Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diferansiyel Denklemler

ShadowFury

Öne çıkan mesajlar

Cumartesi günü bu lanet dersin vizesi var ve ben daha zerre çalışmadım, yani yardım lazım. Bilen birileri bi el atsın.

1. mertebeden diferansiyel denklemler, 2. mertebeden diferansiyel denklemler, yüksek mertebeden diferansiyel denklemler konuları çıkıcakmış ama nerden çalışsam neye çalışsam neyi boşversem, bu işin püf noktaları nelerdir hangi konular göreceli olarak daha önemlidir, sırf çözüm tekniklerini ezberlemek yeterlimidir filan hiç bilmiyorum.

Bu dersi ineklemeden geçmenin yolu varmıdır, vizeye nasıl çalışmak gerekir bi yardım edin.
Sosyal ağlarda paylaş

http://en.wikipedia.org/wiki/Method_of_undetermined_coefficients

Burdan soru gelmezse gel bul beni.

Bir de variaton of parameters, reduction of order gibi yontemler vardi 2nd orderlari cozmek icin. Onlari da soruyorlar.

1 sene gecmis bu kadar hatirladim. Linear sorarlarsa integralini alacagin fonksiyon cok zor olur. Sinavda krize girersin.

Dif cok zordu. Dif zor. Dif cok calisma istiyor. Difin allah belasini versin.
Sosyal ağlarda paylaş

En kolay yolu oturup calismak hacim. Hani dalga gecmiyorum ciddiyim.

Otur calis konulari, ezberle formullerini, ondan sonra OSS tribi bol bol soru coz.

Hocalarin cok buyuk kismi derste cozdugu sorulara ya da anlattigi kitaba sadik kalir bu arada. Hic bir sey olmazsa onlari ve cozumlerini hatmedicen.
Sosyal ağlarda paylaş

Notların özetini çıkarıyorum, herbirinin çözümünü kısaca yazsam onlara çalışsam, yarın da erkenden gidip çıkmış soruları çözsem çok rahat geçerim ki bunu...

*16 saat sonra*

http://4.bp.blogspot.com/-7VPWFC_N2JA/TcRCK-92xMI/AAAAAAAAG88/80mueP4uIUU/s1600/Nevermind.jpg

Ahahahah yalnız çok gıcık bi ders. Fena halde sinir bozuyo. Bazen bakıyorum anlıyorum "çok kolay yaeaaaa yaparım ben bunu" diyorum, sonra bi daha bakıyorum "wtf is this shit?" diye kalıyorum (aynı konu içinde oluyo bu /başka sorular tabi).
Bazı sorular için sırf çözüm yöntemini öğrenmek yetiyo, bazıları için her durumda hangi değişken dönüşümünü kullanıcağını filan ezberlemen gerekiyo. Bu ne ya, ya tamamını zor yap ya tamamını kolay yap böyle müfredat mı hazırlanır...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...