Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Supplement loglari

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

Frostbite said:

hangi balik yagi? piyasada o kadar cok marka varki? solgar iyi gibi ama...

Balık yağı alırken 1200 mg balıkyaa, 15000 kg fish oil safsatalarına inanmayın. Önemli olan EPA ve DHA oranı.
Sanırım piyasada en yüksek olanı OMEGA-3 950 Solgar'ın.
Toplamda 950 mg Omega 3 var.
Daha yüksek varsa bilmediğim söylenir sanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Diyetimi oturtmaya çalışıyorum ya. Daha önce senelerce çalıştım adam gibi diyet olmadan; ince ve kaslı kaldım hep.

İşe başlayınca da her spora başladığımda "ilk ayı atlatayım, düzenimi oturtup öyle alırım supplement'ları" dedim ve hep bıraktım. Çünkü yediğim içtiğim belli makroları tutturamıyorum; almam gereken proteinin yarısını alıyorum çoğu zaman. Öyle olunca da recovery olmuyor, yorgunluk başlıyor, protein alayım diye yumurta, et vs. yemekten ve hazırlamaktan bıkıyorum. Bana öyle geliyor ki adam gibi beslenememek benim son 3 - 4 yıldır adam gibi spor yapamamamın bir numaralı nedeni.

Bu arada 3 gün TRX yapıyorum salonda (tavsiye ederim bu arada inanılmaz iyi), 3 gün de bilek ağırlıklarıyla yürüyorum. Dizim sakat bayağıdır, güçlenince tekrar koşmaya da başlayacağım; günde 5-6 km falan koşuyordum bir ara negzel.
Sosyal ağlarda paylaş

burda bi yerde yazmıştım galiba
ben de çalışmaya başlayınca anladım ki zor olan spora düzenli gitmek ağırlık kaldırmak değil
en zor iş beslenme abi
bugün yağ çok aldım protein alamadım mesela ki hem öğlen hem akşam kırmızı et yedim.
akşam mecbur whey+süt yapıcam sanırım.

hergün kara kara düşünmek yoruyor adamı lan bugün ne yiyecem diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Suya at karıştır iç.
Üzüm suyu falan lüzumsuz.
Arkasındaki mantık şu aslında: karb ile alırsan insülin spike'ı vesilesiyle hücreye daha çabuk gider düşüncesi. Ama burada insülin sensitivitesi önemli zaten. Sen insüline dirençliysen istersen pastayla al bişi olmaz.

O yüzden en iyisi post workout, önce bi muz falan gibi bişiyle karbı gömüyoruz (Jim Stoppani'nin insülin spike'ı için hemen workout sonrası bir iki jelibon gibi tuhaf fikirleri var) ardından protein ve kreatin.
Protein shake'in içinde içebilirsin. Kreatinli protein shakeler de var aynı şekilde gerçi Nitrotech gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bugün ON'un creatinini içtim ilk defa; önce creatini döküp üzerine sürahiden suyu doldurunca karıştırmama bile gerek kalmadan çözündü zaten. Kafaya dikip içtim; tadı tuzu yok. Rengi rakıya benziyor sşldkfj

Creatin'in üzüm suyula içilmesi mevzuunda da şöyle bir durum var. Üzüm suyuyla içtiğinde haftada ortalama 2500 kcal falan fazla alıyorsun. Onun yerine fazladan 4-5 öğün yiyebilirsin mesela. Ayrıca pre ya da post workout'ta kullanmanın bir farkı olmadığından bahsediyor bir kaç makale. Günlük olarak düzenli kullanın yeter diyor. Forumda da aynı şey yazıldı sanırım bir kaç kez.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Diyetimi oturtmaya çalışıyorum ya. Daha önce senelerce çalıştım adam gibi diyet olmadan; ince ve kaslı kaldım hep.

İşe başlayınca da her spora başladığımda "ilk ayı atlatayım, düzenimi oturtup öyle alırım supplement'ları" dedim ve hep bıraktım. Çünkü yediğim içtiğim belli makroları tutturamıyorum; almam gereken proteinin yarısını alıyorum çoğu zaman. Öyle olunca da recovery olmuyor, yorgunluk başlıyor, protein alayım diye yumurta, et vs. yemekten ve hazırlamaktan bıkıyorum. Bana öyle geliyor ki adam gibi beslenememek benim son 3 - 4 yıldır adam gibi spor yapamamamın bir numaralı nedeni.

Bu arada 3 gün TRX yapıyorum salonda (tavsiye ederim bu arada inanılmaz iyi), 3 gün de bilek ağırlıklarıyla yürüyorum. Dizim sakat bayağıdır, güçlenince tekrar koşmaya da başlayacağım; günde 5-6 km falan koşuyordum bir ara negzel.

aynisi bende de var bro.birde isin kotu tarafi vardiyali calisiyorum.duzenli beslenme ve dinlenme minumum.ustune isimde de hem bedensel hem zihinsel calusmam gerekli.ama hic bir sey yapmamaktansa elimden geldigince biseyler yapmak en iyisi.zamanla sistemi otutacagima inaniyorum bakalim kismet.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

burda bi yerde yazmıştım galiba
ben de çalışmaya başlayınca anladım ki zor olan spora düzenli gitmek ağırlık kaldırmak değil
en zor iş beslenme abi
bugün yağ çok aldım protein alamadım mesela ki hem öğlen hem akşam kırmızı et yedim.
akşam mecbur whey+süt yapıcam sanırım.

hergün kara kara düşünmek yoruyor adamı lan bugün ne yiyecem diye.

Abi şunu söliyim, evde yemek hazırlamayan/hazırlayamayan insan için beslenme mümkün değil tutturulamaz.

Cumartesi pazardan etini yemeğini yapıp haftaiçi yiceğin şekilde porsiyonlayabilirsiniz aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

o adam da çok itici ya.
geçen videosuna denk geldim, dünyanın en ağır dumbell'i ile çalışcaz diye.
bilmem kaç kiloymuş, neyse oturdu bi adam çalışmaya başladı ama ne form düzgün ne full motion yapiyor, saçma sapan bişiler yaptı biceps curl diye, sonra kaşık kaşık whey yedi.

ee peki diyip kapattım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben eti lifalif alıyorum, 50 gr falan yulaf + çok az bal + tepeleme bir tatlı kaşığı fıstık ezmesi + bir bütün muz + yeterince soğuk süt döküp iyice karıştırıyorum. Sonra da afiyetle yiyorum. Yulafın pişmemiş hali daha çok hoşuma gidiyor. Hazırlaması da 30sn sürüyor en fazla.

Yalnız benim kilo fazlam olduğundan ve sabahları bu kadar fazla şeker almayı da saçma bulduğumdan artık yemiyorum. Onun yerine protein shake içip işe geliyorum; işte de kantine domates + marul + peynirli küçük bir sandviç yaptırıyorum o yetiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...