Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Padişah Anma Günü Hadi Toplaşalım

Sleeep

Öne çıkan mesajlar

throine said:

18 Kasım'ı Padişah'ın ölüm yıl dönümü ilan edip anma günü diye bir gün olsaydı bu dediğin doğruydu. Ama bakıyoruz öyle bir şey söz konusu bile değil ne resmi ne de gayriresmi.

YÖZDİL gibi yazayım daha iyi anlarsınız.

Israrla anlamadığınız şu;

bu sıradan bir sempozyum...

TBMM tarihinde bir ilk değil, son da olmayacak...

TBMM 10 kasımda a4 kağıda basarken tarihi boyunca düzenlediği bütün etkinlikler için binlerce davetiye basılmıştır böyle şu an ki sempozyum gibi.

Şurada karşılaştırdığınız şeylere bakın.

TBMM tarihinde hiç davetiye basılmamış, hiç başka etkinlik düzenlenmemiş gibi davranıyor millet.

Ama yözdil ve mince böyle yazmışsa doğrudur panpaa diyerek ucuz muhalefetin müşterisi oluyorsunuz siz de bir nevi.

Yözdil ve mince ne yapsın? Böyle ucuz bir muhalefete prim verenlerin ülkesinde kendilerine yer ediniyorlar kolaylıkla.

throine

quote aldim araya baska muhabbetler girmis, alakali olan bu diye. Simdi burada karsidakine gore sekillenen bir davranis var.

Boyle bir hatayi chp-dsp turevi bi parti yapsa " embesiller" denir gecilir;
yapan parti, baskani, kurmayi vs zamaninda "yikacaz olm cumhuriyeti, seriat gelecek, allahin dedigi olacak vs" dedigi icin, bu dediklerini yapmalarindan korkan insanlar "ben bunun farkindayim, baskalari da olsun" diyerek salya saca saca, avazi ciktigi kadar bagirir.

Benzer ama tam ters bir taraftan ornek vereyim, empati yapmasi kolay olsun: Olmaz ya diyanetin butcesini yariya indirme karari alinacak olsa, bunu akp-refah vb yapsa kimse gocunmaz, demekki fazlaydi denilir: chp dsp yaparsa din elden gidiyor demektir. Bu seferde o taraftan duyarli sakalli abiler salya sacmaya baslar.

O yuzden mince, yozdil boyle saldiracak, benzer duyarliligi olan insanlar da bunu paylasip yayacak. Yani yapilan siyaset o kadar da ucuz degil; partilisinin istedigi seyi yapiyor adam.

Hukumet istiyorsa, bunu ucuz buluyorsa, atasina adam gibi bir anma toreni hazirlasin. Ama sikinti zaten orada; bu adamlara Mustafa Kemal dusman olarak ogretilmis, "SEVE SEVE hazirolda duracaksiniz!!! ATAYI ZORLA anacaksiniz hele anmayin gorelim" kafasida ekmege yagi surmus. Adamlar Ataturk'u anma isinden kayirmayi, hatta bunu belli etmeyi seviyor bile.

O kadar konusuldu, hala neden Ataturk'u anma toreni icin a4, digeri icin yaldizli dosya hazirlandi cevabi yok.

Sahsi fikrim cikarsinlar anma isini falan meclis seysinden; ya da cikarmasalarda isteyen katilsin, isteyen gonullu bi grup organize etsin mecliste. Rahat biraksinlar artik adami, iki tarafta.

Ince, inceden tehdit ediyor cogu soyleminde, akp tayfa da "guc bizde artik" soylemi arasinda "kusura bakmayin caktirttigimiz simseklerden sesiniz duyulmuyor" yapiyor. Islerin hic cok uzun sure duzgun gittigini gormedim ben. Keser , sap, hesap donebilen seyler. "Halk arkamizda halk arkamizda" laflari guzel ama o halk her yapilani aslinda desteklemiyor, sadece o kadar fazla umursamiyor ve katlaniyor. Bu iki tarafta beraber yasamayi ogrenene kadar iki tarafin uc adamlari hapislerde surgunlerde timelineda sirayla bulunacak.

Ben isterdim ki bu ergenekon seysi hic olmamis olsun, ya da olsun da gercekten derin devleti cozmek icin olsun. Boyle sebelek, ucuz numaralarla atama saygisizlik yapmasinlar. Adam gibi anip, onun partisi oldugunu iddaa edenleri utandirsinlar. Hizbullahcilari salmasinlar da ben de rejimin geleceginden suphe etmeyeyim, rahat uyuyayim. Gideyim secimlerde Douchebag ile Turd Sandwich arasinda secim yapayim.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Takıldığım nokta şu, oy kullanmayan birine böyle bir şeyi söyleme cesaretini nerden buluyor? Neye dayanarak yargılıyor beni de bunu diyebiliyor?

Nesin, necisin diye sorasım geliyor. Cumhuriyet tanrısısın da beni mi cezalandırıyorsun oy kullanmadın otur sus diyerek?

Arkadaşım ben cezalandırmıyorum zaten devlet cezalandırıyor seni. Oy kullanmamak suçtur. Bu yaşa gelmişsin bunu da biz öğretmeyelim artık. Az biraz dolu mezun olun şu okullarınızdan.

Eğer kullanmıyorsan da konuşma. Geleceğine karışmadığın ülkenin siyasetine de karışma. Bir duruş sergile.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Arkadaşım ben cezalandırmıyorum zaten devlet cezalandırıyor seni. Oy kullanmamak suçtur. Bu yaşa gelmişsin bunu da biz öğretmeyelim artık. Az biraz dolu mezun olun şu okullarınızdan.

Eğer kullanmıyorsan da konuşma. Geleceğine karışmadığın ülkenin siyasetine de karışma. Bir duruş sergile.

oy kullanmazsam para cezası var gerçi modern demokrasilerde olmaması gerekir. haksız bir uygulama yani.

3-5 neyse para verirsin cezanı ödersin de ama bundan fazlası değil oturup sana devlet sus senin konuşma hakkın yok demezken sen nasıl böyle bir şeyi diyebiliyorsun ki? ahaha lol
oy vermek sana milletin anayasal hakkını (ifade özgürlüğü) gasp etme imkanı vermiyor. bırakın şu sağdan soldan duyduğunuz kalıplaşmış cümleleri tekrarlamayı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tamamen vicdani bir yükümlülük. Şu devlet için kıçını kaldırıp 2 sokak ötendeki okula gidemiyorsan eğer, burada bıdı bıdı da etme lütfen. Yorma insanları.

Ama dersin ki, benim aklıma hiç bir parti yatmadı ve ben de bunu oy vermeyerek devlete gösterdim o zaman otur konuşalım.

aa ama pardon haklısın, bu ülkede bir kahve kültürü var. Bir bok yemesekte şu hayatta, kıçımızı kaldırmaya bile üşensek, yine de milli takımı da biz kurarız, siyasetin kralını da biz yaparız.

Oy kullanmaya tenezzül bile etmeyiz ama oy kullanan insanların seçtiği muhalefete bok atarız. Evet. tamam.

Nasıl diyordu sit-com esprileri? Neyin kafası bu?

Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

bir de şunu düşünün bakalım türk tarih kurumu dururken padişaha sempozyum düzenlemekle meclisin ne alakası var?

oksimoron gibi bişey resmen.

iyi ki hatırlattın.

Zaten sempozyumu düzenleyen TBMM değil, Milli Saraylar İdaresi. Tek bağı bu idarenin meclise bağlı olması.

Ama ne yazık ki öyle bir hava estirmişler ki akademik bir sempozyumu bile ne hale getirmişler.
Gören de milletvekilleri davetli sanacak. Tek bir milletvekili konuşmacı o da açılış konuşmasını yapacak olan cemil çiçek. Gerisi hep akademik kadrolardan, ilber ortaylı falan da var. Ama yözdil ve mince gibi ucuz muhalefet olunca nerelere gelmiş konu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sleeep said:

ben anma gününe kesinlikle karşı değilim, fatihide analım, süleymanı da, ismet inönüyü de hepsi bu ülkenin geçmişindeki insanlar amaaaaaaaa Atatürk'ü anmayıp, onun olayını sikko bi a4e yazıp böyle bi sempozyum için ferman tadında davetiye basıyorsan WTF? derim (o a4 fotokopisini bastıranla, o şatafatlı davetiyeyi bastıran aynı yer)

osmanlı padişahları fanatizmiyle yetişen nesle şirin gözükmek için yapıyorlar bunu.

vahdettin kendi gücü yetememiş ondan mustafa kemal'i anadoluya yollamış.
ancak mustafa kemal hain'i vahdettin'e sahip çıkmamış, verdiği olanakları kendine kullanmış ve osmanlı devletini kurtarmak yerine kendi diktatörlüğünü kurmuş.

felan.

hani belgeler belgeler deniyor da, vahdettin'in mustafa kemal'i suçladığı, idam cezası veren belgelerin olduğu es geçiliyor.

bi de ülkesini bu kadar düşünen ve seven vahdettin ülkesini yabancıların eline veriyor olması da komiktir.

throine said:

yözdil ve muharrem ince böyle bir çıkış yaptığı için (daha doğrusu ucuz muhalefet?) aslında buradaki kimsenin umrunda olmayacak bir şeyi (tbmm tarihi boyunca düzenlenen ilk sempozyum ve basılan ilk davetiye değil sonuçta?) bu kadar göklere çıkardılar.

chp zaten ağzıyla kuş tutsa kimseye yaranamaz bu ülkede.

önemli olan genel medyanın söylenilen sözleri şirin göstermesinde.
genel medya akp'nin yanında yer aldığı için,
akp ne derse çok güzel,
chp ne derse çok kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Ama yözdil ve mince gibi ucuz muhalefet olunca nerelere gelmiş konu.

Adamların üsluplarını beğenmiyor olabilirsin ki kendi görüşündür, katılınmasa da saygı duyulabilir bir derece ama "yözdil" ve "mince" diye ilkokul çocuğu gibi işler ucuz değil de onların yazdıkları söyledikleri mi ucuz allahaşkına?
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

"yözdil" ve "mince" yazmamın isimleri kısaltmaktan başka bir amacı yok. neden yapılan her şeyi kötüye yorma gibi bir alışkanlığınız var anlamadım?

Şimdi bana sadece kısaltma bunlar deme, sen de biliyorsun ki sadece o kadar değil.

önce birbirimize dürüst olalım ki doğru düzgün bir şeyleri konuşabilelim değil mi?

Sufi said:

yözdil mince'ye itiraz edenler forumda yıllardır uçuşan apogül, tayyip, feto vs'ye de itiraz etmiş miydi? herkesin delikanlılığı kendi tarafı iğnelenince ortaya çıkıyor.

Feto denmesine itirazı kimseye kalmadan bizzat savcılar yapıyor zaten. Bir savcı oturduğu bir ortamda yan masadaki adam feto dedi diye sinirlenip dava açmıştı adamcağıza hatırlarsanız.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Şimdi bana sadece kısaltma bunlar deme, sen de biliyorsun ki sadece o kadar değil.

önce birbirimize dürüst olalım ki doğru düzgün bir şeyleri konuşabilelim değil mi?

yözdil - yılmaz özdil?
mince - muharrem ince?

bunlardan başka nasıl bir anlam çıkarabildin helal olsun valla? lol

böyle kısaltmaları ilk kez yapmıyorum. msela recep tayyip erdoğan yerine de RTE yazarım. burada da bir aşağılama yok amaç isim kısaltması RTE?

sorun ne biliyor musun? seninle aynı fikri paylaşmayan insanların her hareketinde bir kötü bir amaç arıyor olman. iyi ya da kötü yaptığı her şeyi tek bir terazide tartıp kötü olarak nitelemen. başka bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

hep aynı iki yüzlülük. zamanında ANS yazdığım için afaroz etmişlerdi beni. ama RTE için bi tepki görmedim ben bu forumda. hayır tepki görmek istediğimden değil, ben de rte'yi de kullanırım tayyip'i de kullanırım ama tahammül edemediğim şey çifte standart.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...