Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık WoW Oyun Süresi, Annual Pass

Pyro

Öne çıkan mesajlar

Koruyanlar cidden gereksiz konuşuyor kraldan çok kralcı durumuna düşüyorlar, bir alt başlıkta satan arkadaş şunu yazmış bi bakın;
said:
Evet bizden de patladı kendim de dahil.

Tabi gerekeni gerektiği şekilde yapmak boynumuzun borcu.

Geçmiş olsun herkeslere.

Yani satan adam bu yükü üstleneceğini söylerken siz komik oluyorsunuz

Bu olayı satan arkadaşlar çok daha büyük darbe yediler bu belli, ama alan kişiler de hiç yoktan 150 avro ödeyecek Diablo için, birçoğu zaten ömrünü tamamlamış olan Wowu oynayacak falan değildi, ekstradan geliyor diye sevindiler yani çoğunluk ucuz Diablo diye girdi bu işe.
Sosyal ağlarda paylaş

Olay size ne oluyor değil de. En etik biçimi Pyro aldığı parayı iade eder.

Ama millet saçma bir şekilde Oğuz ne yapsın diyor. Oğuz demiş galiba 75 TL verin wow + d3 diye. Millet te buna güvenmiş satın almış hizmeti. Oğuz demişse baştan beyler 75 TL alıyorum ama sonradan patlarsa yapacağım bir şey yok zaten kimse hak arayamaz.

Lakin Oğuz bunu dememiş paşa paşa oynarsınız gibi satmışsa karşılaması gerekir yoksa zaten sivri müşteriler dava bile açabilir gibi geliyor.

Zaten Oğuz da yukarıda açıklama yapmış. Kendisi güvenilir dürüst birisidir. Zaten ondan bir zarar gelmez kimseye.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de onu söylüyorum zaten herhangi bir nefret söylemi içerisinde falan değiliz (ki yabancı forumları incelerseniz adamı yakalayıp Diablo'ya kurban edecekler var :D) hatta ben bir aylık bir süreyi geçtim aylık olarak ve onu ücretten kesmesini bile istiyorum. Ama sonuçta yine Diablo alacağız amaç bu. Bir şekilde Diablo getirip "Sorun yaşayanlara indirim yaparak getiriyorum" demek veya herhangi bir çözüm sunmak zorunda mı? Etik olarak öyle. Kendisi de uğraşıyordur şu an nasılsa çözüm için. "HEMEN ŞİMDİ PARA!" diye gezmiyoruz. O yüzden ortalığı velveleye verecek gereksiz savunmalar yapmamanızı yapacaksanız da gidip kendi kendinize yapmanızı rica edeceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

trade chat de scammer dolu, daha geçen gün guildden birini çarptılar.

şu golden dragonumsu bineği satıyormuş birisi, 30k gold verip almış bizim eleman. gece binmiş gezinmiş falan orada burada, sabaha binek yok.

artık adam kodum kullanılmış diyerek ticket mı açtı noolduysa, olan bizim elemanın 30k'ya oldu. aynı şekilde "gamecard'ım elimde, ama kodum kullanılmış " diyerek size sattıkları gametime'ı callback ederler, giden paraya yanarsınız , alacaksanız da dikkat edin.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Geçtiğimiz hafta ve bu hafta Blizzard, Annual Pass için 12 aylık oyun süresini RAF ile alanların oyun sürelerini sildi. Herkese mail olarak da aynı maili atıyorlar açıklama için. Öncelikle belirteyim herkesin (kimden aldığınız fark etmiyor) RAF sürelerini silmeye başladılar, bu 12 aylık oyun süresini bir kerede hesabına yükleyenlerin. Şu ana kadar RAFları silinmeyen varsa bir sonraki MoP Beta Invite nın dağıtılmasında sileneceğini hemen hemen kesin olarak söyleyebilirim. Zira ilk RAF sürelerinin silinmesi, ilk MoP beta invite larının dağıtımında gerçekleşti. İkincisi yani birkaç gün önceki de yine ikinci bir beta dağıtımında oldu.

Annual Pass kampanyası çıkmadan önce zaten ben oyun süresi satışı yapıyordum. Kampanya çıkınca da ilk şartnameye baktık almak isteyen birkaç arkadaşla. Şartnamede “any gametime source” yazıyordu ama bunla da yetinmeyip ticket açıp sorduk RAF ile de oluyor mu, bir sorun olur mu diye zamanında. Bize verilen cevap, sorun olmaz hepsi oluyor idi. Böyle yapacaklarını bilsem hiç girmezdim bile bu işe. Başlıkta kimileri yazmış, durumun böyle olacağını bile bile satıyordu diye. Böyle bir şey mümkün mü? İşin böyle olacağını bilsem hiç girmezdim bu işe zira zaten ben annual pass öncesinden beri satıyordum gerek gold gerek tl ile aylık. Annual pass a kayıt sırasında herkese varsa 0 bakiyeli sanal kartınızı girebilirsiniz, ileride olur da bir problem çıkarsa çekmesin kartınızdan diye uyardım zamanında.

Çoğunuzun bildiği gibi ben bu işi aracı olarak yaptım hep. Siz “BIZ PARAYI VERDIK AMA” diyorsunuz ama o paranın tamamının bende kaldığını varsayarak yanılıyorsunuz, ben de karşı tarafa ödeme yapıyordum sizin oyun süreleriniz için. Yani “hacı 1 ay geçti, 1 ay parasını düşelim kalan kısmını geri ver bana” deseniz de öyle bir şey mümkün değil. Siz bana 12 aylık üyelik için ödeme yaptınız, ben de gidip karşı tarafa size bu 12 aylık oyun süresini sağlamak için ödeme yaptım ki acclarınıza baktığınızda referaller hala duruyor ödenmiş şekilde dikkat ederseniz. Olay bu en basit tabiri ile. Blizzard ın bir anda tavır değiştirerek başta olur dediği şeye bir anda zıt hareket ederek annual pass a kayıt yaptırmış olan raf aylarını silmesini kimse beklemiyordu. İlk raf silinmelerinden sonra kimseye bir şey satmama kararı aldım. Çok ısrar edene de durumun böyle olduğunu belirtip sorumluluk almayacağımı anlattım.

Oyun sürelerini aldığım muhterem kişilikle geçen haftada konuşmuştum dün gecede konuştum. Kesinlikle ödediğim parayı vermiyor geri. Ödediğim paraya karşılık gelen oyun süresi veririm diyor. Bu durumda da bende onun bana vereceği oyun süresi üstüne kendim de ekleyerek telafi etmek adına aylıklar dağıtımı yapacağım. Umarım beni de anlarsınız, siz ne kadar madursanız burada ben de madurum aracı olarak. Kaldı ki benim sözünü verdiğim 12 aylık oyun süresini hesabınıza yüklemiş olmama rağmen diğer yabancı satıcıların bir kaçı gibi hiçbir sorumlulukta kabul etmeyebilirdim. Amacım kimseyi madur etmemek. Dediğim gibi umarım siz de bana anlayış gösterirsiniz.

Bana özel mesaj, skype ve msn üzerinden ulaşabilirsiniz telafi durumu için.

not: Ne kralım ne de kralcılık yapacak birilerine ihtiyacım var, ayrıca başka bir forum hesabımda yok. Burada kaç senelik üyeyim, tanıyanlar beni zaten biliyor başkasının sözlerine ihtiyacım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi kibarca yazacak bir şey bulamadım, bir iki başlık ileride (ya da geride kalıyor şu an) Sonic'in verdiği cevap ile seninki arasındaki farka bak. Kendin söylüyorsun 12 aylık bir ödeme yaptık (ve diablo için yaptık bunu çoğumuz) Şimdi "paranız kadar oyun süresi vereyim" diyorsan o zaman 12 aylık parası ödediğimize göre (şu anki fiyatı farklı olabilir o sırada buydu anlaşma) 12 aylık bir süre yollaman gerekiyor. WoW oyun süresi herhangi bir işimize yaramayacağı gibi parasını ödediğimiz şey de bu değil (ki bundan sonra tekrar yoladığın sürelerin silinmeyeceği garantisi de yok) Satış sırasında güvence veriyorsun sonrasında "beni bağlamaz bende mağdurum" demek gibi bir durumun yok şu an. O 1 aylık süre ücretini al gerisini yolla diyen benim ve hala bunu rica ediyorum.

Ayrıca yapacağın basit. Madem o süreler sana veriliyor onları satacaksın ve karşılığını vereceksin. Sonuçta senin elinde ürün hala duruyor. O paranın karşılığı sana geliyor. Sadece bizim ödediğimizden farklı bir şey olduğundan burada sorumluluk bizim değil senin oluyor (bizde çıkıp internette satamayacağımız için)
Sosyal ağlarda paylaş

Ayıptır soylemsi senin burdaki magduruyetin nedir senin aracı olman burda sattıgın aylıklarda aldıgın para kimsenn umrunda degil
madem madur olma riskinw ardı soyle ozm ben aracıyım 1. satıcından alırsanız daha iyi diye burdaki oyuncu ların aldıgı riskle senin aldıgın risk farklı

oyun sureleri raflardakı odeme sorunyla ilgili yani sizn ayptıgınız raflar patatesten bu demek oluyorki sen ve diger arkdasla bunu telefi etmek durmundasınız

yukarda arkaasın belirttiği gibi ümit)Sonic= denen arkadas bunu gayet saglık bir skeilde yazmıs kimseyi magdur bırakmamk aadına en azından vijdan sahibi olarak goruyorum onu burda

sen de bu sekilde aldıklarını odemek durmundasın
Sosyal ağlarda paylaş

"Herkezin bildigi gibi ben burda aracıyım" benide zor durumda bıraktı arkadaslar demen senin ve bu isten para kazanan arkadasların arasında onu siz kendi aranızda haledip madur olanların maduruyetini karsılamak durumundasınız.bu isten cok buyuk paralar döndügü belli o yuzden kimse mahsum rolune sokmasın kendini....
Sosyal ağlarda paylaş

ARkadaslar bende oğuz'dan annual suresi satın alıp magdur olanlardan birisiyim. Burada magduriyet sadece bende degil oğuz dadırda. Bu yuzden arkadasların dusunerek hareket etmesı daha dogru olur diye dusunuyorum. Sunu soyleyeyim oguz un ne akrabası ne tanıdıgıyım. Sans eserı aynı sehırde ayni universitede okudugumuzu ogrendim. Herhangi bir yanlısı olmamıstır. Blizzardla bu konuyu gerek telefonla arayarak gerek ticket acarak konustum ve aldıgım cevap gayet acık ve netti. Bu yapılan RAF larda yeni account acilmiyor ve sahte diye tabir ettikleri kredi kartları ile acılıyor. Açıklamaları budur. Buyrun ticketima verilen cevabı aynen yapıstırıyorum buraya.

You are receiving this mail in response to the help petition which you submitted regarding the Annual Pass.

Thanks for contacting us about this. Misuse of the recruit a friend system to generate a year's gametime is not considered to be paying for an account.

When you provided the gold farmers with recruit a friend invitations, they upgraded the accounts you referred using falsified credit card information. As a result the account upgrades failed.

Since your referrals did not result in the creation of new accounts, the free months of game time were withdrawn.

We will not be cancelling your World of Warcraft Annual Pass agreement.

Regards,

Game Master Gruglo
Blizzard Entertainment Europe

http://www.youtube.com/blizzardtutorial

Our In-Game Knowledge Base is updated regularly with hot topics and current known issues. It's a great resource for players, with answers to many common questions. You can access the Knowledge Base by pressing the red question mark icon in your action bar.

sonuc olarak annual im iptal edilmedi hala odemek zorundayim ancak RAF surelerim silindi. Arayıp sordugumda bir yaptırım uygulamayacaklarını ancak odeme yapmazsam accountumun iptal edilecegini soylediler. Kredi kartı bilgilerimi silmislerdi işte guzel olan nokta bu. Suanda accountuma sadece game card yuklemesi yapıyorum bıktıgım noktada kredi karti bilgilerim olmadigi icin isterlerse iptal ederler accountumu odemeyi keserim. Umarım bilgilendirici bir post atmisimdir. İyi geceler
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...