Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rutkay Aziz...

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

Redeagle said:

Adamın çalışıp kazandığı parasından girdin, icraat yapmamasına atladın, ağdalı laflar kullanmasına geçtin, "havadan uydurulan belgelerle suçu nedeni olmadan yıllarca hapis yatan insanlara laf sokmadan akp'yi eleştirmesin" demeye getirdin. Bunlardan sonra hala Rutkay laftan lafa atlıyor diyorsun. Adam sorunlu bütün alanları eleştiriyor. Sen "ama akp'ye laf gelmesin T_T" diye bahane uyduruyorsun.

Hayır protesto yaptı diye 16 ay hapis yatan çocuğun durumunun eleştirilmesi yanlış mı? Darbede ödül alamayan insanları anmak yanlış mı? Kadın cinayetlerini eleştirmek yanlış mı? Bunları konuşabilmek için akp'nin içeri tıktırdığı insanlara karşı cephe alınmak falan zorunda değil. Saçmalamayın lütfen.

akp bunu yıllardır yapıyor.

zeytinyağı gibi üste çıkmak...
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

togi, olm sen de bana hastasın ama şansın yok.hemen zıplıyorsun.neyi bilmemişim haluk bilginer ile ilgili?sordu birisi ne demişti haluk diye,ben de neler dediğini yazdım, yorum neyin yapmadım.
alla allaaaa....

B)-

ne hasta olcam ya sana :)
B)-:)o
Sosyal ağlarda paylaş

Haluk Bilginer'in olayı nedir bilmiyorum, son Mahsun Redrose filmiyle bir bağlantısı mı var? O filmi de izlemedim.

Yalnız şunu biliyorum Haluk Bilginer Türkiye'nin yetiştirdiği en başarılı oyunculardan, kendi başına ayakta durmuş bir isim. Yurt dışında bir çok projede yer aldı, İngiltere'de artık kaç senedir devam ettiğini kestiremediğim Eastenders'da falan bile oynamış bir adam (iyi dizi değildir ama olsun)

Şimdi şöyle bir durum söz konusu: yurt dışında yaşamış insanların insan hayatlarına, özgürlüklere bakış açısı farklı olur. Daha özgürlükçü, rahat ve liberal bir bakış açısına sahip oluyor insan eğer yaşadığı ülkede modern bir şekilde varlığını sürdürüyorsa.

Liberal görüş ağır basıyor, o yüzden isteyen istediğini yaşasın diyor. Şimdi aynı kuralların Türkiye'de de işlediğini düşünebiliyor bu kişiler. Yani "onlar istediği gibi yaşasın, banane".

Ama işte ipler burda kopuyor, artık kişisel tercihlerin sadece kişilerin kendilerine uygulanmadığı, başkalarına zorla yaşattırılmaya başlandığı bir ülkedeyiz. Yurt dışında kendime benimsediğim liberal bakış bu ülkede sökmüyor, olmuyor, içiniz el vermiyor.

"Aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın" zihniyetin ülküyi sürüklediği yer ortada. Sanatçıların çoğu 80ler sürecinde yaşadıkları yüzünden apolitik hale geldiler. Bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda ki sanatçılar olanları ve olacakları dile getirdiler, geri kalan ise susmayı tercih etti.
Ama şimdi görüyorlar ki 80'lerde fikir beyan etmenin cezasından daha ağır bir tehlike ile karşı karşıya: cehaletin güç sahibi olması ve bu cezaları cahillerin vermesi.

Haluk Bilginer yurt dışı liberalliği ile olaya yaklaşıyor olabilir, o burada verdiği savaştan ötürü kendini soyutlaştırdı zaten Türk tiyatroculardan, bu yüzden böyle davranıyor olabilir.

Rukay Aziz ise bu gidişe bakıp iç geçiren %90 oranında ki sanatçılardan öne çıkıp farkındalığını belli eden sınırlı sayıda ki isimlerden birine katıldı. İnanın sanat camiasının çoğunluğu endişeli ama korkuyorlar, ama işte sesler yükselmeye başladıkça güçlenecekler. Ben son seçimlerden evvel bir dayanışma bekliyordum ama sadece Müjdat Gezen çıkıp dile getirmişti hislerini.

Yobazlar, şakirtler, cahiller, yetersizler abilerinden aldıkları yönlendirmeyle olanları göremeyerek (görmezlikten bile gelemeyecek yetersizlikteler çünkü) ağızlarını doldurulmuş kelimeleri sağda solda geri çıkarıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

haluk bilginere develt tiyatrolari kapansindan degil su roportaj yuzunden kiziyorlar

said:
BABAM ÖLÜRSE SAHNEYE ÇIKMAM KIÇIMI YESİN HERKES

Ben "Babam öldü ama hâlâ sahneye çıkarım" yavşaklığına asla inanmam. Önce insandır önemli olan, oyun değil. Ben babam ölürse sahneye filan çıkmam, kıçımı yesin herkes. Eski tiyatrocular "Tahta valizle Anadolu'yu turlarken parasızlıktan otelde rehin kaldık" der ya, marifet diye mi anlatıyorsun bunu bana, salaksın! Beş parasız tiyatro yapıyorum diye bana kahramanlık mı taslıyorsun? Yapmasaydın kardeşim, faydan dokunsun istiyorsan Güneydoğu'da öğretmenlik yap.

OYUNCULAR YAVŞAKTIR

Rolümden etkilendim diyen aktör ya yalancıdır ya ruh hastası. Üçüncü bir şık yok. Bir de oyunculukla ilgili her şeyi o efsane sanılan detaylardan ayırmak gerek. ışini iyi yap, efsaneleri unut. "Bir gelirdi sete, şöyle yapardı, böyle yapardı" denilenlere kulak asma. Büyük oyuncu olarak hatırlanan birçok isim, aslında kötü oynayan ama efsane yaratmayı becerebilmiş yavşağın tekiydi. Oyuncuların çoğu yavşaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.habervaktim.com/haber/204849/teror_yandaslari_da_alkisladi.html

Terör yandaşları da alkışladı

Sanatçı Rutkay Aziz'in Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yaptığı ve iri medya organlarının "Ayakta alkışlanan konuşma" diye aktardığı konuşmayı terör örgütü yandaşları da alkışladı.

Bira festivalleri düzenleme ile ünlü Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğinde gerçekleştirilen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, 'Açılış ve Onur Ödülleri Töreni' ile başladı.

Festivalin açılış konuşmasını, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın yaptı.

Gecede, Rutkay Aziz, 'Sanatta Sosyal Sorumluluk' ödülü aldı.

Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği Başkanı Rutkay Aziz'e ödülünü, Zuhal Olcay verdi. Olcay, Aziz'i 'Sen güzel ve aydınlık ülkemizin teminatı olarak gördüğüm sanatçılardan birisin' diye takdim etti.

Rutkay Aziz'in de konuşmasında "Benim ülkemde tanık olduğum, hukukun üstünlüğünün yittiği, adaletsiz bir kalkınma girişiminin hızla yol aldığı, parasız eğitim pankartı açan öğrenci arkadaşımın 16 ay hapis yatması... Dünyanın hiçbir ülkesinde kadın, çocuk bu kadar tacize, cinayete maruz kalmıyor. Dünyanın gerçeği, savaş çığlıkları, açlık, işgal, sömürü..." dedi.

İRİ MEDYANIN ÇOK HOŞUNA GİTTİ

Sol görüşlü sanatçıların ödüllendirildiği bir geceye dönüşen festivalde Rutkay Aziz'in bu konuşması CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Akaydın başta olmak üzere salonda bulunanlarca coşkuyla alkışlandı.

İri medya organları Rutkay Aziz'in bu sözlerini "Ayakta alkışlanan konuşma" diye genişçe aktarırken, sanatçının bu sözleri terör örgütünün yayın organı ANF'nin de çok hoşuna gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

haluk bilginere develt tiyatrolari kapansindan degil su roportaj yuzunden kiziyorlar

said:
BABAM ÖLÜRSE SAHNEYE ÇIKMAM KIÇIMI YESİN HERKES

Ben "Babam öldü ama hâlâ sahneye çıkarım" yavşaklığına asla inanmam. Önce insandır önemli olan, oyun değil. Ben babam ölürse sahneye filan çıkmam, kıçımı yesin herkes. Eski tiyatrocular "Tahta valizle Anadolu'yu turlarken parasızlıktan otelde rehin kaldık" der ya, marifet diye mi anlatıyorsun bunu bana, salaksın! Beş parasız tiyatro yapıyorum diye bana kahramanlık mı taslıyorsun? Yapmasaydın kardeşim, faydan dokunsun istiyorsan Güneydoğu'da öğretmenlik yap.

OYUNCULAR YAVŞAKTIR

Rolümden etkilendim diyen aktör ya yalancıdır ya ruh hastası. Üçüncü bir şık yok. Bir de oyunculukla ilgili her şeyi o efsane sanılan detaylardan ayırmak gerek. ışini iyi yap, efsaneleri unut. "Bir gelirdi sete, şöyle yapardı, böyle yapardı" denilenlere kulak asma. Büyük oyuncu olarak hatırlanan birçok isim, aslında kötü oynayan ama efsane yaratmayı becerebilmiş yavşağın tekiydi. Oyuncuların çoğu yavşaktır.

Hah işte bunu akp'ye yordu çetin abi o komik oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...