Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diyarbakır`da 12 şehit

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

ahmedinejad said:

aynur doğan harbiye açık hava tiyatrosunda yuhalanmış, seyirciler istiklal marşı falan okumuşlar.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=aynur+do%C4%9Fan&a=td

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs233.snc3/22063_248652319632_745689632_3184346_2456362_n.jpg

CHP KADIN KOLLARI dedektörü koysalardı sorunlar oluşmazdı azizim.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

aynur doğan harbiye açık hava tiyatrosunda yuhalanmış, seyirciler istiklal marşı falan okumuşlar.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=aynur+do%C4%9Fan&a=td

herkes bu olaya "güya 'eğitimli insan' olacaklar, neler yapıyorlar" gözüyle bakarken ben "'eğitimli insanlar' bile dayanamıyor artık olan bitene" gözüyle bakıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

thedude said:

Efendiler. Bakın gayet Ankara'dan doğusunu görmemiş, üniversiteyi özel okulda okumuş, anne tarafı Arnavutluk göçmeni, baba tarafı Selanik - Konya karışımı olan biriyim. Hani bu ön bilgi önemli. Yazdıklarımı o gözle değerlendirin.

Şimdi gayet Caddebostan'da, Bebek'te kısacası zengin bi muhitte yaşayıp, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari gibi yerler hakkında en ufak bir fikri bile olmayan ve buna rağmen ;

" Nah size Kürdistan"

" Köpekler asılacak "

" Kafa derileri kemerimi süsleyecek "

" Bence 1000 bordo bereli 10000 pkk'lıyı yok eder "

gibi söylemleri olan insanlar tanıyorum. Facebook'umda da var hatta.

Bu ve buna yakın söylemleri olan arkadaşları hedef alıyorum. Be ilginç arkadaşlar; (otosansür) geçen bir video vardı bulmaya üşendim şimdi. Asker Şırnak'ta operasyondan dönüyor, geri dönerken sağda solda halk toplanmış. İşin ironik kısmı, hepsinin elinde pkk bayrakları, apo posterleri var. Bahsettiğim örnek olayın büyük bir kısmını anlatıyor.

O yörelerde sevgili arkadaşlar, bir pkk lı ölünce, şehrin büyük bir kısmı "yas tutuyor". Zamanında köylerinin yakılmasından kelli, halk TC ile ilgili herhangi bir şey görünce korkuyor, çekiniyor. " İzmir CHP'nin kalesi yeaaaa" diye gezinen arkadaşlar bir baksın hele, Hakkari'nin oy oranına.. Kale neymiş, ne işe yararmış bir farketsin. Bu örnekleri neden veriyorum, konuya nereden bağlayacaksın diye soracaksınız elbet. Diyorum ki, o civarlarda halk bunu istiyor. Bir Kürt egemenliği bekliyor. Düşünün bir. Yıllardan beri doğru dürüst yatırımın yapılmadığı, kendi anadillerinin yasaklandığı, köylerinin yakıldığı bir insan topluluğu, onların bakış açısına göre "özgürlük için savaşan" bir örgütü mü destekler, yoksa "Stockholm Sendromu" bu kadar etkili bir şey mi gerçekten? Bence cevabı az çok biliyorsunuz.

AKP'yi günahım kadar sevmem. Çok net. Fakat, yapmaya çalıştıkları "Kürt Açılımı" ülkenin yakın tarihinde görülmüş en demokratik hareketti. Ancak beceremediler. Hiç kimse memnun değil şu an. Eğer o açılım genişlese, Şırnak'a iki fabrika açılıp istihdam yaratılsa, anadilde eğitimi geçtim, "normal" eğitim verilse. (Şu an Van'ın köylerinde, 1. sınıflarla 5. sınıflar aynı eğitimi görüyor. Siz düşünün gerisini" ) İnsanların attığı 80.000 oy çöpe atılmasa. (Hatip Dicle) Sizce biraz da olsa azalma olmaz mıydı şu şiddet olaylarında?

Taraf ilk çıktığında baya ümit veren bir gazeteydi bir sosyalist için. Şimdiki halleri malum. Geçiniz. Her neyse, ilk çıktıkları zaman, bir TSK operasyonu sırasında şöyle bir manşet atmışlardı;

http://gazete.netgazete.com/ArsivGoster.aspx?code=zxr9%2B7a2SaDQeUbsp9azkVcQuHmwnnltsavv0kRzyFY%3D

Biraz bu odakta düşünmeye çalışsak? 15 Şehit, 112 KÖPEKSOYU gibi saçmalamaktan ziyade 127 insan olarak baksak olaya? Bu pkk olayları yüzünden ilk ölen asker 1963 doğumluymuş efendiler. Şimdi 1991 liler ölüyor. Diyorum ya, yarın öbür gün askere alsalar beni, benim ölmeyeceğimin hiç bir garantisi yok. O yüzden iki mantıklı olunsa, "apo'yu asmanın" hiç bir şeyi değiştirmeyeceği anlaşılsa. İki diyalog kurulsa? Çok bi liberal gibi bitirdim yazıyı ama mantık şu şekilde işlemeli diye düşünüyorum.

Allah allah ya başından beri şunu anlatmaya çalışıyorum kendi çevreme de, gel alnından öpücem. İnsanlar o kadar dar görüşlü ki.

AZICIK araştırma yapsa insanlar kendi kendilerine cevaplarını alırlar zaten. Empati dediğimiz şey mükemmel bi erdem zaten.

Ordakilerin yerine koyamıyo insanlar kendilerini. Adam gelmiş diyo ki atatürkün yaptığını yapmamız lazım hepsini öldürelim bla bla. Ya bu adam nerde oturuyo ne okuyo işi ne ben çok merak ediyorum. Köylü bile sikorskynin okunuşunu ne olduğunu bilirken bu adamın tek bildiği şey "anne çok sıcak klima taktırsana" olur ancak.

Ciddiyim burda tartıştığınız insanların en tez canlıları böyle, hani sağa sola saldırma fikirleri sunanlar falan ciddi tartışmaların olduğu bölümlerden ban yesinler ben baya rahatsız oldum.

Aklıma 15 yaşında 120 kilo bacaklarını masanın üstüne devirmiş klimayı açmış hizmetçiye yemek getirten wowcu bi tip geliyo, öyledir heralde diyip geçiyorum başka türlü o kadar salak olamaz bi insan çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

kürtçe şarkı söyleyen bi sanatçıya atarlanmanın ne anlamı var. madem eğitimli insanlar dayanamıyor olan bitene çık sokağa, eylem yap adam gibi, dayan meclise, sesini adam gibi duyur. Hanzo gibi hareket edip, sağa sola atarlanmanın, caz festivalinde repartuarı belli olan sanatçıya "türkçe oku" diye slogan atmanın ne anlamı var.

Hayır madem duyarlı orda bulunan insanlar çık kardeşim kaybettiğimiz insanlarımız için bir ağıt söyle, acımızı dile getir de. Ne alakası var olayın kürtçe okumasıyla. Neden kürtçeyi başa getirip sorunun kaynağı yapıyoruz nedir olayınız demek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

olay şu

önce bir milletvekili (sanırım milletvekiliydi) çıkıyor "yakında çok fena şeyler olacak" ayarında laflar ediyor

yol kesmeler falan başlıyor, sokakta asker öldürülüyor ve sonra bir anda 13 şehit haberi geliyor.

13 şehitin çıktığı bir gün de dalga geçer gibi "demokratik özerklik" diye konuşmaya başlıyorlar.

siyasi görüş önemli değil şu an, aklı olan biri şu an yarım akıllıları daha da celallendirmemek için bile Kürtleri korur laflar etmez bu aralar.

edit:

Açık açık liberal görüşlerin pkk propagandalarını farkedemeyen malların güdülmüşlükleri olduğunu düşünmeye başladım.

İnsan hakları vs. çerçevesinde çözülemeyecek bir sorunla karşı karşıya kalabiliriz böyle giderse. Ben ki faşizmden nefret ederdim, böyle konuşmaya başladım.
Sosyal ağlarda paylaş

HighSelf said:

thedude said:

Efendiler. Bakın gayet Ankara'dan doğusunu görmemiş, üniversiteyi özel okulda okumuş, anne tarafı Arnavutluk göçmeni, baba tarafı Selanik - Konya karışımı olan biriyim. Hani bu ön bilgi önemli. Yazdıklarımı o gözle değerlendirin.

Şimdi gayet Caddebostan'da, Bebek'te kısacası zengin bi muhitte yaşayıp, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari gibi yerler hakkında en ufak bir fikri bile olmayan ve buna rağmen ;

" Nah size Kürdistan"

" Köpekler asılacak "

Bu ve buna yakın söylemleri olan arkadaşları hedef alıyorum. Be ilginç arkadaşlar; (otosansür) geçen bir video vardı bulmaya üşendim şimdi. Asker Şırnak'ta operasyondan dönüyor, geri dönerken sağda solda halk toplanmış. İşin ironik kısmı, hepsinin elinde pkk bayrakları, apo posterleri var. Bahsettiğim örnek olayın büyük bir kısmını anlatıyor.

O yörelerde sevgili arkadaşlar, bir pkk lı ölünce, şehrin büyük bir kısmı "yas tutuyor". Zamanında köylerinin yakılmasından kelli, halk TC ile ilgili herhangi bir şey görünce korkuyor, çekiniyor. " İzmir CHP'nin kalesi yeaaaa" diye gezinen arkadaşlar bir baksın hele, Hakkari'nin oy oranına.. Kale neymiş, ne işe yararmış bir farketsin. Bu örnekleri neden veriyorum, konuya nereden bağlayacaksın diye soracaksınız elbet. Diyorum ki, o civarlarda halk bunu istiyor. Bir Kürt egemenliği bekliyor. Düşünün bir. Yıllardan beri doğru dürüst yatırımın yapılmadığı, kendi anadillerinin yasaklandığı, köylerinin yakıldığı bir insan topluluğu, onların bakış açısına göre "özgürlük için savaşan" bir örgütü mü destekler, yoksa "Stockholm Sendromu" bu kadar etkili bir şey mi gerçekten? Bence cevabı az çok biliyorsunuz.

AKP'yi günahım kadar sevmem. Çok net. Fakat, yapmaya çalıştıkları "Kürt Açılımı" ülkenin yakın tarihinde görülmüş en demokratik hareketti. Ancak beceremediler. Hiç kimse memnun değil şu an. Eğer o açılım genişlese, Şırnak'a iki fabrika açılıp istihdam yaratılsa, anadilde eğitimi geçtim, "normal" eğitim verilse. (Şu an Van'ın köylerinde, 1. sınıflarla 5. sınıflar aynı eğitimi görüyor. Siz düşünün gerisini" ) İnsanların attığı 80.000 oy çöpe atılmasa. (Hatip Dicle) Sizce biraz da olsa azalma olmaz mıydı şu şiddet olaylarında?

Taraf ilk çıktığında baya ümit veren bir gazeteydi bir sosyalist için. Şimdiki halleri malum. Geçiniz. Her neyse, ilk çıktıkları zaman, bir TSK operasyonu sırasında şöyle bir manşet atmışlardı;

http://gazete.netgazete.com/ArsivGoster.aspx?code=zxr9%2B7a2SaDQeUbsp9azkVcQuHmwnnltsavv0kRzyFY%3D

Biraz bu odakta düşünmeye çalışsak? 15 Şehit, 112 KÖPEKSOYU gibi saçmalamaktan ziyade 127 insan olarak baksak olaya? Bu pkk olayları yüzünden ilk ölen asker 1963 doğumluymuş efendiler. Şimdi 1991 liler ölüyor. Diyorum ya, yarın öbür gün askere alsalar beni, benim ölmeyeceğimin hiç bir garantisi yok. O yüzden iki mantıklı olunsa, "apo'yu asmanın" hiç bir şeyi değiştirmeyeceği anlaşılsa. İki diyalog kurulsa? Çok bi liberal gibi bitirdim yazıyı ama mantık şu şekilde işlemeli diye düşünüyorum.

Allah allah ya başından beri şunu anlatmaya çalışıyorum kendi çevreme de, gel alnından öpücem. İnsanlar o kadar dar görüşlü ki.

AZICIK araştırma yapsa insanlar kendi kendilerine cevaplarını alırlar zaten. Empati dediğimiz şey mükemmel bi erdem zaten.

Ordakilerin yerine koyamıyo insanlar kendilerini. Adam gelmiş diyo ki atatürkün yaptığını yapmamız lazım hepsini öldürelim bla bla. Ya bu adam nerde oturuyo ne okuyo işi ne ben çok merak ediyorum. Köylü bile sikorskynin okunuşunu ne olduğunu bilirken bu adamın tek bildiği şey "anne çok sıcak klima taktırsana" olur ancak.

Ciddiyim burda tartıştığınız insanların en tez canlıları böyle, hani sağa sola saldırma fikirleri sunanlar falan ciddi tartışmaların olduğu bölümlerden ban yesinler ben baya rahatsız oldum.

Aklıma 15 yaşında 120 kilo bacaklarını masanın üstüne devirmiş klimayı açmış hizmetçiye yemek getirten wowcu bi tip geliyo, öyledir heralde diyip geçiyorum başka türlü o kadar salak olamaz bi insan çünkü.

Ordaki halk bunu istiyor demek için elindeki bayraklı belli bir grubu örnek göstermek yanlış. Sonra genelleme yapmayın diyorsunuz. Oradaki birçok insan PKK baskısından bıkmış durumda ve korkuyorlar delicesine. PKK'yı sizin düşündüğünüz gibi "kurtarıcı" olarak görmüyor hepsi. Sonuçta çocuk yaşta götürelen çocuklarını, ölüm korkusundan verdikleri haraçları vs bir çok nedenden sizin sandığınız kadarda sevmiyor hepsi işte.

O yüznden onlar gibi düşünürken birde bu yöne doğru bakın. Kürt halkı ile görüşülebilir ama bir terör örgütü ile masaya oturamazsın. Bunun nedeni gururdan ziyade bütüne bakıldığında mantığının olmayışıdır.

Son olarak neden senin fikirlerine azcık bile karşı gelen birini bu kadar aşalama çabasına giriyorsun. Böle küfür edince dediğini kabül ettireceğini mi zannediyorsun ?
Sosyal ağlarda paylaş

Wolfsoul said:

HighSelf said:

thedude said:

" Nah size Kürdistan"

" Köpekler asılacak "

Ordaki halk bunu istiyor demek için elindeki bayraklı belli bir grubu örnek göstermek yanlış. Sonra genelleme yapmayın diyorsunuz. Oradaki birçok insan PKK baskısından bıkmış durumda ve korkuyorlar delicesine. PKK'yı sizin düşündüğünüz gibi "kurtarıcı" olarak görmüyor hepsi. Sonuçta çocuk yaşta götürelen çocuklarını, ölüm korkusundan verdikleri haraçları vs bir çok nedenden sizin sandığınız kadarda sevmiyor hepsi işte.

O yüznden onlar gibi düşünürken birde bu yöne doğru bakın. Kürt halkı ile görüşülebilir ama bir terör örgütü ile masaya oturamazsın. Bunun nedeni gururdan ziyade bütüne bakıldığında mantığının olmayışıdır.

Son olarak neden senin fikirlerine azcık bile karşı gelen birini bu kadar aşalama çabasına giriyorsun. Böle küfür edince dediğini kabül ettireceğini mi zannediyorsun ?

İlla ki doğrudur. Dediğim gibi ben fikir edinebilmek için, hem oralardan tanıdıklarımı, hem de farklı basın kaynaklarını takip ediyorum. Ancak eğer totale vurursan, bu kişilerin sayısı cidden azdır. Buna kanıt olarak ise oy oranlarını gösterebilirim. Ve eğer bu insanlar gerçekten o kadar korkuyorsa, göç edebilir gayet. Yanlış anlamayın. "Ya Sev Ya Terket" demiyorum. Kimseyi yaşadığı yerden sürmeye de meraklı değilim. Ancak işin içine can korkusu giriyorsa bu düşünülmelidir.

Farklı bir konu. Kürt halkıyla masaya oturulmalıdır demişsiniz. Kimdir bu Kürt halkı? Masaya oturduğunuzda kimi muhattap alacaksınız? Bizim bir Rüstem Abi var uyar mı? Tamamsa söyleyin, yollayayım yarın Başbakanlığa. Karşı taraftaki en ılımlı muhattap BDP. Ve gerek gizli gizli, gerek açık açık BDP her zaman yıpratılmaya çalışıldı. Kaçıncı farklı parti siz düşünün artık. Benim yaşım gereği hatırladıklarım HADEP,DEHAP,DTP,BDP. Fikirleri savunursunuz, savunmazsınız. Bir demokratik oluşumu susturduğunuz vakit, karşınızda alacağınız muhattap kalmaz. Şu an Kürt sorunundaki temel belirsizlik te bu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

@thedude (alıntı yapmayım artık harib WOT'u geçti)

Gönder abini konuşak tamamdır. Ben orda kürt halkı ile oturulur derken senin demek istediğin bir muhattaptan bahsettim. DTP gibi leşlikte sınır tanımayan bir parti değil elbette ama durum böyle iken ordan PKK karşı bir partide çıkamaz.

Elbette bende "aslında hepsi cici insanlar" demiyorum ama çoğu böle şöyle demek kolay değil. Bir gerçek varki oda ne PKK nede sözcüleri DTP gibi partiler ile bir yere varılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

demian said:

gezenali said:

Kendi ordusundan şüphe eden insanları yaratmayı başardı AKP hükümeti.

bu nasıl salakça bir mantık ya. türk silahlı kuvvetleri soguk savaş dönemi + 90'larda kendi vatandaşına karşı kaç kere false flag operasyonları yapmış bak bakalım, gerçi milli güvenlik ögretmeni abilerin anlatmıyordur bunları sana ama. niye güveneyim lan orduya ben?

Salakça mantık sözünü aynen senin salakça cevabın nedeniyle sana iade ediyorum. Beniğ ciddiye almayanı ben de ciddiye almam.
Sosyal ağlarda paylaş

Wolfsoul said:

@thedude (alıntı yapmayım artık harib WOT'u geçti)

Gönder abini konuşak tamamdır. Ben orda kürt halkı ile oturulur derken senin demek istediğin bir muhattaptan bahsettim. DTP gibi leşlikte sınır tanımayan bir parti değil elbette ama durum böyle iken ordan PKK karşı bir partide çıkamaz.

Elbette bende "aslında hepsi cici insanlar" demiyorum ama çoğu böle şöyle demek kolay değil. Bir gerçek varki oda ne PKK nede sözcüleri DTP gibi partiler ile bir yere varılabilir.

İşte güzel abim, ben de bundan bahsediyorum sana. "Leşlikte sınır tanımayan bir parti" bir kıstas değil. Kürt sorunu tartışacaksan eğer, kürtlerin siyasal kanadıyla tartışacaksın. Yakın tarihe bak bi. Bütün Kürt temelli partiler kapatılmış. Fikirlerinin çoğuna katılmam ben de o partilerin zaten. Ama eğer sen o partilere demokratik hak vermezsen, karşında muhatap bulamazsın. Benim Rüstem Abi'ye fit olursun. Geçmişten bugüne kadar o partileri muhattap almamışsın. 1963 doğumlu adam da terör yüzünden ölmüş, 1991 doğumlu gencecik çocuk ta terör yüzünden ölüyor. Muhattap almayı denemek gerekir diyorum bu "leşlikte sınır tanımayan partileri."
Sosyal ağlarda paylaş

thedude said:

Bunları dedikten sonra diğer yazdıklarının en ufak önemi olmadığını düşünüyorum.
Sen tanımadığın, gitmediğin, görmediğin yerler hakkında nasıl yorum yapabilirsin, pardon, ne yorumu, nasıl ahkam kesebilirsin?

Tipik hastalığımız...Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma hastalığı.

Devletin hataları zaten biliniyor ama bu hatalar o bölge ile sınırlı değil ki. Bence zaten en büyük hata İslamiyet'i b u ülke insanlarının beyinlerinden söküp almamak olmuş. Ne İslam'ı? Bu milletin her türlü iflahını kesen, anasını belleyen bu İslam. Ve bu noktalara gelinmesinde en büyük sorumluluk devletin. Bütün kötülüklerin anası bu din.

Ne imkansızlığı?Karadeniz'de, Toros Dağları'nda yaşayan halk çok mu imkan sahibi, çok mu hizmet götürmüş devlet oraya? Onlar neden ihanet etmiyorlar bu ülkeye?

Ya da doğu-güneydoğuda ki aşiretlerin, şıhların kucağına devlet mi oturtmuş adamları? Her türlü ahlaksızlık, her türlü din adına yapılan cehalet örneği, her türlü ihaneti yapacak olan adamlar bir de bu ülkeden toprak koparacak.

Ben aynen diyorum, NAH VERİRİZ DOĞUYU-GÜNEYDOĞUYU.
Sosyal ağlarda paylaş

şu adam baya bi haklı.

ekşiden aynur doğan olayı ile ilgili.

said:
15 temmuz 2011, aynur doğan'ın kürtçe şarkı söylediği için yuhalanarak sahneden indirilmesini açıklamak için kullanılan argüman bu.

neymiş, 13 askerin öldüğü günün ertesi, aynur çıkıp kürtçe şarkı söyleyince, kitleyi tahrik etmiş, porovokosyon yapmış. tahrik olmaya her daim hazır kıta beklemede, üzerine konan kelebekten tahrik olan bir yarrak sürüsü, bir insanın ana diliyle şarkı söylemesi ile hemen erekte olmuş.

ha bir de daha ötesini söyleyen gerizekalılar var, kürtçe şarkı söylediği için değil de, en azından bir ''acınızı paylaşıyorum'' filan demediği için tahrik olmuşlar. yani bu işin raconu bu, ispanyolca ingilizce şarkı söylersen herhangi bir şey demene gerek yok, ama kürtçe şarkı söyleyeceksen önce bi kitlenin gazını almalısın, acılarını paylaştığını söylemelisin, çünkü sana lütfetmişiz, ana dilinde şarkı söylemene ''izin'' vermişiz, en azından bir minnet göstermelisin, ana dilini bizim sayemizde, biz lütfettiğimiz için konuştuğunu hatırlamalı ve hatırlatmalısın. zaten güç bela tahammül edebiliyoruz ana dilini konuşmana, dişlerimizi sıkıyoruz, sen de biraz bizi anla, empati yap di mi. 13 asker ölmüş, çok acılar içindeyiz, öylesine acı çekiyoruz ki hemen ertesi gün caz konserine gidip stres atasımız geldi, sen de geçmişsin karşımıza kürtçe şarkı söylüyorsun, üstelik acılarımızı da paylaşmıyorsun. daha 10 sene önce ahmet kaya'yı linç ettik, 20 sene önce kürtçe şarkı söylemek hayaldi, evinde kürtçe kaset bulunanın hayatını sikiyorduk, kürt lafını ağzına alanı hayatından bezdiriyorduk, derken derken bugünlere geldik, epey bir şeyi hazmettik, ama o kadar da değil yani.

işte böyle düşünüyor, tahrik olan kitle. sonra da soruyorlar, bu 13 asker niye öldü?

hakkaten, niye öldü? hiçbir fikriniz yok di mi sevgili faşistler, bir insanın ana dilinde şarkı söylemesiyle tahrik olabilen hassas kitleler, olmayan beynini beyinciğini omurilik soğanını siktiminin gerizekalı sürüsü?

bir an bile düşünemiyorsunuz değil mi, bir an bile empati yapamıyorsunuz, ana dilinizde şarkı söyleyememek nasıl bir şeydir, çocuğunuza ana dilinizde isim koyamamak ne demektir, ana dilinize tahammül edilemeyen bir ülkede doğmuş olsaydınız ne yapardınız, derdinizi anlatmak için siyaset yapmanıza da (doğal olarak) izin verilmeseydi, elinize silah alıp dağa çıkmakta tereddüt eder miydiniz? yoksa, ne olmuş canım ben de vazgeçeyim şu dilimden, tahrik etmeyeyim mi derdiniz?

açık ve net söylüyorum, (tayyip tandansı yakalamaya çalıştım bu ifade ile), bu varoluşunu siktiminin faşist sürüsü de ana dilinde şarkı söylemesine tahammül edilemeyen bir ülkede doğmuş olsa idi, eline silah alıp dağa çıkmak için pek bir meşruiyet arayışına girişmezdi. benim de ana dilim türkçe, ve ana dilimde konuşmama, şarkı söylememe katlanamayan bir vatanın taşını toprağını sikerim. o kadar.

Sosyal ağlarda paylaş

aynur doğan'ı tanımıyorum, ilk defa bu olayda duydum ismini öncelikle belirteyim.

ben sadece şunu sormak istiyorum, insanlar bu kadının konserine giderken, bu kadının sadece kürtçe türküler söylediğini biliyor olması lazım. sonuçta para verdiğin birşeyin içeriğinin ne olduğunu bilirsin.

konsere gidenler daha rahat açıklar tabi, kadın birşey mi söylemiş de millet bu kadar galeyana gelmiş düşünmek lazım. direk faşist tüh bok kaka diye saldırmak da yersiz olabilir.

ha şöyle bir savunma mekanizması da kurulur, ulan dallamalar madem bu kadar milliyetçisiniz, acımız büyük ne işin var daha 1 gün sonra konserde, eğlencede.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu gönül yarası filmiyle meşhur oldu bu kadın zaten. dünya alem biliyor kürtçe türkü söylediğini. anlatılanlara göre sadece kürtçe türkü söylemiş başka bir şey yok. bir kaç tip burası türkiye şehitler ölmez vs diye başlayıp istiklal marşı okutmaya başlamış millete.

kadının yaptığı tek şey sıradan kürtçe türküler okumak.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim baba tarafı Arnavutluktan arkadaşım. Sülale, eş dost dışında hiçbir yerde de çıkıp Arnavutça şarkı söyleme gibi bir durumları yok. Ana dillerinde eğitim yok. Ama çıkıp masum insanları katletme gibi bir hayvanlığa başvurmamışlar.

Bu ülkenin güneydoğusuna gitmeye gerek yok. Kocaeli'ndeki köyünde daha eğitim yok, elektrik yeni gelmiş. Bağnaz yönetim her yerde devam ediyor.

Kimse Kürtlere yapılan ayrımcılığın üzerini örtmüyor. Fakat bu gerçekler ayrımcılıklar bahane edilerek gerçekleştiren katliamları haklı falan kılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...