Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık WoW Oyun Süresi, Annual Pass

Pyro

Öne çıkan mesajlar

iptal edilen direkt olarak account oluyor arkadasim. Annual i hicbir şekilde iptal etmeyeceklerini beyan ediyorlar. Anladigim kadariyla annual acan arkadaslar sıfır maliyet ile sanal kart gibi bir kart ile blizzard a odeme yapmis gibi gorunerek açıktan yararlanarak oyun suresini RAF alan adama yüklüyorlar. Tabi bu cok yaygınlasınca blizzard anladı olayı iptal etti. Bundan oncede kullanmıstım ozaman bu kadar yaygın degildi bir sorun yoktu arada kaynayıp gitmistik simdi blizzard hakli cunku bu yontemle ellerine para gecmeden d3 dagitmis oluyorlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

en kazançlı blizz çıktı yine, önce "any gametime source" olarak Annual aldırdı herkese, millet RAF'a abanınca hoop "siz geçin şöyle kenara keratalar sizii, çakalları severim ama benden çakalını asla diyerek indiragandi yaptı hem gametime ları, bide Annual için gelicek paraları.
Sosyal ağlarda paylaş

xroads said:

yanlıs anlasilmasin ama anlayamadıgım tek nokta var. Oguz un veririm dedigi game time gene RAF ile. Ben bu olaya bile bile ladese girmek diyorum. Hani game card verilse neysede oguzun aracı oldugu adam harbiden çok çakal mış tabir-i caizse.

Aynen bu. Vereceğin game time da aynısı olacak ve doğal olarak (zaten kullanmayacağımız halde) yine iptal edilecek. Bir Gamecard kodu falan yollayacaksa lafımız yok tamam ama silineceği kesin ürün yollamak ayrı konu
Sosyal ağlarda paylaş

0ne said:

en kazançlı blizz çıktı yine, önce "any gametime source" olarak Annual aldırdı herkese, millet RAF'a abanınca hoop "siz geçin şöyle kenara keratalar sizii, çakalları severim ama benden çakalını asla diyerek indiragandi yaptı hem gametime ları, bide Annual için gelicek paraları.

olay bu değil yalnız

adamların ödeme yaptıkları kredi kartları ödemeyi yapmıyor ben rafla 5/12 ödedim hepside öyle 4.0.3 ten sonra başladılar

ama bu RaF 12 ay kullananlar 12ay sub geçiyorlar kredi kartı veya baska bi ödeme yolu kullanarak ama ödeme yapmıyorlar blizz bunları iptal etti sadece
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonla gorustugumde bu yapılan RAF ların yasal olmadıgını. Normal sartlar altinda hala RAF sisteminin aktif oldugunu ancak; yeni bir acc acilmasi yapildiginda RAF suresinin gecerli olacagi bilgisini aldim. Blizzard bu arkadaslar cok zengin bir firma bu tarz şeylere papuc bırakmaz tekrar RAF isine girmeyin , en azindan ben girmeyecegim. Yarin birgun tekrar RAF yaptiginizi gorup firma bu sefer geri donusu olmayan yaptirimlar uygularsa problem çıkabilir
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
dolandırıcılık baştan o niyetle yapılırsa olur. kimsenin haberi yoktu bu durumdan.

annual pass yapmayıp goldla oyun süresi alan arkadaşlarımın hesapları hala açık. annual pass alanlara aslında haksız bir şekilde bu muameleyi yaptı blizzard. önceden haber vermeden, uyarmadan yaptı.

evet para kaybettiniz de ucuz etin yahnisi bu da. en baştan beri illegal olan bir şey için para ödeyip sonra dolandırıldık demek saçma.

arkadaş ödemiyorsa paranı otur bir bardak soğuk su iç.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu nasıl bir yaklaşımdır anlamadım. Burada ne kadar ucuz etin yahnisi olsa da ortada yapılmış bir ticaret var ve işin ucunda da haksız kazanç var. Ne güzel sorun yokken bu işten para kazanıyorken aşırı ilgi alaka ama olaylar patlayınca ara ki bulasın durumu. Ticaretse eğer bu yapılan işin riski de var. Bende ticaretle uğraşıyorum online olarak olmasa da ancak bu işinde etiği, ahlakı vardır. Ticarette her zaman kazanmak yoktur, riskli iştir ticaret. Ha aramızda bir sözleşme vs imzalanmamış olması zaten herhangi bir şey talep etme hakkımı belki elimden alıyor ki cidden benim umrumda olan şey 3-5 lirası değil. İşin sıkıntı yaratan kısmı kandırılmak. Bu arkadaşın arada aracı konumunda olması da kesinlikle müşterilerini ilgilendirmiyor. Sonuçta bizim muhattabımız Pyro idi. Yok Pyro gavurdan almış onun üstüne kar koyup satıyormuş, olaylar patlak verdiğinde adam para iadesine yanaşmamış. Bunlar tamamen satıcıyı bağlayan şeyler.
Benim burada belki para talep etmek yasal olarak hakkım olmuyorsa da burada satıcı hakkında yorum yapmakta bi o kadar hakkımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

o adam para kazanıyorsa sen de kazanıyordun. yoksa gidip normal 12 euro verirdin aylık ödeme olarak. o ne kadar haksız kazanc sagladıysa sen de o kadar kazanacaktın. bu iş en baştan beri illegaldi. satıcının suçu var mı böyle olmasında? yok.

ee neyin davasını güdüyorsun sen? adam paranı geri verse evet iyi olurdu. vermediyse de dolandırıcı diyemezsin. adam sana vaad ettiği hizmeti verdi. blizzard burada işleri bok eden. önce evet raf ile alsanızda annual işler deyip, sonra hiç bir gerekçe göstermeden rafları iptal eden. (ki annual almayanların raf aynen devam ediyor. kredi kartı şu bu sorunu değil mevzu, direk adamlar para gelmiyor diye iptal ettiler rafları)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...