Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hatay'da İsrail Heron'u.

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

saplashaman said:

calimero said:

saplashaman said:

şahsi olarak,örf ve adetlere saygılı dini kendi çapında yaşarken aynı zamanda hayatın tadını çıkarmaya çalışan biri olarak

uvv beybi ^_^

teşekkürler benimle evlenirmisin dicem de gay değilim nese hadi naş

-misin ayrı

ha bi de üsttekiysen düşünebilirim, tabi bi de döşün gıllı olması gerek asdafhald

http://www.youtube.com/watch?v=nYMzxGhixCc
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

acaba barış halinde olduğumuz için olabilir mi sam radarların kapalı olması? her zaman intel için uğraşılacak savaş barış farketmeden.

tanklarımız neden garajda duruyor gibi bi laf radarlar neden açık değil

abi şunu ciddi mi söyledin, barış zamanı radar neden açık değil ne demek ya
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Karargahtaki tek prize kesin komutanın laptopu bağlıdır o yüzden radar devre dışı kalmıştır.

asdklasjd sesli güldüm

Norak said:

6 gün savaşında 1 günde 300+ uçağını kaybeden mısırın radarlarının kapalı olması da ilginç bir ayrıntıdır.

ahahahahha sesli güldüm yine
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:
Bir de Hatay ile İsrail'in adı neden bu kadar çok anılıyor? Tarihi bir olay mı var Yahudiler ile Hatay arasında?

bu dediğini ilk defa duyuyorum.

normalde Antakya ile Suriye'nin iyi ilişkileri vardır.
İsrail'in pek adı anılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Vingthor said:

acaba barış halinde olduğumuz için olabilir mi sam radarların kapalı olması? her zaman intel için uğraşılacak savaş barış farketmeden.

tanklarımız neden garajda duruyor gibi bi laf radarlar neden açık değil

evet kapalı tutalım, çünkü kimsenin aklına savaşı resmen ilan etmeden askeri üs bombalamak gelmez. pearl harbor vaktinde radarları olsa eminim amerikalılar da kapalı tutardı.

evet ikinci dünya savaşıyla günümüzü karşılaştırarak haklı çıktın. tebrik ederim. argümanın o kadar solid ki kaantırlayamororoeoaeaefdhdf
Sosyal ağlarda paylaş

hangi savaşla kıyaslayalım sen söyle, bana hava hoş çünkü radarı çalışmayan ordular şamarı yiyor her birinde.

veya dur, sen bize barışta radarı çalışmayan kalburüstü ülke ismi ver. biz niye örnek gösterelim ki iddia seninken. :p

ikinci dünya savaşı gibi radarın ilk defa kullanıldığı ve bütün savaşın kaderini değiştirdiği bir örneğin nesini beğenmedin onu da anlamadım ya neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

lütfen mantık aramayalım boş yere yani, ordumuzu biliyoruz zaten 8 karakola birden koordine baskın yemeler vs vs. Allah gerçek savaş göstermesin, savunma ağımız pek güven vermiyor.

üstteki dediklerin doğru da, şu paragrafta yazdıkların yanlış.
yani eksik.

8 karakola birden koordine baskın dediğin şey, arazi ve arazi şartlarını ezbere bilen bazı adamların günboyunca farkettirmeden yılan gibi yerde sürünerek ilerlediği (üstüne basıp geçsen farketmezsin derler) grupların gecenin karanlığında karakolun dibinde kalkıp saldırması.

bir ülkeyi işgale giderken yaşadığın en büyük sorun o bölgenin koşullarına alışkın olmayışındır.
bu yüzden anadolu'yu işgal etmek o kadar kolay değil.
öte yandan gerilla taktikleri kullanan ve bölgeyi o karakolun askerinden daha iyi tanıyan terörist grupları elbette karakola rahatça baskın yapacaktır.
bu demek değildir işgal durumunda da aynı başarıszlık sergilensin.

bu yüzden yazıyorum ya, pkk ile mücadele zorunlu askerlik yapan erlere bırakılacak iş değildir.
devletin hiç bir desteği olmuyor, sonra "erler ölüyor, bu ne biçim ordu" deniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

AGA SAVAŞTAMIYIZ TEHDİT Mİ VAR HATAYDA RADAR BAŞINDA NÖBET TUTULACAK 24 SAAT.

Allahın Kütahyasında Eskişehirinde fln tehdit mi var da o ayazda 24 saat nöbetçi oluyor her köşede?

Radar açmamak ne demek ya ahahah

Askeriyede her işe koşacak bi amele asker buluyorlar da, radar başına koymaya kalifiye bi adam mı bulamıyorlar?
Sosyal ağlarda paylaş

hayır sanki radara nöbetçi er koyuyorlar, onun da operatörü var heh.

bone, biliyoruz işte gece görüşü dürbünleri alındı yok gece göremiyoruz diyorlar, gecekondu karakollar hala, terör var 30 yıldır yok kaçakçıya yönelik yapılmışmış sanki yenisi yapılamıyor, yok gözle heron tespit etmeler, destek için uçak kalksın diye balıkesir'den emir beklemeler, radar açmak için emir beklemeler filan aynı ordu hepsi.

anadolu'yu işgal etmene gerek yok, 500k askeri, 500k sivili ve ülkenin altyapısı havadan patlatırsın, 3 nesil toplanamaz ülke. hiçbir savaşa girmedik gene geriden takip ediyoruz 50 yıl önce yerlere yeksan olan ülkeleri. savaşı illa toprak hesabı olarak yapmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

İsrail Türkiye savaşı topici gibi birşey vardı o ne yeaaa kafasına vururuz israilin diyorduk daha radarlarımız çalışmıyor lol.

Bu zihniyette ilk gerçek dış tehditte Arap İsrail savaşındaki Mısır ordusu stayla bütün uçakları yerde patlatırlar bizim sonra da keleşlerle hava savunması yaparız
Sosyal ağlarda paylaş

Sam güzel yazmış, Almanya'da WWII'den sonra oturulcak bina, çalışacak sağlam erkek kalmadı adamlar dışardan işçi getirdi yine dünya lideri oldular, biz bi türlü belimizi doğrultamadık.

Radarın kapalı olması ve açmak için 30 kişiden izin alınması falan cidden komik, yok nedir yani yedek parçası mı yok eskir diye mi korkuyorlar lol
Sosyal ağlarda paylaş

ya ekipmanı almakla da bitmiyor işte onu kullanan zihniyet de önemli. amerikalı yerde düşük rütbeli bir subay bile hava desteğini direkt istiyor, a-10'lar gelip tarumar ediyor orayı. bizde paşaları uykularından kaldırıp soruyorlar filan atı alan üsküdar'ı geçiyor. radar açmak için izin inşallah gerçek değildir yani. güç delegasyonu olayında bayağı emekliyoruz galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...