Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

troy davis'in idamını durduralım kampanyası

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

şimdi, bu olayı bir insanın kıcını kurtarmak diye bakarsanız, sacma gelebilir (ha gelmemesi lazım bence, ama olsun mümkündür anlarım) ama olaya, burdan amerikaya bakın polis devlet sistmiyle, ırkcılıkla, süphecilikle, populerizimle havadan sudan kanıt olmadan bir insanı 20 yıldır hapse tıktınız, 5 kez idam etmeye calıstınız.

bur insanlara bakış acısı sunmak için bir hareket.
bu olayın bu noktaya gelmesin sebebi basta halkı tatmin etmek, basta bütün olay populerizim. şimdi hala devam etmesin sebebi planı kuranların kıcını kurtarmak. bunu yapabilmelerinin sebebi ise halkın sivil toplumun yeterince bu olaya karsı cıkmaması.

insanlık böle bişi, artık imkanımız var burdan dünyanın öbür ucuna bir mesaj verebiliyoruz. vermemek için bir sebebimizde yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ne olursa olsun
tebrikler.

bir adamın hayatının kurtulmasında rolünüz olmuş olabilir.
hiçbişi olmasa adama yaşayacak biraz daha zaman kazandırdınız.
ve bunu sadece 30snlik 4-5kutucuğu doldurarak gösterdiniz.
bizden uzakta olmuş bir olaya müdahil olabiliyor, canlı yayın ile sonuçlarını izleyebiliyoruz.

yeni dünya düzeni.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

şimdi, bu olayı bir insanın kıcını kurtarmak diye bakarsanız, sacma gelebilir (ha gelmemesi lazım bence, ama olsun mümkündür anlarım) ama olaya, burdan amerikaya bakın polis devlet sistmiyle, ırkcılıkla, süphecilikle, populerizimle havadan sudan kanıt olmadan bir insanı 20 yıldır hapse tıktınız, 5 kez idam etmeye calıstınız.

bu olayın bu noktaya gelmesin sebebi basta halkı tatmin etmek, basta bütün olay populerizim. şimdi hala devam etmesin sebebi planı kuranların kıcını kurtarmak. bunu yapabilmelerinin sebebi ise halkın sivil toplumun yeterince bu olaya karsı cıkmaması.

insanlık böle bişi, artık imkanımız var burdan dünyanın öbür ucuna bir mesaj verebiliyoruz. vermemek için bir sebebimizde yok.

şu
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

çok güzel demişsin
Sosyal ağlarda paylaş

Konuya geç dahil oldum ama hemen bir iki kısa değinme yapayım:

1. Meselenin aslı idam cezasının ortaçağdan kalma rezil bir uygulama olmasıdır. Cinayet işlenmesini cezalandırmak için cinayet işlenmesidir. Bu yüzden konu Troy Davis'in suçlu ya da suçsuz olması değildir. VELEV Kİ suçlu olsa bile idam cezası dünyanın her yerinde kaldırılmalıdır.

2. Kendinizi ve ilgilendiğiniz herşeyi milletinizle milleyitinizle açıklıyorsanız düdük kadar zekanız yoktur. Bu kadar basit. Sen kalk İngiliz icadı internette takıl, Amerikan oyunları oyna, Japon animeleri izle sonra de ki yok efendim benim milletimden olmayandan bana ne falan. Yapacağınız 3 satır form doldurmak(benim 11 saniyemi aldı upload vs. dahil) ki milliyet gibi yapay bişeyi ne olursa olsun haksızlık olduğunuz bir şeye dünyanın neresinde olursa olsun tepki verilebilir. Azıcık büyüyün.

3. Suç oranlarını düşürmenin yolu bu kadar haksızlığa neden olan uygulamaları(geçtim idam gibi ilkel ungabunga metodlarını) mesele 10 20 yıl tutukluluk süreleri, poşinin delil sayılması da buna dahil, uygulayarak insanları caydırmaya çalışmak yerine (ki caydırıcılığın insanları adi suçlardan uzaklaştırmadığı kaç kere ispat edilmeli bilemiyorum) eğitim, kültürel ve etik yayınlar ve kampanyalar yoluyla vs. suç oranını düşürmek her açıdan çok daha uygundur. a. Ekonomik olarak daha verimli ve etkilidir b. Vicdanidir c. İdam ettiğiniz/20 yıl tutuklu olarak tuttuğunuz kişinin suçsuz çıkması (ki her yıl dünyada yüzlerce böyle durum ortaya çıkıyor) gibi rezaletlerin yarattığı mide bulantısını ortadan kaldırır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de bu gibi ufak örneklerden genel geçer değişikliklere gidilebilir. Bu açıdan bu sadece Troy Davis'ten de öte bütün toplumu ve insanlığı daha iyi bir yere getirebilir.

Genelde şaftı yarım kişiler "yürüdünüz de nooldu" ya da "form doldurdunuz da bi işe mi yaradı" zırvasını yuvarlarlar önünüze. Sanki bi eylemde bulunmakla bütün dünyayı değiştireceğimizi bekliyor aklı evveller.

Bu gibi şeyler su damlası gibidir, birikir, birikir, birikir, birikirken de yeni insanları aranıza katarsınız, sesiniz duyulur, toplumda tartışılır, etraf çalkalanır birşeyler olur ve belki çok güzel sonuçlar ortaya çıkar. Ha hiçbibok olmasa da ayrıca en azından denemiş ve kendinize karşı dürüst olmuş olursunuz, vicdanınız rahatlar, ödevimi yaptım hissi gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

dürüst olucaksam böyle bi form doldurmuş olsam bile o siyahi(ırkçılık amaçlı değil) arkadaşımızın zerre umrumda olmadığı yapmacıklığını kabul ederek formu doldurdugumu söyleyebilirdim.formu doldurmadım.ama doldursaydım öylesine doldurmuş olurdum.formu doldurup.şu topikede umarım kurtulur amin diye mesaj atmak zor değil

adam kesin suçludur ölmeli yada ölmemeli,yada amerikan çinli türk olması da mesele değil

ha diyiceksin ki ne fark eder.ama pirvanın dediği gibi ödevimi yaptım vicdanım rahat meselesi ağır yapmacık oluyor.yoksa bi form doldurdun adamın hayatı için.elin mi kırıldı.yada kırılır.yoo

ama bu adamın umrumuzda olmadıgı gerçeğini degiştirmiyor sdfs

BUGUN İNSANLIK İÇİN NAPTINIZ.BUGUN BİR MAHKUMUN İDAMINI DURDURDUK İŞALLAH.SADECE Bİ CLİCK UZAKTA

rahatça uyuyabiliriz

adam ölmüş gerçi.adam bu konuda ergenekonların bilmemnelerin konusuldugunu görse hakkaten idam edin böyle dünyada yaşamayalım derdi ahha

çok edit oldu ama.konuda kesin bu adama yardım yerine somalideki açlara yardım edin muabbetide dönmüştür

önce kendimize sonra başkalarına yardım etmek lazım
Sosyal ağlarda paylaş

son sözler

I'd like to address the MacPhail family. Let you know, despite the situation you are in, I'm not the one who personally killed your son, your father, your brother. I am innocent. The incident that happened that night is not my fault. I did not have a gun. All I can ask ... is that you look deeper into this case so that you really can finally see the truth. I ask my family and friends to continue to fight this fight. For those about to take my life, God have mercy on your souls. And may God bless your souls
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...