Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şuan RIFT başlanır mı ?

Harvey

Öne çıkan mesajlar

abi o değil de. ben yokken yeni bir grafik ayarı falan mı getirdiler oyuna anlamıyorum.

eskiden high detail'da çok rahat oynadığım oyunu şimdi medium da bile zor oynuyorum.

yani 100 kişinin olduğu riftlerden bahsetmiyorum bile. normal mesela ember isle'da gezerken hayvan gibi kasılıyo. codex'te öyle falan filan.

patch'le bi uyumsuzluk mu vardır nedir? bf3'ün aktığı makine lan bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Rift'e pvp'si iyi denmesinin sebebi "bence" world pvp'nin mümkün olması, o da pvp serverlarında tabi. Şimdi değişiklik var mı bilmiyorum ama developerlar bile oyunun ilk başlarında Rift'in pvp değil pve ağırlıklı olduğunu söylüyorlardı ve bu yüzden pvp'deki class dengesizliğiyle adam gibi ilgilenmiyorlardı.
6 ay oynadıktan sonra kasım gibi bıraktım. O zamanlar classlar arasında baya bi dengesizlik vardı, gelen giden öpüyodu aynı rankteki mageleri felan. En yüksek rankteki bir oyuncuyu 2 rank düşüğü 3 oyuncu gelse kesemiyordu.
Topice bağlayayım :) Bence pve beklentiliyseniz Rift'e başlayın. pvp beklentiliyseniz azimle GW2'yi bekleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
etu said:

Icewatch serveri hem genel hem de Türk populasyonu olarak en kalabalık server. Yeni başlasanız bile sıkılmazsınız çünkü devamlı content gelişiyor.

rift de world pvp olmayan bir server oldugu ( yok ister pvp yi acar kaparsin deme, ona world pvp denmez ) icin oyunun yari content ini kacirmis oluyorsunuz haliyle..
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Her zaman başlanır rifte. Adamlar kendi çaplarında güzel güzel çalışıyorlar ve oyunu geliştiriyorlar gerçekten. Ben firma olarak çok beğendim adamları. Ne aşırı bir reklam, satmaya kasma durumları var nede oyun patladı galiba fazla ilgilenmiyelim modundalar.

Ben 7-8 ay hardcore oynadım rift, gerçekten çok fazla keyif aldım.Swtor için bıraktım sonrada allak bullak oldum. Şimdi heycanla bekliyorum biraz zaman geçsinde daha çok patch biriksin sonra tekrar akıcam uzun süreler.
Sosyal ağlarda paylaş

Rift ilk çıktığında 6-7 ay oynadım sonra guilddeki anlaşmazlıklar yüzünden bir an soğudum bıraktım. SWTOR a başladık oynadık 3 ay oldu boş boş dolanıyoruz. 1. Yıl diye birkaç gün free olan rift e girip bakayım ne dedim. Nasıl geliştirmişler o oyunu öyle hayret ettim. Ortamlar daha bir canlı daha akıcı aksiyonlar dönüyor sürekli. Baya keyif aldım swtor hesabımı kapadım Rift'e devam edeceğim.

Trion Starwars oyunu yapsa Bioware den daha iyisini yapacağına artık şüphem yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de uzun zaman sonra 2-3 gün önce beleş diye "hele bi' bakayım" dedim. Ya her girdiğimde Trion şaşırtıyor beni. Adamlar çalışıyor bildiğin. Böyle devam ettikçe oyun, nedense ben mutlu oluyorum, 2 ayda bir falan oyuna girdikçe.

Rift' bu sefer (ne zamandır var tabii bilmiyorum ama) yeni bir aksiyon olayı daha eklemişler. "Adventure bilmemne" gibi bi' şeydi. Giriyorsun 4-5 kişi grup yapıyor, oraya buraya gidip görev hallediyorsun.

Yanisi; Trion'un güzel çabaları ile oyunun tansiyonu bugüne kadar hiç düşmeden devem etti/ediyor. Bir çok mmo deniyorum, ücretli, ücretsiz, demo, beta, zor, kolay vs. ama en çok tebriği bana göre şu an Rift ve Trion hak ediyor. Zaten 2011'in en iyi mmo'su seçilmesi de tesadüf değil elbette.

Ben çok ayran gönüllü oldum artık mmo konusunda. Tüm oyunlardan sıkılır oldum kısa zamanda, raidler falan zorunluluğa bağladıkça kaçasım geliyor her yerden. Fakat biraz raid yapasım olsa eskisi gibi (ulu manitu korusun tabii), güzel bir guilde girer Rift oynarım. Hiç de tereddüt etmem.
Sosyal ağlarda paylaş

raiding i instancelar dışına çıkardığı için oyun çok fazla zaman yemiyor aslında. tabii greenscale bilmem ne falan var da ben hiç bulaşmadım onlara.

sabah 9 akşam 18.30 çalışıyorum, eve gelip oynama imkanım 2 saat falan anca. ama SOTSOG diye bir guilddeyim, mature gaming community diyoruz kendimize eheh, akşam girince sürekli bir rift aksiyonu oluyor.

rift raid ler zaten 30 dk falan sürüyor ve düşen itemler da gayet güzel. kalan vaktimde pvp yapıyorum, open world olsun bg olsun. haftasonu geceleri bazen instance falan atıyorum zevkine.

tek derdim makinama upgrade çektikten sonra düşen fps m. onu da halledebilsem tam şukela oyun.

bence diablo 3 veya gw2 çıkana kadar açın acc ları. raid yapamıyorum, öyleyse ezik player kalacağım gibi bir şey yok yani. t2 itemlar için gereken marklar t2 5 men instance lardan da düşüyor. pvp itemları çok sağlam. rift itemlar ha keza.

trion 10 sene öncesinin mythic'i resmen gözümde. ben de her çıkan oyunu oynadım şu ana kadar hemen hemen, daoc 1, rift 2 dir gözümde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...