Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Supplement loglari

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

Gerçek bir kas artışı değil sonuçta kullandığın tekrar aralığından kaynaklanan bir durum ama ölçüm aletlerinde filan kas kütlesi olarak gösterir tabiki bununla birlikte güç filan artıyormu hayır sadece görüntü ve şekil.
Onun dışında makina 2 kiloya yakın bir değer veriyor 1 aylık fark var arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

soris 1 ayda 2 kg kas diyosun 50kg bench yapıyosun çelişki var burda

gerçi 30tekrar yapıyodun sen galiba

ayrıca 1ayda 2kg kas impossible bide naturalcısın

Ya ben sonuçları söylüyorum abi makina öyle ölçüyor. Olay kullandığın ağırlıkta değil ki güç için çalışcaksan ağır gir ben bu ay 2 hafta crossfit 2 hafta hst yaptım direk sarkoplazmik çalıştım. Böyle oluncada artıyor işte kas kütlesi.
Bugün mesela bi squat deadlift girelim dedim 1 aydır back squat yapmıyordum front takılıyordum 50-60 kg da. İlla ağır birşey olsun istiyorsan 1 aydır yapmama rağmen 110 kg 3 tekrar squat yaptım deadlift de de 130 kg 3 rep.

O makinan kas dediği de işte su falan filan kas kütlesi artmış gibi gösteriyor. Hep aynı geyik oluyo abi forumda normalde bu bodybuilding tarzı hiç çalışmıyom ben ne zaman 1 ay filan yapsam böyle direk anormal sonuçlar geliyo hemen millet yok öyle olamaz moduna geçiyo ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Valla ben hardgainer filan değilim ama bence mantıken bu arkadaşların halter çalışıp kreatin kullanıp birde bol yağ ve et yemesi lazım. Kaloriyide çok kaçırmamak gerek yağlanma şüphesiz olucak ama günlük almanız gereken kalori miktarı + %20 si gayet yeterli bir rakam bence. Ben böyle yaptım son 1 ayda 2 kg kas artışım oldu 1 gr bile yağlanmadan şu an 110 kg yum yağ oranım 18%. Kreatinde kullanıyom ondan olmuş olabilir. Birde 2 hafta crossfit 2 hafta hst gittim. Millet mal mal split program yapıyor bence herkes hst yapsın kemarlosa selam :)

heh öyleymiş. kemarlos benim realdan yakın ark zaten bir kaç ay sonra başlatacak beni de görücez bakalım hst'yi.

yalnız hardgainerlık malesef çok kötü bişey. yetemiyor hiçbirşey. çok uzun yıllar badi yapıp patladım, şuanda da çok derin internet araştırmalarıyla tekrar başladım. yıllardır yaptığım esas hatanın aslında overtrain olduğunu gördüm.

beslenme konusuna gelirsek de esas sıkıntı orada zaten. mesela ben şuan 58 kiloya vardım 55'den. 15-20 günde. sıfır kas tabi.
ama yağ oranı 10un altındadır şuan.

ve bunun için günde min 4000 kalori almam gerekiyor. kilom arttığında bunu daha da arttırmam gerekecek. metabolizma aklınızın alamayacağı kadar hızlı olduğu için sizin aldığınız karbonhidratlar benim öğlene kadarki ihtiyacımı falan anca karşılayabiliyor. o kadar kalori almazsam özellikle workout günleri vücut yapıma geçemiyor.

e böyle bir kalori ihtiyacına da gainer'sız yaklaşmak imkansız. o yüzden durum böyle.

işte şuanda aslında yıllardır badi salonlarında yapılan bir hatayı yapıyoruz ve insanlara tek tipmiş gibi öneri veriyoruz. bana 3 ay haftada 4 gün, günde 3 kas tipinden 10 hareket split program çalıştıran badi hocası oldu. sonuçta 1 cm göğüs geliştirebildim.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice hesaplarina biraz dikkat etmen lazim 4000kcal gibi bir ihtiyacin olmasi pek mumkun degil. Sen %10 bf ile 58kg'sin, ben yaklasik %13 bf ile 102kg'yim. 3300kcal ile bile cok temiz buyumuyorum. Bir tum vucut idmanda 10-12 ton agirlik kullaniyorum. 4k li rakamlar anabolik adamin bulk kalorisi. Senin boyle bir kalori ihtiyacin olmasi gercekci degil.

Makrolarini gercekten dogru saydigina emin misin? Bu konuda hassas olmani tavsiye ederim cunku yanlis saymayi aliskanlik haline getirirsen uzun vadede cok sikinti cekersin.

Bu arada gunde 4000-4500kcal'a kadar gainersiz yenebiliyor. 7 ogun. Guzel bolunurse mumkun. Yaklasik 350gr protein 450gr karb 120gr yag. Ama anabolik kullanmayan birisi icin cok buyuk makrolar.
Sosyal ağlarda paylaş

edit: öncelikle herşeyi biliyorum ben amaçlı değil öğrenme amaçlı yazdığımı ekleyeyim. ben de öğreniyorum oradan buradan kendi fail deneyimlerimle o yüzden. aşağıdaki yazıları okuyup bir de öyle değerlendirmen için uzun uzun yazdım. kaynaklarımı da bir alttaki mesaja.

şimdi oranını yazmışsın, senin oranın öyle olabilir ama kimbilir kas kütlen ne kadardır. ben iki deri bir kemiğim. yağ yok, hiçbirşey yok.

ihtiyacım olduğunu da söylemiyorum zaten, kilo alabilmek için 4k almam gerektiğini söylüyorum. 65 civarlarına geldiğimde (büyük kısmı yağ olacak bunun) bu kadar kalori alacağımı sanmıyorum.

benim şuan vücut ağırlığım, yağ oranım standart bir insana göre az ve bunu sırf standart insan sınırına çekebilmem için günde min 3500 kalori almam gerekiyor.

4000 benim en başarılı beslendiğim günler ulaştığım rakam. kaynaklarda (bodybuilding.com, m&s.com) 3500 üstü diyor en az, ama 4000 diyen de var. kendim de yıllarca kilo almaya uğraştım, 3500 kalori altı aldığım sürece bir gram bile kilo alamadım. zaten 60'a dayandıktan sonra çok çok yavaşlıyor kilo alımım.

alamıyorum çünkü çok hızlı metabolizmam, yanıyor gidiyor. o aldığım karbonhidrat benim bünyemde sizinkine oranla tahminen x2 hızla gidiyor hiçbir işe yaramıyor.

benim şuan yaptığım bir yandan güzel bir programla çalışırken diğer yandan da yağ oranını, kiloyu yukarı çekebildiğim kadar çekmek. bunun için de o kaloriyi almam gerek.

o gainersız da ona ulaşırsın olayına da gelirsek. yine bir farklılık var o da iştah. çok çok uğraşmam gerekiyor. iştah kurtarmıyor. sabahları mesela uyandıktan sonra 2 saat yemek yiyemyecek kadar iştahsız olurum. bu argümana da hep karşılık "zorlayacan koçum" falan der arnoldlar. hayatında hiç bir zaman iştahsızlık yaşamayan insan için kolaydır demesi ama zorlasam da 1 yumurta yiyip kusacak gibi olurum sabahları özellikle. bu gibi durumlarda ara öğüne gainer koymak, hem büyük kolaylık oluyor hem de hedef kaloriye çok kolay ulaşıyorum.

diyetisyene gidip hesaplattırdım bir de yıllar önce. diyetisyen günlük ihtiyacın +1k şeklinde bir hesap çıkarmıştı. o da 3,2k'ya falan tekabül ediyordu. hızlı metabolizmadan kaynaklanan bi ekstra oluyor o. üstünden geçti ama o hesabın. yaşım da daha küçüktü. işin içinde bodybuilding bile yoktu.
ben buna body'yi de ekleyerek 4k'yı hedefliyorum bu sebeple.
Sosyal ağlarda paylaş

ben her zaman bu mantıkla gittim ama şimdi internetten de destek alıyorum ve yaptığımdan farklı şeyleri görmediğim için direk körü körüne inandım. size de bir kaç kaynağı burada quotlayayım.

http://www.muscleandstrength.com/workouts/ex-hardgainer-workout-eating-plan.html

"m&s 'dan hardgainer makalesi" said:

The Hardgainer Eating Plan

You have one goal during the next 90 days:

To eat 4000+ calories per day.
Combined with the aggressive progression of weight found in the workout plan, this food intake will assist you with packing on muscle.

You can train as hard as you want, but if you're not eating enough it will be extremely difficult to add muscle or strength. Most hardgainers don't eat enough food. They often have lightning fast metabolisms and have a hard time adding any weight.

As a "hardgainer" you must not underestimate the importance of eating big. Eating big will only make you fat if you're not training hard enough, and we already have that base covered.

Stop panicking. You will not turn into a sumo wrestler during the next 90 days. In fact, if you truly are a hardgainer with a super high metabolism you probably won’t gain much fat at all. But you should gain muscle and strength at a rapid rate.

Don’t even think about skipping this step. Eating is just as important as training. Here are some tips to help you eat right are reach 4000 daily calories:

Protein. Eat at least 30 to 40 grams of protein every 2.5 to 3 hours. At minimum you should eat 180 grams of protein each day.
Fat. Eat at least 30% of your daily calories from fat. It will be virtually impossible to eat enough if you focus on protein and carbs.
Carbs. Make sure to eat at least 3 servings of quality carbs each day, if not more. Quality carb sources include oatmeal, rice, whole grain cereal and bread, and quinoa. You can also eat fruits and veggies.

şu da değişik bir kaynak.
ilk başlarken normal metabolizmalı insan gibi başla 2 haftada bir gelişmeye göre, kilo alıp alamamana göre bir hesapla arttırtıyor.
ben hiçbir makale bakmadan bunu kendim yaptım 2 sene önce. dediğim gibi günde 3.5k olmadan alamadığımı gördüm. bu da benim çok hayvan metabolizmam oldugunu gösteriyor.

bb.com said:

Let's start by multiplying your body weight by 18. This will give us a good baseline to start with in our daily calorie count. After 2 weeks increase that number to 20 times your bodyweight and after another 2-4 weeks increase it to 22 times your bodyweight if you aren't building muscle mass yet.

bu da yine bb.com'dan
bb.com said:

With 7 meals per day at roughly 500 calories per pop you'll be in the ballpark of 3500+ calories. This should be sufficient for growth.

devamı
http://www.bodybuilding.com/fun/30-day-bones-to-buff-training.htm
Sosyal ağlarda paylaş

Garadia said:

Soris said:

son 1 ayda 2 kg kas artışım oldu 1 gr bile yağlanmadan

şuraya takıldım, emin misin?

yahu o ölçüm makinaları büyük yalan....

2 kg kas artışı nedir? siz iki kilo kas gördünüz mü nasıl bir şey ahaha. şu anda sallıyorum ama muhtemelen ortalama bir biceps 2 kilo falandır :D hatta belki de daha azdır. alıp yeni bir biceps mi koyuyorsunuz 1 ayda. var mı böle bir dünya?

ölçüme bakmayın aynaya bakın. görüntü önemli, sonuçta görüntü için yapıyor zaten bu işi %99'luk kesim
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis, ayni oyle. Sonuna kadar haklisin. 2 ayda yaglanmadan 1kg kas falan olmaz. Dogal birisi yaglanmadan kas kazanamaz zaten. O kadar ince ayar yapan bir insan gormedim duymadim. Denek olmak lazim laboratuvarda...

Black-ice, kendine gore olusturmaya calis diyeti. Senin kilonda birisi icin 4000kcal muazzam bir rakam. Kilo basina 2,5gr protein 3gr karb ve 1gr yag iyi bir baslangic.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hem hardgainer hem de skinny fatim adeta güzel vücudum olmasın diye yaratılmışım.

skinny fat ecto mu diyolar ne diyolar buna allah belasını versin. 58 kiloyken dahi yağlıydım 70im yine yağlıyım tabi doğal olarak sdfsg. belim 85cm çay bardağı olmuyor olmayor adeta. kurtulunmuyor.

mide bulantısı olayını da havalandırmayla çözdüm bu arada, oksijensiz kalmışım heralde sfdg
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

dymatize 5kg'lik gainer al bana 150'ye gelmişti sende 175e falan bulursun rahat. içnde kreatin ve multivitamin de var kreatini ve vitamini kesebilirsin o sırada. güzel kullanırsan sonuç alırsın.

ona bakıyorum şimdi ben de. içeriği gayet iyi.
tadı nasıl? güvenilir bir marka mı bir de?
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Killer said:

dymatize 5kg'lik gainer al bana 150'ye gelmişti sende 175e falan bulursun rahat. içnde kreatin ve multivitamin de var kreatini ve vitamini kesebilirsin o sırada. güzel kullanırsan sonuç alırsın.

ona bakıyorum şimdi ben de. içeriği gayet iyi.
tadı nasıl? güvenilir bir marka mı bir de?

hacıt ben kullanıyorum rahat ol sads. tadı leş. tadı güzel gainer bulaman. marka güvenilir
Sosyal ağlarda paylaş

tmm alayım o zmn. içerik iyi çünkü.

bu arada tek tadı güzel gainer içtim hayatımda o da eski muscle juice'di. şimdi revolution mu ne olmuş tadı baya kötü olmuş.

zaten gainer hazırladım mı içine yumurta muz fıstık ezmesi fln koyuyorum anlamıyorum tadını madını. da bazen antreman sonrası suyla alıyorum o fena oluyo işte :)
Sosyal ağlarda paylaş

sütle alıyorum hep. sabah akşam. 1 scoop +300 ml fln. içine yumurta+fıstık ezmesi+muz fln koydugum için o da. koymazsam 2 scoop + 500 süt basıyorum. suyla bayağı kötü oluyor yaw tadı hem de sütten ekstra protein+kalori geliyo.

suyla alırsam antreman öncesi ya da sonrası alırım çabuk sindirilsin diye ama genelde gerek duymuyorum. post work out protein alıyorum direk whey üzüm suyuyla falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Nöral recovery için omega3(a.k.a fish oil).
Vitamin takviyesi.
muscle gain, hipertrophy için creatin.
ve yeterli beslenemeyip protein açığın oluyorsa, Whey bunlar yeterli bence.

geriye kalan gainer,amino,bcaa,pre-workout çok elzem değil.
hatta ileri seviyeye geçene kadar gerekli bile değil.

tavsiye , gainerden uzak dur.
Sosyal ağlarda paylaş

Guzel tavsiye.

Ama balik yaginin eklemlerde de cok guzel etkisi var. Son 9 ayda sadece 2 hafta kullanmadim. Hemen omuzlarimda agrilar basladi (ki cok iyi isinirim) tekrar kullanmaya basladim gecti. Yani beyinden tut, endirekt yoldan testosterone artisina kadae dunya kadar etkisi var.

Multivitamin hersey tam olsun diye alinabilir ama optimen gibi urunlerde oranlar cok yuksek. Ben sadece 1 tab aliyorum. Gayet yeterli bence.

Buna ek olarak idman cikisi alinacak 1000mg-2000mg araliginda c vitamini kortizolu ciddi olarak dusurup idman sebepli katabolizmayi engelliyor.

Gunluk ortalama 4000 UI D vitamini takviyesi hem hormonel uretimi arttirip hem de kisinin pozitif mood da olmasinda son derece etkili.

Yag yakma donemlerinde sut urunleri cok kesildigi icin gunluk 1000mg-2000mg arasi kalsiyum onemli. Yag yakiminda etkili oldugu ispatlandi.

Bunun haricinde cinko alimina da dikkat etmekte fayda var.

Donemsel olarak b vitamini takviyesi de mantikli. Bmiks yeterli olur.

Creatine zaten yeterince iyi.

Bunun haricinde alacaginiz seylerinde %90indan fazlasi tuvalete gidecektir. Yani hosunuza gidiyorsa alin tabi. Ama arjinjn bcaa glutamine amino falan bu tarz traslara kanmayin.

"Dont think about supplements more than your squats"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...