Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tbmm idare amirlerinin audi a6'ya terfi etmeleri

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

ekşide gördüm başlık acayım dedim,master yaparken devletten 3 kurus bursu takla atmama ragmen alamazken su haber kanıma dokundu.

link

said:
TBMM Başkanlığı, Volkswagen Passat 2.0.TDİ marka makam araçlarına binen TBMM Başkanvekilleri ve Meclis İdare Amirleri için 2011 model Audi A6 marka makam aracı tahsis edecek. Hizmet alımı yöntemiyle kiralanacak 9 araç için 396 bin TL harcama yapılacak

avrupada parlementerler bisiklete bine dursun biz daha şu semirme kulturunu eminim bu gıdısle 300 sene sonra da yasıcaz tabi o zamana bu kadar yozlaşmayla tr diye bir şey kalırsa
Sosyal ağlarda paylaş

9 araç = 396,000 TL

genel olarak verilen burs miktarı
200TL/ay/öğrenci
9ay veriyorlar elbette. 12ay da değil.

396000/200/9=220 öğrenci eder.

"idare amirleri bursu" diye burs açsalar verebilirlermiş. ülkenin gelişiminde katkıları olabilirmiş.

ama lüp daha güzel tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

ben zaten anlamıyorum milletvekili maaşı ne kadar 10 milyar olsun max

adamın oğlunda ferrari karısında range rover altında q7 2 trilyonluk yazlık yatlar evler

10 milyarlık maaş ile bunları nasıl alabilirsin?
e devlet sormuyor mu senin gelirin bu bunları nasıl aldın diye?
Sosyal ağlarda paylaş

Gosser said:

ben zaten anlamıyorum milletvekili maaşı ne kadar 10 milyar olsun max

adamın oğlunda ferrari karısında range rover altında q7 2 trilyonluk yazlık yatlar evler

10 milyarlık maaş ile bunları nasıl alabilirsin?
e devlet sormuyor mu senin gelirin bu bunları nasıl aldın diye?

ek iş yapma izinleri var. çoğu da tüccar zaten. biliyorsun başbakanımız RTE zamanında demişti "tabi ki ek iş yapacağız bu maaşla nasıl geçinelim" tarzı bir şey. çoğu insan için meclis kapısı = ticaret kapısı. Bu insanlar genelde tepedekiler ne derse onu yapıyor sonra da kendi işine bakıyor.

Yani bu dokunlmazlık mevzusu ve milletvekillerinin ek iş yapabilmesi bence meclisin ve Türkiyenin başındaki en büyük asalaklardan biri. on milyarı istiyorsan 20 milyar yap ama ticaret, ek iş, ortaklık vs bunların hepsini yasakla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...