Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık WoW Oyun Süresi, Annual Pass

Pyro

Öne çıkan mesajlar

Yazdım mı hatırlamıyorum da konuyu görünce aklıma geldi,

Ben arkadaşa da tavsiye ettiydim böyle böyle diye, çocuk kartla 3 ay ödediği annual'a raf ekletti. 2 ay sonra da olaylar patlak verdi, süreler gitti vs.

Buraya kadar hepimizin başına gelen olaylardı...

Sonra tabii pyro'dan parayı istedi vs. Pyro da, "yeni bir sistem var, garantili" dedi. Arkadaşa yine raf attı. Çocuk rafı aldıktan bir gün sonra acc.tan komple diablo 3 silindi, daha önceki ödenmiş aylar vs. hepsi hak getire.

Bir daha da pyro'dan ses çıkmadı sdf

Ha arkadaşın hatasıdır 2.ye güvenmek vs. de, keşke garanti veriyorum, sorun olmayacak, ben de yaptım vesaire demeseydi. Çocuğa bayağı ağır girdi, ben de tavsiye eden konumunda olunca, canım sıkıldı öyle olmasına.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahmedinejad senin nie bu kadar savundugunu anlayamadım Pyro'yu. Öncelikle şunu belirtmeliyimki adam bana vaad ettigi hizmeti saglayamadı. Ödedigim paranın karşılıgı olan Official prepaid fiyatina denk oyun süresi oynamis olsam tamam haklısın. Gel gelelimki 115tl verdim 12 ay RaF + unmerged wow acc. aldım ve oynayabildigim oyun süresi sadece 10 gün bunun yanında blizzardin benden RAF süreleri silinince cektigi 1 aylik oyun ücretide cabası oldu. Burda satıcıyı bu kdr körü körüne savunmak çok anlamsız. Hele deadwollun durum daha da beter ama gel gelelimki adam arazi. Neyi savunuyosun ahmed?
Sosyal ağlarda paylaş

ben pyroyu falan savunmuyorum. okuma engeliniz yoksa gayet açık anlatıyorum derdimi. ayrıca goldum gitti evet pyroya da gitmedi diğer bi eleman vardı ona gitti goldum. pyroyu tanımam etmem.

tl ile almış olsaydım da gitseydi aynen oturur soğuk su içerdim. zaten bir çakallık yapıyorsun, ucuza illegal yollardan bir şeyler yapıyorsun. sonra satın aldığın kişi yüzünden değil oyun şirketi yüzünden iş olmuyor. gelip adama ağlıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de tutturmus illegal oldugu biliniyordu diye. RAF nezaman illegal olmus ? Blizz tamamen RTE yi örek alarak yaptığı bir hareket bu yaptım oldu tarzında. Blizzin yaptıgı öküzlük. payro burda dunyanın satısını yaptı zarara ugrayan insanlara yardımcı olmaması saygısızlık ve ticaret etiğine uygun değil.
Sosyal ağlarda paylaş

rafı oyun süresi olarak kullanmak için PARAYLA SATIN ALMAK tabi ki illegal. şunu anlamayacak kadar kafanız basmıyorsa iyi olmuş başınıza gelen. hiç üzülmedim.

ticket açın blizzard'a. "ben raf satın aldım neden sildiniz rafı :((((" diye. onlar anlatır legal mi illegal mi.

said:
simply using the Recruit-a-Friend service would not make you ineligible for the Annual Pass promotion Pietjedood. Abusing it would, but not just using it normally.

As for your eligibility, read through the FAQ here and if you are certain that you should be eligible, give Account and Payment Support a call and we will ensure there are no technical issues preventing your account from using the promotion.

sizin yaptığınız da abuse.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahmed cidden gereksiz tartışıyorsun ve adamı koruyor gibi görünüyorsun dışardan bakınca kusura bakma

Burda satan üyenin (gerçek ismini biliyorlarsa daha iyi tabii) güvenilmez ve alışveriş yapılmaz biri olduğu ortaya çıkıyor
Ortada bir ticaret var ve insanlara 1 yıllık Wow+Diablo3 şeklinde sattı bunu, zarara da girse müşterilerinin zararını karşılamalıydı.
Şu durumda asıl mağdurlar müşteriler oldu, kendisi paraları/goldları alıp kenara çekilmiş oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

aptala anlatır gibi anlatayım.

fii tarihinden beri oyun parasıyla oyun süresi satın alınıyordu raf abuse edilerek. pyro ve benzeri elemanlar muhtemelen yabancılara aracılık yapıyorlar ve komisyon alıyorlardı. blizzard da bunu bilmesine rağmen ses çıkarmıyordu çünkü bu iş çok yayılmamıştı ve çok fazla bir zararı yoktu şirkete. raf blizzard insanlar arkadaşlarını getirsin, getirirlerse de bir ay benden hediye olsun, mount vereyim vs gibi bir güzelliği. bunu satın da para kazanın diye çıkardığı bir şey değil.

sonra diablo 3 için annual pass çıkardılar. 1 sene oyuna para ödeyeceğine taahhüt veriyorsun. rafcılar blizzard'a sordular, raf ile annual pass ödemesi yapılabilir mi diye. blizzard evet dedi, ki hala evet diyor. eğer normal bir arkadaşını getirirsen annual pass ödemeni yapabiliyorsun bir kaç ay için raf ile. burada bunun satışını yapanlar da her şeyi legal yapıyorlarmış gibi gözüktüğü için toptan satışını yapmaya başladılar. 60 euroluk oyuna neredeyse yarı fiyatına, hatta gold ile bedava sahip olmak isteyenler de atladı bu işe. blizzardın zararı tavana çıkınca da banhammerı vurdu blizzard. benim hesabım da dahil raf ile annual pass ödeyen ne kadar adam varsa (tabi tek bir arkadaşından raf alanlar değil, böyle toplu işlem yapanların) hesabını kitledi, oyun sürelerini geçersiz saydı.

forumlarda açılmış bir sürü başlık var, hepsinde gm'ler bu işin bir abuse olduğunu bu nedenle hesapların bu hale geldiğini açıkladılar. annual pass almadan bu arkadaşlardan raf alan benim bir sürü arkadaşımın hesabına dokunulmadı bile. blizzard diablo 3'ten para kazanmak istiyordu, para getirisi olmayan bir işlemi abuse sayarak tüm sistemi çökertti.

pyro ve diğerlerinin suçu nedir burada? ben daha önce sonicwave'den 3 aylık alırken bana 10 kere sormuştu msn'den, bu işin riskleri var riskleri kabul ediyor musun diye. evet demiştim. bilmiyorum pyro da risklerden bahsetti mi. ama orta zekalı her insan bu işin var olan bir sistemi sömürmek manasına geleceğini, ileride oyun şirketinin maddi zararını engellemek için bunu durdurabileceğini bilebilirdi.

burada sorumlular kim;

- raf ile oyun süresi satımına en baştan beri izin veren blizzarddı.
- annual pass ilk çıktığında raf ile ödeme yapabilirsiniz sorun çıkmaz diyen blizzard.
- daha sonra insanlar raf'a hayvan gibi yüklenince, doğru düzgün hiç bir sebep göstermeden (çünkü yapılan iş görünüşte legal) insanların hesaplarını kapatıp binlerce mağdur ortaya çıkartan blizzard.

ama burada suçlanan bu işte aracılık yapan insanlar. o adam da sizden aldığı goldu/parayı başkalarına verdi kendi komisyonunu alıp. o diğer taraftaki adam parayı geri vermediği sürece size geri verme imkanı zaten yok.

ticaret etiği falan demişsiniz de raf ile annual almak en baştan etik değil ki bu iş etik olsun.

riskli bir işe girdiniz, olmadı. kaybettiğiniz parayı geri ödeme imkanı olsa eminim öderdi zaten eleman. hepsi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

sen belli ki bu piyasayı takip eden bir kimsesin bende bak aptala anlatır gibi anlatıcam sadece bu forumda bile yüzlerce acc satıldı milyonlarca gold satıldı 2. el formunu güncel tutan su an diablo III gold satış ilanları. bu insanların arasında (alan - satan) parasını alamayan oldu, parayı alıp acc yi geri alan oldu biz bu kimseleri forumda hep serefsiz, dolandırıcı olarak adlettik olay illegal olmasına karsın. Bu forum genelinde mütabık kalınan bir olgu. Diğer annual pass satısı yapan arkadasın konusu neden uplanmıyor acaba onuda bir dusun o adama da enayi diyosun yani adam müşterilerini zarara ugratmadı diye. ( aslında o da zarara ugrattı ama enlinden geleni yaptı ödeyebildiği kadarını ödedi kendide biraz zarara girdi alan insanlarda orta yol bulundu)

Burda pyro bildiğin vurguncu gibi ortadan kayboldu ne bi cvp ne msn acma vs. insanların kızdıgı nokta o kendi komisyonu aldı bir güzel yedi. Ha sen hala bu adamın yaptığı dogrudur diyosan ozaman konusmayalım bir daha.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer pyro bir sorun olmaz dediyse gidin binin abi tepesine. böyle riskleri olan bir işlemi sıfır risk var diye size sattıysa haklısınız.

dolandırıcı diyen adamlar böyle demiyor ki raf patladı bize bozuk mal sattın demek ki dolandırıcısın.

ben pyro ile çook önceden alışveriş yapmıştım bir sorun olmamıştı. annual çıktıktan sonra sonicwave'den aldım mesela 2 veya 3 ay tam hatırlamıyorum. 15 gün sonra patladı, adama mesaj bile atmadım goldumu geri ver vs diye. giden gitti böyle olabileceği belliydi, riski vardı. pyroyu da forumda gerçek hayattan tanıyan bir sürü insan var. eğer çok ciddi maddi kaybınız varsa gidin bulun konuşun. muhtemelen onun da bir açıklaması vardır tüm bunlarla ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen de magdur olmuşsun ama goldla alım yaPtigin icin pek koymamış sanırsam ahmed. Ben bu olay yüzünden 150 tl zarara ugradım Pyro ile bi kere konuşabildim onda da yokuşa sürdü orta yol bulalim dedi ve 20-30 tl arasi bisey teklif etti. Orta yola bakarmısın ben kar etmemis oliyim sana giren girmis durumunda bir orta yol.

Ben artık soguk suyumu ztn içmiş durumdayım ödedigim paranın üstüne. Ama nası oluyorda hala bu adamı savunan olabiliyor anlam veremiyorum. En büyük pismanlığım dier satıcı arkadaştan almamış olmak.

Bir de olay zaten legal degil diyerek bu olaydaki tamamen satıcıyı haklı görme zihniyeti paha biçilemezmiş. Ahmed öyle bi savunuyor ki içimden tek gelen şey; be birader hırsızın hiç mi suçu yok yaw?
Sosyal ağlarda paylaş

Pyro'ya ben msn'den sordum alırken riski yok sıfır risk diyerek sattı bana.
Ki oyuna yeni başlamıştım tek bildiğim ellerinde birsürü key olduğu bunlarla aktive ettiği idi.
Çalıntı kredi kartlarıyla key alıpta chargeback yapıldığını falan bilmiyordum mesela.
böyle bişey olduğunu bilsem veya pyro böyle riskleri var deseydi ben bu işe hiç girmezdim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hırsızın suçu var da, hırsızdan mal satın alan adamın da suçu var diyorum ben.

ayrıca "hırsız" "bak ben hırsızım, hırsızlık malı satıyorum, yarın gelip polis malı elinden alırsa karışmam" dediyse hırsızın suçu yok. demediyse de sen bilmeden aldıysan o zaman hırsızın suçu var.

bir de dediğim gibi 150 lira kaybettiysen git bul konuş daha iyi olur. uzaktan olmaz iş. orta yolda anlaşırsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

İlk mesajda bile yanıltıyor işte insanları, demekki bir riski yok demiş cidden müşterilere
Pyro said:

Selamlar
Başlıktada gördüğünüz üzere 30 gün oyun süresi sadece 9.5k gold. Hangi realmde olduğunuz farketmemektedir. Olayı sadece recruit a friend yöntemi ile yapmaktayım, dolayısı ile dolandırılma durumunuz olmamaktadır.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ne saçmalıyosunuz Allah aşkına ? Seneliği 300 liradan fazlaya gelen oyunu, tl dışında gold da dahil olmak üzere, bu kadar ucuza kapatırken iyi, bu olay patlayınca kötü mü oldu ? Bu kadar oyuncuyu enayi yerine koyun, ucuza halledin , ondan sonra gelip ağlayın burda.

Zamanında bankalardan fazla faiz veren bi holding vardı ismi lazım değil, ordan senelik %60 faiz verirlerdi. Orası patlayıp milletin parası gidince onlarda böyle ağlıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla şu tutuma bakarsan saçmalayanın kim olduğu ortada. Ne kadar ucuzda olsa bu dolandırıldığımız yani arkadaşın bizleri dolandırdığı gerçeğini değiştirmiyor. Zaten iyi niyetli olsa ortadan toz olmazdı. Ne foruma giriyor ne skype açıyor ne de msn. Her allahın günü foruma girip Skype'ta takılan adamın bu olaylar patlak verdikten sonra yaklaşık 1 aydır ortalardan kaybolması da masumane değil mi? Hala ama hala bu arkadaşı savunanlar neyin kafasını yaşıyo çok ciddi merak ediyorum. Ha belki bunlar paralarini/ goldlarini kurtarmışlardır, tuzları kurudur. Veya da bu işten bir çıkarları vardır. Ha bu iki durumda da olmayıp hala körü körüne sırf zaten ucuzdu ne bekliyodunuz mevzusu yapanlarda bi yüzünü yıkasın kendine gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu işin patlayıp patlamayacağını 15 yaşındaki çocuğa sorsan cevabı belli. Senelik 300 lirayı 100 liraya kaaptmaya çalıştınız elinizde patladı. Kimseyi savunduğum yok. Sadece patlayacağı belliydi neden ağlıyorsunuz diyorum. Bu arada yüzünü yıka demişsin de soğuk suyunu içtin mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten konuyu okumadan burada postlar attığın belli ben suyumu ictigimi belirtmist zaten.

Sen ve senin gbilerin savundugu verdigin örnektede belli. İmar bankasinin durumunu buraya örnek olarak koyuyorsan ve bu konudaki tutumun satıcıyı korumak ise zaten Cem Uzan'in o olayda suçlu olmadığınıda savunuyosun demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...