Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google Android 4 : Ice Cream Sandwich

GERGE

Öne çıkan mesajlar

uk said:

bisiler yazamadan edemeyecegim

html baglantisi zayif noluyor, garip bir tanimlama olmus asfas

Hemen açıklayam genelde internettten hata alan bağlantılar 2 tür
Biri soket biri HTML
Aslında htmlde basit anlamda bir soket ama sadece soketi açıyor, datayı alıyor ve kapatıyor diyelim.
Json ile gönderilen objelerde genelde HTML tercih edilir.

Soket bildiğimiz soket.

Şimdi HTML'İn yavaş olması atıyorum maçkolik gibi datalarını HTML üzerinden JSON ile çeken uygulamalarda saniye kaybı yaşatıyor
Atıyorum iPhone bir datayı 0.8 saniyede alıyorsa android bunu 1.3 saniyede alıyor ki bu biraz can sıkabiliyor.

Anlatabildim umarım
Sosyal ağlarda paylaş

15 mb lik oyun icin bosa bu kadar duo chipler falan resmen pazrlama taktigi. bir boka yaradigi yok bu kadar gucun. bosu bosuna pilden goturuyor 1 gunde biten cep telefonlarimiz oldu, 1080p video cekmeye yariyor bi iste onuda zaten elimde devamli iti boku kediyi cekerim ben cok isime yariyor. ha tabii 1 saat sonra gene pil bitiyor.

bir yerde teknoloji sacmaliyor ama cozemedim, sanirim pil teknolojisinde geriden takip ediyoruz olayi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

15 mb lik oyun icin bosa bu kadar duo chipler falan resmen pazrlama taktigi. bir boka yaradigi yok bu kadar gucun. bosu bosuna pilden goturuyor 1 gunde biten cep telefonlarimiz oldu, 1080p video cekmeye yariyor bi iste onuda zaten elimde devamli iti boku kediyi cekerim ben cok isime yariyor. ha tabii 1 saat sonra gene pil bitiyor.

bir yerde teknoloji sacmaliyor ama cozemedim, sanirim pil teknolojisinde geriden takip ediyoruz olayi.

Yapacak bir şeyleri yok. Farklı bir şey sunamıyorlar ki. Samsung ne yapacak yani, bi ekranda iyiler şu anda, gerisinde benzersiz bir şey göremiyorum ben. Mecburen işlemci kasacaklar işte.

iPhone 4S gibi aynı. En azından Apple Siri falan getirdi, az çok yeni bişiler var yani. Samsung modelleri arasında donanımsal özellikler dışında ne fark var, ne gibi bir yenilik, inovatif ne var ben bulamıyorum göremiyorum.

HDMI'dan LCD TV'ye bağlayıp PS2 oyunu oynuyorum demişti bir arkadaşım, pili ne kadar gidiyo o durumda dedim, 40 dakika dedi. Kırk. Ama biz bunu düşünemiyoruz işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada fragmentation ile alakalı şu kısa yazıyı okumanızı ŞİDDETLE öneriyorum. Yerini bulamadım ama burada dursun hatırlayınca postlarım.

http://theunderstatement.com/post/11982112928/android-orphans-visualizing-a-sad-history-of-support

In other words, Apple’s way of getting you to buy a new phone is to make you really happy with your current one, whereas apparently Android phone makers think they can get you to buy a new phone by making you really unhappy with your current one
Sosyal ağlarda paylaş

Pentiyumu yüksek ve her tarafı buram buram plastik kokan galaksilerle modifiyenin vicıtın dibine vuran arkadaşlar bundan 10 sene önce falan da çip dergilerinden çıkan bedava cdlerdeki her programı kurup sistem şişince 3 gün arayla format atmakla övünüyorlardı sdf.

Yukarıdaki makale hakkaten çok doğru bir noktaya parmak basmış. Fanboylukla falan alakası yok bunun.

Anlayana tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam roket tamam heyecanlanma. Kötü bişey değil ayfon kullanmak. Teknolojiden anlamayan bütün kız arkadaşlarıma ayfon kullanmalarını söylüyorum, yani yanlış bişey değil yaptığınız. Sadece size daha uygun.

Hayır bütün insanlar aynı olsak zaten ne zevki olurdu dimi? Heh heh heh
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Android kullananlar da Galaxy iyi demiyor pek. Motorolo, HTC, Xperia'lar; bunlarla kıyasla iPhone'u.

Bu arada Android kullananlar iPhone'a kötü de demiyor, kendilerine göre olmadığını söylüyorlar. iPhone kullananlar hep bir saldırı, hep bir savunma içindeler.
Sosyal ağlarda paylaş

ben teknolojiden anliyorum kendimce, s2 ye onlarca rom yukleyip onlarca mod ekledim, ustune onlarca sistem apk si guncelledim, bunun ne keyfi var allasen.

hani pc de vs de olsa anlicam ama elimizde kullandigimiz ve yaptigimiz seyler dunyanin en basit kullanim gerektiren hedeleri, nasil oluyorda teknolojiden anlamayan keyif almaz oluyor ben anlamiyorum.

iphone, android, meego, wp7, symbian hepsi ozunde ayni neden cikip sadece androidciler bunu savunuyor anlamiyorum. karsilastirilan sadece ios vs android olmamali ki.

teknolojiden anliyorsan android, peki android olmasaydi o zaman androidciler wp6 yi falan savunacaklardi herhalde. sirf eziyetti cunku o sistem ve anlamak gerekirdi herhalde zevk almak icin.
Sosyal ağlarda paylaş

rom bilmem ne yüklemekten zevk almıyoruz. face detection, siri gibi ıvır zıvır yazılımsal şeyler için yeni telefon almayı sevmiyoruz. bi lens fazladan eklendi diye "devrimsel kamera"ları sevmiyoruz. telefon bir yazılımı kaldırabilecek güçteyse, android de o yazılımı kurarsınız. öyle yada böyle. sizi sınırlandıranlar "jail" break yapmanızı gerektirecekler yok. özgürlük arıyorsan android kullanırsın. yok ben apple bana ne verirse onunla yetirim diyorsan ios kullanırsın.

her zaman şu aklıma geliyor

android, kullanıcıya adepte oluyor, ios kullanıcısı ise apple a adepte oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...