Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

betadan sonra almaktan vazgeçen?

bemre

Öne çıkan mesajlar

felfecir said:

ya kesinlikle almam gözüyle bakıyordum, ama 2 gün beta oynayınca işler değişti biraz. ama hala paraya kıyamıyorum.

wow ve rift'den aşırı baymış biri olarak, alsam eğlenir miyim sizce? yoksa "aynı kafa abi, wow ve rift'den baydıysan 2 aya bundan da bezersin" mi diyorsunuz?

wow like oyunlardan daha farklı geldi gözüme çünkü, o yüzden tereddütte kaldım.

bence bayar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şu şekilde bakıyorum olaya. Rift alıp ilk 1 ay çok aşırı eğlenerek, 2. ay da yarı sıkılıp yarı eğlenerek oynayıp , 2. ay sonunda bırakmıştım. Ama verdiğim paranın karşılığını aldım. Bu oyunda da 2 hafta kapalı beta oynadıktan sonra direk aldım oyunu.
Sadece single player mantığı ile bile oynanabilecek bir yapısı var. Space combat yapmışlar ek olarak mini game tarzında vakit geçirmelik o çok hoşuma gitti mesela betada baya oynadım onu. Bildiğimiz eski 2 boyutlu kendisi otomatik ilerleyen senin sadece uçağı(veya uzay gemisini) ekranda sağa sola oynatıp gelen saldırılardan kaçıp hedefleri vurmaya çaliştiğin oyunların 3 boyutlu mouse crosshairli versiyonu. Gayet eğlenceli , kastırmadan öle bir vakit geçiriyim diye giriyorsun , baya da experience veriyor :) . 1 ay oynayıp oyun patlasa bile (sanmıyorum öle birşey olacağını) verdiğim paraya değicek diye düşünüyorum. Hele bir de aynı parayı verip 6-7 saat oynayıp kenara atabildiğimiz diğer oyunları düşününce neden alınmasın .
Sosyal ağlarda paylaş

felfecir said:

ya kesinlikle almam gözüyle bakıyordum, ama 2 gün beta oynayınca işler değişti biraz. ama hala paraya kıyamıyorum.

wow ve rift'den aşırı baymış biri olarak, alsam eğlenir miyim sizce? yoksa "aynı kafa abi, wow ve rift'den baydıysan 2 aya bundan da bezersin" mi diyorsunuz?

wow like oyunlardan daha farklı geldi gözüme çünkü, o yüzden tereddütte kaldım.

TEB yurtdışı alışverişe 4 taksit yapıyor =)

tavsiye olunur..
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

pvp'nin kökünü kazıyacak classlar var mı sizce, genel olarak çok ezilen class olmasa esasında her türlü classı zaman içinde oynamak için motivasyon olur. açık ara domine edip fixlenene kadar iç bayacak bir dengesizlik gördünüz mü pvp'de?

http://www.youtube.com/watch?v=CVpnLQsylIA&feature=related]

NOT:GW 2 gelene kadar idare eder.WOWu bıraktığımdan beri mmorpg eksikliği komasına girdim.Hayatımda bir çok şey kötü gittiğinden bir MMORPG şart ve 2012nin başlarında bunu SWTOR ile ilerleyen zamanlarda GW 2,TSW veya başka bir oyunla dolduracağım ama umarımki bu oyunu uzun süreler oynayabilirim bioware doğru düzgün adımları sayeside(yapıcaklarını pek beklemesemde).

(nerd alert!)
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

şu pvp olayının kütüklüğüne değinecek onaylayacak ya da aksini açıklayacak birisi yok mu,

-videolarda gördüğüm kadarıyla millet kütük gibi durarak birbiriyle savaşıyor, arkasına geçeyim, line of sight yapayım, zıpliyim hop oraya hop buraya demiyor gibi, karşılıklı durup skill basıyorlar gibi bir hava var

bu durum adamların acemiliği mi, yoksa genel olarak pvp combatlar böyle mi yaşanacak, 2 range karşılıklı geçip skill mi basacak yani biri yatana kadar.

yok o izlediklerin mal, wow'daki gibi battlegroundlarda hop oraya hop buraya koşup ekşına doyacaz diyorsanız almayı düşünecem ciddi ciddi, yok pasif ve sıkıcı bir pvp varsa üzülerek gw2'yi bekleyebilirim.

Low lvlda da o kadar kütük değil pvp, özellikle arathi basinde los olayını çok fazla kullanıyorsun. Hutball zaten yepisyeni bişey, 1 defa adam gibi takım oyunu yapabildim ama pas verme olsun reverse ctf mantığı olsun zaten hareketli baya, bi kere turtle şansın yok. Kütük gibi dümdüz durursan ölüyosun, sorcererlar ajanlar eritiyor uzaktan çat pat.
Sosyal ağlarda paylaş

fps problemi yüzünden ilk beta sonrası vazgeçmiştim, 2. betada problem devam etmesine rağmen biraz düzeltmişlerdi buna güvenerek alıcam oyunu mutlaka bu sıkıntı giderilecektir olmadı upgrade bile göze aldım.
1-50 her classtan kasmak, crafting, flashpointler, ufaktan pvp falan derken beni 1 sene rahat götürür casual takılınca :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Rewendor said:

Bu arada SWG gayet kötü oyundu. İlk oynadığı MMO SWG olanlar beğenmiştir belki.

Trollükle alakası yok koca bi paragraf sebeplerini saydık.

Şöyle gerekli gereksiz video resim koymadan önce bi baştan sona mesajı okuyun.

trollükle alakası yoksa şöyle bir şey iddia etmen yanlış.

gayet kötü oyundu demek için güzel bir özelliğinin olmaması ya da oynanamıycak durumda olması gerekiyor,
"ilk oynadığı mmo buysa beğenir ancak" diyerek bunun üstüne daha vurgu yapmışsın.

ilk oynadığım mmorpg swg değil ama gayet güzel özellikleri var.

zamanı için oldukça iyi görselleri vardı, şehirleri çok iyi tasvir etmişlerdi. grafikleri zorluyordu makineyi, shadow'u kısmak zorunda kalmıştım.
oyunda istediğin gezegene gidip gönlünce gezme imkanı vardı.
şehirler arasında gidip gelebiliyordun.
gathering/crafting sistemi eğlenceliydi, farklı gezegenlere gidip farklı madenleri topluyordun.
kafana uygun bir class seçebilmen mümkündü. merchantlığa yönelik classlar da vardı.
swg'nin kendine has bir tarzı vardı, altertaniflerinden farklı kılıyordu.
bir arkadaşınla gidip istediğiniz gibi yaratık kesebiliyordun. senden yüksek levellı adamlarla rancor avına çıkabiliyordun.
etrafta dolaşan adamlar, cantinalardaki dansözler, şehirler arasında gidip gelen gemilerle canlı şehir hayatını hissediyordun. bazı şehirlere geldiğin zaman kendini empire-rebel savaşının içinde bulabiliyordun, taraf seçmen gerekebiliyordu.
housing sistemi vardı, kendi guild city'ni kurabiliyordun.
etrafta dolaşırken player citylerle karşılaşıyordun.

swtor'la kıyaslarsak,
grafikleri piyasadaki rakiplerine oranla orta düzeyde, "oo çok güzel" denecek kadar iyi değil. bazı yerlerde çocuksu tasarım sırıtıyor.
gezegen haritaları küçücük, şehirler desen "iki adım ötesi" şeklindeler.
bundaki craft sistemi basitleştirilmiş. companion'ına söylüyorsun o hallediyor her şeyi.
class seçimi birkaç ana hatla sınırlandırılmış, direk merchant olamıyorsun.
swtor'da wow'a benzer çok özellik var.
bunda bir quest yapmak istersen mutlaka o questi yapmakta olan birisiyle gruplaşman gerekecek. senden yüksek bir arkadaşına "abi gel quest yapalım" dersen, "ya boşver ben yaptım o questi, şu an başka bir questle meşgulum" diyecek.
her şehir statik bir yapı üstüne kurulmuş. ne olup biteceği önceden belli.

e swg baya kötü bir oyunsa, şu üsttekileri kıyasladığımızda swg ne oluyor ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Bonecim, uzun uzun swg geyiğine girmek istemiyorum, ancak "birkaç iyi özelliği olan oyun" illa "iyi oyun" değildir. Kötü bir oyunun da bir iki güzel iyi özelliği olabilir, sadece bunlar oyunu kurtarmaya yetmemiştir işte. housing ve craftsmanship (buna auction vb de dahil) sistemlerindeki başarısını söyledim zaten. ama oyun genelinde gayet kötüydü, bir mmo'dan beklenecek en önemli şeyler olan oynanabilirlik (gereksiz buff muhabbeti, tekdüzelik vb), atmosfer (teras kasi, medic zorlaması, dengesiz silahlar, jedi olmak için image maker kasma olayları falan) ve süreklilik (quest sistemi eksikliği, basit ve bayık öldürme görevleri pvp yetersizliği vb vb) olmadıktan sonra o grafiklerin anlamı kalmıyor, grafik istesem animasyon izlerim. Kendine has oyun tarzınıysa bir türlü anlayamadım. Çünkü oyun bildiğin EverQuest'in üzerine SW grafiklerinin birebir c/p yapılmış haliydi, oyun tarzı birebir EQ'ydu.

Ha deli gibi ben de oynadım mı dersen oynadım. Hem UO'dan sonra ilk defa ciddi MMO işine girmiştim o yüzden çekiciydi, hem SW diyince akan sular dururdu hem de o zamanlar geçtik, vakit boldu bu kadar seçici olmuyordum :)

Neyse;

Konuya dönersek oyunu az önce aldım ben. Betasını çok deneyemedim ama güzel gözüküyordu, referanslar güzel, netteki görüşler olumlu vb vb.

said:
You registered your Pre-Order code on 12.05.2011 and now are registered for the following items:

Star Wars™: The Old Republic™ Digital Deluxe Edition Pre-Order
Early game access
Color Stone (Virtual Item)

We will keep you informed about early access to The Old Republic as we get closer to the game's release.

Don't play solo! Tell your friends you've pre-ordered Star Wars: The Old Republic on Facebook or Twitter!
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslarinin oynadigi oyun iyi oyundur, arkadaslarinin oynamadigi oyun kotu oyundur.

Sokakta cift kale mac yapmayi mi tercih edersiniz, yoksa tekbasina iki tas arasina sadece sut cekmeyi mi?

Oyunlari oyun yapan arkadaslarinizla ortak yakaladiginiz enerji ve eglencedir, grafikler, sistem ise sadece zemin verir, eglence ise arkadasinla anlam bulur.

Yillardir gordugum oyunlara oldugundan fazla anlam yukluyoruz,

Bunlar sadece bir oyun ama baki olan arkadaslarinla oynarken aldigin keyif,
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

abi oyunu zaten o birkaç iyi özelliği sevdiğin için oynarsın.
"gerisi kötü" diyorsan, oynadığımız birçok oyunu zaten oynamamamız lazım.

yok yahu, ben öyle oynamam en azından

birkaç iyi özelliği için değil genel olarak iyi olan bi oyunsa oynarım :) yoksa birkaç iyi özelliği oyunu kurtarmıyorsa benim için oynamam ben.

ha istisnai olarak hikayesi kurgusu çok iyi olan oyunları bana hitap etmese ya da oynanış vb olarak hoşuma gitmese bile sırf hikaye ve kurguları (ve sonunu merak ettiğim) için oynamışlığım var, ama senaryo burada tek istisna benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...