi oyunu ödülünü de vermişlerdi ki objektif olarak yaklaşırsam bence de doğru bir seçimdir..

said:
PC Gamer UK'nin HL2'ye verdiği skor: %96

fakat burada bir eksik var: pcgamer'ın kendi resmi sitesinde bir çöp yok konuyla ilgili, değişik sitelerin puanlamalarını gösteren sitelerde de birşey göremedim. dahası oyunun çıkış tarihi henüz belli değil ve gold da olmuş değil. pc gamer böyle bir inceleme yaptıysa sen bunu nereden öğrendin ve dahası yaptıysa oyun piyasada yokken nasıl inceleme yapıyor? oyun raflarda yerini almadan önce yapılan her yorum ya öninceleme ya da first impressions tarzı birşey olabilir, inceleme diye yazıp puan verilemez. yaptılarsa da biraz reyting toplamak için profesyonelliklerine yakışmamış, itibarları zedelenir gözümde..

said:
Skorlar herşeyi söylüyor, yılın en iyi oyunu çıkmak üzere. Hatta belki "The Best Game of All Time"....

ha bu arada sadece pc gamer'ın seçimine göre yılın en iyi oyunu olacağını söylemek de mümkün değil, sanırım onların seçimine göre goty edition filan çıkabiliyor ancak hem basılı hem sayısal birkaç yayının birden puanlarını değerlendirmek gerek..

bu arada dikkat ettim de birkaç ay önce "gelmiş geçmiş en iyi oyun" olacağından emin olduğunu söylemiştin, fakat tartışmalarımızdan sonra ne olur ne olmaz diye bir aralık bırakmışsın gibi.. ;)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada oyunla ilgili 1-2 haber daha veriyim.

VALVe CEO'su Gabe Newell 2 gün önce HL2'nin satılacağı -paket seçeneklerini açıkladı:

Mağazalarda bulunacak paketler:
1. Standart Versiyon:
- Half-Life 2
- Counter-Strike: Source
Bu paket 6 CD'den oluşuyor.

2. Collector's Edition:
- Half-Life 2
- Half-Life 1: Source
- Half-Life 2 T-Shirt'ü
- Prima kitapçığı (HL2 yapımı hakkında)
Bu paket ise DVD'de gelecek.

Steam üzerinden satılacak paketler:
1. Bronze:
- Half-Life 2*

2. Silver:
- Half-Life 2*
- Half-Life 1: Source*
- Day of Defeat: Source*
- VALVe kataloğu

3. Gold:
- Half-Life 2*
- Valve kataloğu
- Strategy Guide from Prima Games (Strateji ustası mı diim ne diim)
- 3 farklı HL2 posteri
- HL2 şapkası
- HL2 sticker'ları
- HL2 Posta kartı
- HL2 Soundtrack CD'si
- VALVe Stüdyolarına tur kazanma şansı (her 5.000 Gold satışında bir)

*Çıktığı zaman aktif olacak

Ve üstüne üstelik Steam üzerinden satılacak olan paketlerin satışına haftaya başlanıyor!!! Haftaya satın aldığınız zaman anında CS: Source'un full versiyonunu oynayama başlayabileceksiniz. Yukarda yazdığı gibi işaretli olan oyunlar piyasaya çıktığı zaman aktif olacaklar.

ATi Kuponu sahipleri ise Bronze paketine sahip olacaklar. Bronze sahipleri istedikleri taktirde bir üst pakete upgrade yapabilirler. Fakat henüz fiyatlar açıklanmadı. Tahminen 1 hafta içinde ücretlendirmede belli olur.[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 30 Eylül 2004 21:09 tarihinde demiş ki:
fakat burada bir eksik var: pcgamer'ın kendi resmi sitesinde bir çöp yok konuyla ilgili, değişik sitelerin puanlamalarını gösteren sitelerde de birşey göremedim. dahası oyunun çıkış tarihi henüz belli değil ve gold da olmuş değil. pc gamer böyle bir inceleme yaptıysa sen bunu nereden öğrendin ve dahası yaptıysa oyun piyasada yokken nasıl inceleme yapıyor? oyun raflarda yerini almadan önce yapılan her yorum ya öninceleme ya da first impressions tarzı birşey olabilir, inceleme diye yazıp puan verilemez. yaptılarsa da biraz reyting toplamak için profesyonelliklerine yakışmamış, itibarları zedelenir gözümde..

Yaklaşık 3 hafta evvel tam 5 dergi Ekim ayı sayılarında Half-Life 2 incelemesi yapacaklarını açıkladılar.
Bu dergiler:
PC Gamer UK
PC GamePlay NL
PC PowerPlay
PC Format
PC Zone

Sonra PC Gamer US'de bu inceleme olayına katıldı. 5 Ekimde dergiler çıkıyor ama abonelere bugünden ulaşmaya başladı.

Yabancı dergiler oyunlar piyasaya çıkmadan Full inceleme yapabiliyorlar. Mesela örnek olarak PC Gamer US Doom 3 incelemesi Temmuz ayında çıkmıştı fakat oyun Ağustosta çıktı.
Yabancı dergiler bunu hep yaparlar.

Bu inceleme tam incelemedir. Dergi editörleri oyunu baştan sona oynamış ve inceleme yazısını sunmuştur, yani First impressions yada preview değil.

said:
ha bu arada sadece pc gamer'ın seçimine göre yılın en iyi oyunu olacağını söylemek de mümkün değil, sanırım onların seçimine göre goty edition filan çıkabiliyor ancak hem basılı hem sayısal birkaç yayının birden puanlarını değerlendirmek gerek..

PC Gamer'ın seçimleri genelde standart olur. Oyuncular için ve firmalar için en önemli kriterlerden biridir. Bunun nedeni ise dünya çapında bir dergi olmasıdır.

said:
bu arada dikkat ettim de birkaç ay önce "gelmiş geçmiş en iyi oyun" olacağından emin olduğunu söylemiştin, fakat tartışmalarımızdan sonra ne olur ne olmaz diye bir aralık bırakmışsın gibi.. ;)

Emin olduğumu söylemiştim ve hala eminim :) Çünkü oyunun nasıl olduğunu biliyorum demiştim.[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun çıkacağı kesinse dediğin gibi dergilerde çıkabiliyor oyunun çıkacağı ayın başında ya da önceki ay fakat valve'ın vivendi ile sürtüşmesi henüz devam ediyorken ve oyunun daha aylarca çıkmama ihtimalinden bahsedilirken inceleme yapılması mantıksız olur kanısındayım. vivendi'nin 6 aylık bir gecikmeye sebep olabileceği söyleniyor. bütün bu dergilerin itibarını zedeler böyle bir durum..

pc gamer'ın seçimleri 'genelde' standart olur, doğru. 'genelde'.. :) ha oyun 6 ay sonra bugünkü puanla aynısını alabilir mi (ki yok böyle bir örnek) bir de o konu var..

öte taraftan halen anlayamadım dergi elinde mi yoksa net'te bir kaynaktan mı gördün, bizlerle paylaşsaydın kaynağını gizli muhbirlerin falan yoksa.. ;)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

6 ay sonra çıkabilir lafı sadece söylenti. Yani o mantık üzerine düşünürsek tabikide bu post'unda anlamı yok ama ben somut gerçek üzerine bir topic açtım, söylenti üzerine değil.

- Bütün önemli dergiler HL2 incelemelerini Ekim sayılarında veriyorlar.

- VALVe önümüzdeki hafta Steam üzerinden HL2'nin satışına başlıyor. CS: Source'un full versiyonu satın alanlara direk açılıyor. Geçtiğimiz 3 günde 2 kere Pre-Load yapıldı (4. ve 5.)
Bu pre-load ile CS:Source dosyaları geldi.

- IGN bugün bir haber yayınlamış. Haberde "Half-Life 2 GOLD oldu" demiş ve oyunun 23 Kasımdan itibaren piyasaya çıkacağını belirtmiş. Fakat bu haber hemen silindi. Gamershell sitesi bu haberin SS'sini aldı ve yayınladı ama 5 dakka içinde onlarda o haberi sildi. Anlaşılan çok yakında GOLD haberini duyacağız ama sadece dergilerin piyasaya çıkarılması bekleniyor.

Bütün bu olaylar oyunun çok yakında piyasaya çıkacağının bir kanıtı, bir göstergesi. Bunlar olurken "Vivendi 6 ay geciktirebilir"
söylentisi havada kalıyor.[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LathspeLL, 30 Eylül 2004 21:15 tarihinde demiş ki:
Bu arada oyunla ilgili 1-2 haber daha veriyim.

VALVe CEO'su Gabe Newell 2 gün önce HL2'nin satılacağı -paket seçeneklerini açıkladı:

Mağazalarda bulunacak paketler:
1. Standart Versiyon:
- Half-Life 2
Bu paket 6 CD'den oluşuyor.

2. Collector's Edition:
- Half-Life 2
- Half-Life 1: Source
- Half-Life 2 T-Shirt'ü
- Prima kitapçığı (HL2 yapımı hakkında)
Bu paket ise DVD'de gelecek.

Steam üzerinden satılacak paketler:
1. Bronze:
- Half-Life 2*

2. Silver:
- Half-Life 2*
- VALVe kataloğu

3. Gold:
- Half-Life 2*
- Valve kataloğu
- Strategy Guide from Prima Games (Strateji ustası mı diim ne diim)
- 3 farklı HL2 posteri
- HL2 şapkası
- HL2 sticker'ları
- HL2 Posta kartı
- HL2 Soundtrack CD'si
- VALVe Stüdyolarına tur kazanma şansı (her 5.000 Gold satışında bir)

Valla şu collectors edition alınabilir gibi gözüküyor ... eğer ki gelirse türkiye'ye .

Ama gold edition'ın gelme oranı %10 falan herhalde .. gelse de studio olayı olmaz herhald :)....

Bütün videoları izledim de umarım o gravity gun denilen alet başlarda çıkıyordur ve oyunu batırmayacak şekilde kuvvetli kullanımı olmayıp öteki yandan her türlü boku yiyebilecek bir alet olmasını dilemekteyim ... video'lardan sonraki yorumum bu.[signature][hline]What we do in life,echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

İncelemeden bir paragraf:
"It was all in that moment when I laughed. I couldn’t believe it was quite this good. I chuckled in muddled disbelief. My nervous fingers reloaded the level, knowing that I had to see that breathtaking sequence one more time. It was then I knew for certain: Valve had surpassed not only themselves, but everyone else too. Half-Life 2 is an astounding accomplishment. It is the definitive statement of the last five years of first-person shooters. Everything else was just a stopgap. Half-Life 2 is a near perfect sequel.” [signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer dağıtımcının teki Türkiye'ye getirirse kesin Collectors' Edition alıyorum ne kadar olursa olsun. Ya da yurt dışından alırım belki.[signature][hline]Silphatos Iceheart
Synthetic Intelligent Lifeform Programmed for Harm/Android Trained for Observation and Sabotage
(a.k.a : Grynn , Botanika)
-Est Sularus oth Mithas-
Sosyal ağlarda paylaş

Mathias, bende merak ediyordum GOLD versiyonunun içeriği Türkiye'ye gelebilir mi acaba diye.

Birisi bunu sormuş, Gabe Newell'da paket içeriğinin sadece ABD'yi kapsamadığını bütün dünyada geçerli olduğunu söyledi.
Yani steam üzerinden kredi kartı ile satın alındığında adrese gönderilecek sanırım.

Ama Collector's Edition'u Türkiye'de göremeyiz büyük ihtimalle.[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LathspeLL, 30 Eylül 2004 21:43 tarihinde demiş ki:
6 ay sonra çıkabilir lafı sadece söylenti. Yani o mantık üzerine düşünürsek tabikide bu post'unda anlamı yok ama ben somut gerçek üzerine bir topic açtım, söylenti üzerine değil.

şimdi sen bir başlık açmışsın ama kaynağını biz göremiyoruz. iki kere sormuşum kaynağını ama birşey yazmadın halen. yani sözüne itibar etmediğimizden değil ama kaynak göstermek gerekir böyle haberler verirken..

said:
- Bütün önemli dergiler HL2 incelemelerini Ekim sayılarında veriyorlar.

olabilir, hl2 çıkacak demek değil bu. sen skandal patlamayacağına güvenerek bunu dayanak noktası olarak gösteriyorsun ama ben bu kadar büyük paraların döndüğü bir oyun için her türlü numaranın olabileceğini düşünüyorum..

said:
- VALVe önümüzdeki hafta Steam üzerinden HL2'nin satışına başlıyor. CS: Source'un full versiyonu satın alanlara direk açılıyor. Geçtiğimiz 3 günde 2 kere Pre-Load yapıldı (4. ve 5.)
Bu pre-load ile CS:Source dosyaları geldi.

cs source yüklenebilecek ama hl2'nin yüklenebileceği halen bir soru işareti, ben de merak ediyorum..

said:
- IGN bugün bir haber yayınlamış. Haberde "Half-Life 2 GOLD oldu" demiş ve oyunun 23 Kasımdan itibaren piyasaya çıkacağını belirtmiş. Fakat bu haber hemen silindi. Gamershell sitesi bu haberin SS'sini aldı ve yayınladı ama 5 dakka içinde onlarda o haberi sildi. Anlaşılan çok yakında GOLD haberini duyacağız ama sadece dergilerin piyasaya çıkarılması bekleniyor.

eh, işte esas o haber söylentiymiş ki doğrulatamayınca hemen silmişler belli ki..

said:
Bütün bu olaylar oyunun çok yakında piyasaya çıkacağının bir kanıtı, bir göstergesi. Bunlar olurken "Vivendi 6 ay geciktirebilir"
söylentisi havada kalıyor.

valla senin ortaya sunduğun bir kanıt göremedim, tam tersine esas bunlar söylenti.. :) vivendi'nin geciktirmesi konusu ile belirsiz bir ihtimal ancak oyunun gelecek hafta satışa sunulmasından daha az olası değil..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Ya incelemelerin neresi söylendi. Paket seçeneklerinin neresi söylenti. Bütün bunlar gerçek ama sen inandırmışsın kendini 6 ay gecikebilir lafına. Söylenti olan o. Yani olasılığı düşük olan o.

Kaynak istiyorsan al kaynak:
http://www.halflife2.net/
http://www.hlfallout.com/
http://www.planethalflife.com/

Bunların hepsi fan sitesi ama aynı zamanda offical. Çünkü Valve tarafından denetleniyorlar. Çıkan haberler %100 doğru.[signature][hline]LathspeLL
Sosyal ağlarda paylaş

inceleme çıkması oyunun çıkmasına denk değil ki. gone gold haberi gelir ya da en azından şirket bir tarih verir, o zaman deriz ki "hah çıkıyor". şirketlerin verdiği tarihler bile doğru çıkmıyor çoğu zaman..

paket seçenekleri de oyunun satışa çıkmasının tarihine işaret etmez, şirket bir yıl önceden de planlayıp duyurabilir..

bu dediğin sitelerde de çıkış tarihine yönelik bir bilgi yok, incelemelerden bahsedilmiş ki dergilerin aralık sayıları filan deniyor.. bunu gördükten sonra yılbaşına sarksa şaşmam.. :) (diyeceksiniz "çok mu geç" ama gelecek hafta filan çıktığı yok demek bu)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar bos bir tartisma olur ehehe
cikarda omrumuz yeterse oynariz iste .
oyle surda su yaziyor burda bu tamam kesin cikiyor falan demek yanlis . eskiden olsa tamam ama artik cok fazla pazarlama calismalari pr falan yapiliyor oyunlar cikmadan once . ha ben gozumle gormeden bir oyunun ciktigina inanmiyorum size de oyle yapmanizi tavsiye ediyorum[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...