Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Londra Yanıyor

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

polis tepeden direktif alıyor. bu durumlarda bunu düşünmek lazım. şimdi bu olaylar ilk ortaya çıktığında insanlar göçmenleri vs suçluyordu. eğer tepedeki insanlar bundan rahatsız olsaydı müdahele ederlerdi. demek ki göçmenlerin suçlanmasından ve onlara karşı önyargının artmasından çok da rahatsız olmamışlar.

Yalnız isyancıların resimlerine baktığında ya zenciler, ya da muslamic ray guns ingilizleri.

http://www.bbc.co.uk/news/uk-14458424

said:
We're showing the rich people we can do what we want

Polis bu insanlara karşı inanılmaz bi beceriksizlik ve basiretsizlik gösteriyor, bu ayaklanma "polis şiddeti yüzünden ölen genci protesto etmek"ten çok farklı bi yerde şu anda. Zaten yağmalanan dükkanlar kucak dolusu ayfonlar notbuklar herkesin bedenine göre adidaslar nikelar bunu kanıtlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ingiltere'de bildiğim kadarıyla yerel polis silah taşıyamıyor. o tartışılıyordu geçen bbc de falan. ayrıca adamlar daha yeni tazyikli su aracı kullanılsın dedi. düşünün yani bizim polisle adamların polisi arasında nekadar fark var. bizde spor, gösteri, yürüyüş farketmez polis istediği gibi kafasına göre kullanabiliyor. vatan caddesi ve taksim'de sıkıma hazır tazyikli su aracı var lan daha ne olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

vatan caddesi ve taksim'de sıkıma hazır tazyikli su aracı var lan daha ne olsun.

hahaha şu çok trajikomik ya, özet yani

zaten beş kişi yan yana gelse biber gazının kralını dayıyorlar, semtin dışına taşıyor neredeyse

şimdi bi şakşakçı gelir "tazyikli sudan korkuyosanız evinizde oturun anarşi yopmoyon"
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
goldbären said:

DynamicK said:

Avrupada genelde boyle. Mesela norvec'de polisin silah tasimasi yasak. :p

yalandır yau brieviki almaya biber gazıyla mı gittiler?

Norwegian police do not carry firearms on a daily basis; they keep them locked down in the patrol cars, and if need arises they have to get permission by the police commissioner or someone authorized by him or her. If there is no time to contact a superior, a police officer may arm himself and anyone under his command. From 1994 to 2004 the Norwegian police fired approximately 79 shots; 48 of these were fired during the Nokas Robbery in 2004.

http://en.wikipedia.org/wiki/Norwegian_Police_Service

kirmizi renk BMW 5 serisi araclarla dolasan polislerde var silah bildigim kadari ile.

polislerin buyuk bir cogunlugunda silah yok. silah tasiyanlar ise ozel egitimli ve sinirli bir kesim

diplomatik koruma saglayanlarda var mesela silah

http://en.wikipedia.org/wiki/Armed_Response_Vehicle

bu alttaki bmw'daki amcalar silahli mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Olm kaç gündür işim çok,arada yazdım, giremedim bu ne lan? Önüne gelen saydırmış bana. Okuduğunuzu anlayamıyorsanız yazın, okuduğunu anlama dersi vereyim. Ardeth efendi, kuyruk acını andımız mevzusu ile birleştirip sonra da yaptığın saçmalık nedeniyle seni uyaran birisi olunca "ya ben o konuya gönderme yaptım" diyorsun ya...Alem bir insansın, ne diyeyim.
Benim ilk yazdığım kısacık mesajı okuyup, anlamayarak bana yabancı düşmanı, insanların ölmesini isteyen, aşağılık bir adam muamelesi yapanların hepsine şaşırıyorum. Her şeyden önce böyle bir insan olmadığımı bilmeyenler için söyleyeyim. Orada yakınları olanlar da umarım sağ salim atlatırlar olan biteni.

Gelelim ne demek istediğime.Çünkü anlamayan adam sayısı fazla.Kaç polis ölmüş,kaç sivil can vermiş Londra yanıyor başlığını attığınız bu topiğin altında sayfalarca tartışmaya değmez diye düşünüyorum. Yazdığım mesajla kastetiğim de buydu. Ama dediğim gibi, bu benim düşüncem. Sizin gibi düşünmek zorunda değilim, siz de benim gibi düşünmek zorunda değilsiniz. Hepsi bu. Demokrasi dedikleri de farklı fikirlerin bir arada ifade edilmesi değil mi karşılıklı saygı olduğu sürece. Ben terbiyeli maymunmuyum sizin yazdığınız her şeyi onaylamak mecburiyetindemiyim? Bir tanesi de küfürlü mesaj yazmış, öyle yazınca yazdıklarının daha etkili olduğunu sananlardan ama öyle değil tabi, sadece daha zavallı oluyor mesaj.

Neyse.

Şu kindarlığı bırak ardeth, kincilik yapacaksan ne ben senin topiklerine gireyim, ne de sen benim topiklerime girme.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Şu kindarlığı bırak ardeth, kincilik yapacaksan ne ben senin topiklerine gireyim, ne de sen benim topiklerime girme.

ben elimden geldiğince her konuda yazılan şeyleri bağımsız bir fikir olarak değerlendiririm. sana karşı kin beslemiyorum zaten işim gücüm yok niye kin besleyeyim çetintaş alt tarafı forumda arada sırada gördüğüm bir insansın. kin dediğin insan ömrünü kısaltır.

burda ifade ettiğin bir fikri gördüm, fikir bana çok yanlış geldi bunu da şakayla karışık bir yolla eleştirdim. buraya bir fikrini yazıyorsan insanlar yorum yapacak tabi ne bekliyordun ki?

Şimdi yazdığın cümleyi ele alalım sevgili çetintaş.

said:
yansın yansın, 30 senedir bizim memleket yanıyor, 3-5 gün de onların ki yansın.

Basit türkçe kuralları ile ilerlersek diyorsun ki 3-5 gün de onların ki yansın. Yani bu tarz isyanların çıkmasını dilediğini belirtmişsin. Bunun üstüne

said:
Kaç polis ölmüş,kaç sivil can vermiş Londra yanıyor başlığını attığınız bu topiğin altında sayfalarca tartışmaya değmez diye düşünüyorum.

bunu demen biraz kıvırma olmuş. Sivil can kaybı 1 ama sivil can kabyı tehdidi sürmekte. Bunun üstüne insanların evleri ve dükkanları yandı. Bir çok insanın hayatının mahvolması demek bu çünkü evi yananlar zenginler değil genelde orta halli bilemedin biraz iyi halli insanlar. Bir de gösteri manasız. Amacından uzak bir yağmalama. Konuşulmaya değer bir şey.

said:
Demokrasi dedikleri de farklı fikirlerin bir arada ifade edilmesi değil mi karşılıklı saygı olduğu sürece.

Fikrini belirtme mi dedik çetintaş. Sen fikrini belirtiyorsan bizim de senin fikrin hakkında fikirlerimiz var onları belirtiyoruz. Saygısızlık eden varsa şikayet edebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...