Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Van'da deprem, 6.6

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

ölü sayısı 100 ü bulmuş.sanırım tahmin edildiği gibi ölü sayısı 1000 i bulacak.

birde bölgeye yardımlar felan daha yeni gelmeye başladı heralde.çünki saat 7-8 e kadar sadece bölgedeki insanlar gözüküyordu.hatta sanırım belediye başkanı isyan etmiş bu saate kadar yardım nerdeydi diye kendini yerlere felan atmış
Sosyal ağlarda paylaş

başka bir haber sitesinde buldum doğruluğundan emin değilim.

LÜTFEN PAYLAŞINIZ!
Best VAN Turizm yarın saat 11.00'de Esenler Otogarı'ndan yard...ım malzemesi kaldıracak. Çadır, battaniye, soba, gıda ve benzeri yardımlar kabul edilecek.

Van İlk Yardım ve Kriz Numaraları:
+90-432-226-75-00
+90-505-869-59-59

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi:
0-432-217-76-00

Erciş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı:
0-432-351-59-06

Yardımlar için Kızılay Numaraları:
0312-245-45-00
0312-430-18-14.

Aşağıdaki telefonları her ilden arayarak acil yardım malzemelerinin kriz merkezlerine ulaşması için yardım isteyebilirsiniz.
Bitlis Taç Turizm: 444 13 13
Van Gölü Turizm: 444 65 65
Best Van Turizm: 444 00 65

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden, Diyarbakır halkına çağrı: Gece saat 00:00'da yola çıkacak ikinci yardım konvoyuna yetiştirmek üzere battaniye, giyecek, yiyecek, çadır ve diğer ihtiyaç malzemelerini Bağlar'daki Makine İkmal Kampüsü'ne getirebilirsiniz.

Not: Hatları kilitlememek için gereksiz kullanmayınız.
Sosyal ağlarda paylaş

şişli belediye'sinin mavi masa'sını yardım organizasyonu olarak tavsiye edebilirim. az önce oradaydım, baya kalabalık var, millet akın akın torbalar dolusu erzak ve kışlık giysi getiriyor. başkan (kendisinden pek hazzetmem ama) kapıda karşılıyor milleti, herkes birbirine teşekkür ediyor, kolay gelsin diyor, başsağlığı diliyor, insaniyet hüküm sürüyor. gıda-giysi diye gruplayarak alıyorlar torbaları. kapıda iki tane ağzına kadar dolu kamyon var, bu hızla giderse sabaha bir tane daha dolar. ben şahsen organize ve güvenilir buldum.

eğer yardım etmek istiyor da ulaşacağından, ciddiye alınacağından emin olamadığınızdan evde oturup tırnaklarınızı yiyorsanız, kalkın evde kullanılabilir durumda kazak yorgan ne varsa toplayıp gidin, kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. insanlık ölmemiş, onu görmek bile iyi geldi bana internetlerin dört bir yanında oh canıma değsin diye uluyanları duyduktan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Kime neye dayanarak ceza vereceksin abi? Kimbilir ordaki binaların çoğu kaç yıllık, kimse proje depreme dayanıklı mı değil mi diye bakıp onay vermiyor. Projede yazan beton miktarı falan da varsa kimse kalkıp ne onaylayana ne yapana ceza veremez. Yönetmeliklerin vs. değişmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Raze said:

gölcükten sonra yeni yönetmelikler falan cıkmamış mıydı yav? eski yapıları kontrol edip, ondan sonra oturulabilir onayı, zorunlu sigortası vs? hala allaha emanet mi gidiyoruz? pavlovun köpeği bu kadar iterasyonla salyaya boğulmuştu

Bu kadar soruya, "pavlovun köpeğinin iq su yüksek yapacak bir şey yok" cevabı yeterli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Çıkmıştır belki onu bilmiyorum da benim annem mesela emekli mimar. zamanında ankarada pek çok binayı yapım sırasında denetlemiş, durumun hiç iç açıcı olmadığını söylüyor. Ankaranın aktif deprem bölgesi olmadığından da değil bütün türkiyede durum böyle. Kaldı ki Ankarada olan 5-6 arası şiddette depremde bile çöken evler oluyor taşrada.

Özet geçiyorum: Yeni yönetmelikler çıkmışsa bile çıktıktan sonraki binaları bağlıyor sadece, dolayısıyla tehlike çok büyük.
Sosyal ağlarda paylaş

yapı denetim olayı depremden sonra belirli bi seviyeye geldi fakat jeolojik jeoteknik zemin etüdleri hala sallamasyon.

izmir'de sırf bu sebepten ötürü 2 defa imar planları mahkeme ile yürütmeyi durdurma ve iptal gördü fakat hala daha belediyeler 3.5 emsalli serbest yapı gabarisine olanak sağlayan yüksek yapılı alanlar oluşturuyor.

bataklık üzerine jet kazıkla inşaat yapsan da çöktü mü çöküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bina yıkılmış. son 10yılda yapılmış

baba adam geliyor yanından, bakıyorum donatılar 16lık bile değil! etriye sıklaştırma yok.

ulan çok zor ha gerçekten bunu yapmak!!! acaip meendizlik gerektiyor!!!

az dikkat etsen çökmeyecek

bi tane var. döşeme kalınlığı 10cm falan olamsı lazım.

aferin.

bu güne kadar ayakta kalmış olması mucize.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...