Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diferansiyel Denklemler

ShadowFury

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

Vizeden sonra topiğe bi daha uğramamışım, sonuçlar belli oldu tekrar bi yazıyim dedim^^
Vizede beklediğimden de kötüsü oldu, 25 aldım(çan 40 küsür).

Ama finalde hatamı anladım, daha düzgün çalıştım, DC geldi.

Bu dersi ileride alacak olanlar varsa direkt tavsiye yazıyim: son 2 günde bütün konuları toplamaya çalışmayın, olmuyo. Gerçekten olmuyo.

Onun yerine konulardan birkaçını kurban etmek en mükemmel sonucu veriyor. Konuların yarısını gözünüze kestirin, yüklenin, geri kalanlara elinizi bile sürmeyin. "Ben bu konuyu anladım, diğerlerine de bakayım 3-5 puanlık bişeyler yaparım belki" diyenler için: HAYIR ANLAMADIN, gözüne kestirdiğin konulara çalışmaya devam et. Bir sorudan 3-5 puan daha fazla almak için diğer sorudan 15-20 puan kaybedeceksin.

Finalde seri çözümler konusunu tamamen boşverip(ders notunun yarısı filan) sadece laplace dönüşümü ve matris denklem sistemleri konularına çalıştım. Finalde 2 soru seri çözümler çıktı onları boş bıraktım ama diğer ikisini yaptım ve sonuç olarak kurtardım.
-ki bu durum bile en kötü ihtimal senaryosu gibi bişey.
Çıkmış sorulara baktım bazı seneler 1 seri çözüm/2 laplace 1 matris veya 1 laplace 2 matris çıktığı seneler çok olmuş, öyle olsaydı rahatlıkla CC veya CB filan alabilirdim(eğer yaptıklarımdan tam puan aldıysam(-ki o vizeye ve finalin yarısının boş olmasına rağmen geçtiğime göre muhtemelen ona yakın birşey) BB alma ihtimalim bile vardı.

Neyse DC de güzel. Gereksiz yere uzatıcam diye çok korkuyodum kurtardım böylece^^

Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

seri çözümleri en kolay yol lan koyuyosun seriyi türevini alıp eşitliyosun işte 2 soru çöz anlarsın zaten. ama bir sürü işlemi olduğu için benim gibi dikkatsizlere dez avantaj sdf laplace da kolay ama onun da ezberi var

laplace candır
adam uğraşmış etmiş
kullanmazsak ayıp olur
veya
matlab var
canım matlabim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

seri çözümleri en kolay yol lan koyuyosun seriyi türevini alıp eşitliyosun işte 2 soru çöz anlarsın zaten. ama bir sürü işlemi olduğu için benim gibi dikkatsizlere dez avantaj sdf laplace da kolay ama onun da ezberi var

Çözüm yollarından bahsetmiyorum ya, öyle bi konu vardı derste. Birsürü detayı vardı, özet not çıkarmaya kalkıştım çıkmadı, her konu kendi içerisinde dallanıp budaklanıyordu, flowchart filan çıkarıp öyle çalışmak lazım yani. Onunla da kim uğraşıcak...

Laplace ın çok karmaşık dönüşümlerini sınavda tablo halinde veriyolardı zaten, sadece temel şeyleri bilmek yetiyordu, bir de nasıl kullanıldığını filan işte. Çok ezber yoktu yani(daha doğrusu seri çözümlerinde daha fazla ezber vardı).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...