Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

zeytinburnu karisti

reyou

Öne çıkan mesajlar

adsaghdsgf basın özgürlüğü mü ? bu olaydan önce böyle bişeyin varolduğuna falan mı inanıyodun :D

basın özgürlüğü ve faşizm olmasa kürtlerin derdinin ne olduğunu milletimize anlatırlardı.

adamların amacı milleti öldürüp sorun çıkarıp ülke kuralım değil, baştan hatalı herkes
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

eh yani, şehit haberi yüzünden evinin camına Türk bayrağı asan adama "indirin bunu yoksa biz indiririz" diye tehditte bulunmaya kalkacak kadar şımardıysan, kalkıp 3 gecedir de kürtçe sloganla dükkan camı indirip arabaları taşlıyıp kırıyosan sonunda dayağı yersin.

valla al birini vur ötekine

said:
Dernek önünden ayrılmayan mahalleli önce slogan attı, ardından da tekbir getirip İstiklal Marşını okudu.

İki taraf da bu ülke için eşit derecede zararlı gruplar. Umarım iki taraf da gerektiği cezayı alır.
Sosyal ağlarda paylaş

Son birkaç gündür türk bayraklarını indirmeyenlerin tehdit edildiği, türk bayraklı arabaların camlarının kırıldığı, lastiklerinin indirildiği söylentisi dolaşıyor. Bir de ara ara toplanıp mevzu çıkarıyormuş oradaki pkk'lılar. Aslına bakarsanız, böyle bir insanı baskı altında tutarsın tutarsın birden patlar ya, öyle bir şey gibi bu. Fazla bile sabrettiler bence. (ülkücü tosuncuklardan bahsediyorum)

Polis adam akıllı vatandaşını koruyamadığı için başkası korumaya kalkışıyor, onların da ayrıca belasını rica edeyim tengriden.
Sosyal ağlarda paylaş

emin ol onlar sadece ülkenin bölünmesini istemeyen insanlar ibaret. bunu uzun uzun tartıştık daha önceki konularda. bu insanlar direk zaten PKK sempatizanı BDP milletvekillerinin oyuncağı. Bunlar sayesinde barışcıl yollar izlenemiyor. Bunlar gaza geldikçe bunların nefretini gören normal kürtlerde pkk sempatizanlığına kayıyor. Bu ülkede bu oyunlara alet olan, bu kamplaşmanın içinde yer alan herkes PKKnın amacına hizmet ediyor. Tekbir getirmek nedir yahu.
Sosyal ağlarda paylaş

ellerinde sopalarla "ya allah bismillah" diye insanları linç etmeye yürüyen adamlar savunulmasın lüten.

o yürüyen adamların %99 ' u msnine profiline forumuna vs NAH VERİRİZ tadında şeyler yazmıştır. onu belirttim.

geçen gün şehit topiğinde de konuştuk benzerini. silahların, tekbirlerin uçuştuğu yerde barışın sesi duyulmaz. henüz çok ciddi bir şey olmamışken bitmeli bir an önce. ancak gerek ekşi, gerek twitterdan okuduklarıma göre semtin tepesinde helikopterler dolaşıyormuş, yollarda barikatlar varmış falan.. sıkıntı var kısacası.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

neden ne olmuş zeytinburnunda

benim anladığım ve takip ettiğim kadarıyla kısaca özet:

- pusuda ölen 13 şehit haberi ülkeye yayılır
- z.burnu dahil ülkenin çeşitli yerlerinde insanlar evlerine pencerelerine Türk bayrağı asar.
- bunun üzerine pkk yanlısı mahluklar "onları indirin yoksa biz indiririz" diye tehdit eder.
- halk bunları iplemez.
- o gece pkk yanlıları toplanıp arabaları taşlar, camları indirir dükkanlara zarar verir.
- mahalleli aşağı iner, polis müdahalesiyle olaylar büyümeden engellenir.
- ertesi gün mahalleli intikam için bdp binasına gider orayı taşlar. polis yine müdahale eder.
- ve gece (bu gece) pkk yandaşları daha kalabalık ve "hazırlıklı" gelir yine aggro çekmek için cam pencere indirip arabaları parçalarlar.
- halk da daha kalabalık olarak aşağı iner.
- tartışma kavgaya, kavga çatışmaya, çatışma silahlı mahalle savaşına döner. (5e yakın ölü olduğunu iddia eden yerler var bilmiyorum) galeyana gelen mahalleli kürt kahvelerini falan da basar.
- polis yine araya girer ama bu sefer silahlar da konuşunca polis yetersiz kalır.
- polis takviyeyle, helikopterle, panzerle dalar bu sefer araya, iş ara sokaklara taşınır.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

iki taraf da hatırı sayılır derecede zararlı, buna itirazım yok. Kesinlikle katılıyorum. Ama iki taraf da "eşit derecede zararlı" dersen çok itiraz ederim Ardeth.

Bu insanlar gün geçtikçe bir takım insanların PKK sempatizanı olmaya iten sebeplerden önde gideni. Kendini savunmak ötesinde insanlığın ve medeniyetin getirdiği davranışlarına yerine getiremiyorsan nefretinle bu ülkenin kamplaşmasına destek oluyorsun demektir. Seni gören hedef kitlendeki insanlar da (kürtler mesela) da ya kendi nefretlerinin büyümesinden ya da sana karşı hissettikleri korkudan ötürü karşı tarafa kayıyor. Dediğim gibi bu kürt-antikürt ayrımını körükleyen herkes suçludur.

Şimdi çıkıp bana bunlar PKK sempatizanı demeyin bunu diyeceğinizden adım gibi eminim. Evet bunlar PKK sempatizanı. Ama sen çıkıp da PKK sempatizanı bile olsa bir sivile karşı bu tarz hayvani bir tavır takınırsan (tekbir getirmek, 100 kişi toplanıp tek çocuğu linç etmeye çalışmak) PKK sempatizanı olmayan ama bu ülkede sadece kürt olduğu için PKK sempatizanı olarak görülme potansiyeli olan insanlar da gerçekten PKK sempatizanı olmak zorunda hissedebilir kendilerini nefret veya korku benzeri duygular yüzünden.

Bu insanlar ülkenin bölünmesini istemiyor falan diyor resmen
ülkenin bölünmesini hızlandırıyorlar. Aramızdaki bazı arkadaşlar ise kahraman ilan edecek nerdeyse kendilerini.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

trainspotting23 said:

insanla köpeği eşit kılan tek unsur tekbir değil mi?

derin derin düşünmek isterdim bu laf üzerine de kastırma hiç açıkla, gece gece baya bi ilginç oldu
iki taraf da eşit derecede zararlıdır diyip ardından tekbir nedir yahu? dendigi için. bayılmam ülkücüye hatta hiç sevmem ama tekbir falan diye pkk'lı ile bir tutamam
Sosyal ağlarda paylaş

adamınbiri said:

heee tamam mantıklı bu açıklama
o zaman evde ki tüm kola şişelerini çöpe atiyim ki amerikanın oyununa daha fazla gelmiyim

aradaki alakayı açıklarsan sevinirim. şu an içinde bulunduğumuz durumun daha önce yaşanmış analogları var mesela sağcı solcu kavgası. Bazı solcuların ülkeyi kaosa götürmeye çalışması, sağcıların hayvanca tepkisi sonucu ilk grupta olmayan solcuların korku ve örgütlenme ihtiyacı ile ilk gruba girmesi, ilk grubun büyümesi ise sağcıların ve devletin daha fazla baskı göstermesi vs vs. Gayet olası şeyler bunlar. Ben bir Kürt olsam ve bu haberde geçen olayı tecrübe etsem açıkçası Türk halkına karşı bir korku beslemeye başlardım içimde.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

şimdi "suça tahrik"le "suç"un bile hukukta eşit olmadığını düşünürsek (ancak ikisinin de yaptırımı var) benim dediğime geliyor yine olay.

hukuki olarak düşünürsen haklısın ama ben yine de bu sorunlara katkılarının eşit olduğunu düşünüyorum. PKK sempatizanı ile PKKlıyı da karıştırmayalım burda. PKKlı dediğimiz kişiler Türkiyedeki kürt-antikürt kamplaşmasından taraflardan ziyade ideolojik sebep çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...