Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

habertürk manşet

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

Aket-Atum said:

Şu fotoğraftan aşırı rahatsız olanlar sadece gazetelerde ve televizyonda bir söz olarak duydukları "kadına şiddetin" gerçek hali ile karşılaşmış olmaktan rahatsızlar bence. Yoksa artık ortalama bir filmde bundan daha mide kaldırıcı ve şiddetli sahneler oluyor, kabullenin bir görüntü olarak tek başına şunun izlediğimiz onca filmden sonra pek bir etkisi yok.

O film lan? Adı üstünde film.. İzlerken gerçek olmadığını biliyor insan. Ki bu kadar gore olan bir filmi izletmem çocuğuma, kardeşime vs.

Ne güzel her, ekmek, şeker almaya gide çocuğun gözüne çarpmıştır şu görüntü güzel güzel
Sosyal ağlarda paylaş

Yo gerçekten "bakın ben çok acaibim koymuyor bana bunlar" havalarında değilim, 8-9 yıldır da buradayız allaha şükür ergenlikten çıktıktan sonra kimseye hava atmaya çalışmadık :D

Ama gerçekten resmi gördüm, bir durdum böyle yazık dedim ne zor bir hayatı olmuştur kadının acaba. Sonra bir insanın zamanında evlendiği eşiyle nasıl bu duruma gelebileceği, o bıçağı normal birine saplamak bile düşününce zor gelirken bir zamanlar eşi olan kadına nasıl yapabileceğini düşündüm. Oradan belki de zorla evlendiler fikri aklıma geldi, bu sefer de bu nasıl bir yaşam biçimi böyle insan böyle nasıl yaşar falan filan derken o foto artık bıçaklanan bir kadın fotosundansa yanlış birçok şeyi temsil eden bir görüntüye dönüştü.
Sosyal ağlarda paylaş

Kadına şiddete duyarlılık kazandırmak amacıyla atılmış bir adım ama boku çıkmış gerçekten. Aynı fotoğrafı sansürleyip yine manşet yapsalarmış yine benzeri bir etki yaratır, bu kadar da tepki çekmezdi. %50 duyarlılık artırma kaygısı varsa bir %50 de sansasyon yaratma durumu söz konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

şu ülkedeki gazeteleri ve televizyonları kaldırsak sanki haberleşme daha başarılı olur gibi geliyor bana. şov manşeti olmuş ayıp olmuş, kısmen mozaiklenebilirdi. gayet de güzel olurdu.

şunu da söylemem gerekir normalde yaratıcağı tepkinin 2-3 katı fazlasını yarattı bende haber.
Sosyal ağlarda paylaş

"amaaann nasılsa öldü gitti biz reytingimize bakalım" mantığıyla ölü üzerinden prim yapmaya çalışan kağıt müsvettesi.
ilk sayfayı kuşe kağıda basınca kendilerini çok mühim bir gazete sandılar sanırım.

merak ettiğim nokta şu;
acaba o fotoğrafı içi sızlamadan ve sansürlemeden oraya koyan şahıs (her kimse), annesine tecavüz edilse ve vücudunun her yerine bıçak saplansa aynı haberi aynı habercilik(!) zihniyetiyle yapabilir mi?

yazıklar olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...