Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aynı Zamanda Birden Fazla Şey Düşünmek

guksot

Öne çıkan mesajlar

Size bende olan bir durumu anlatacağımm.Bu şey sizded e oluyorsa lütfen buraya belirtin veya bu durum hakkında yorum yapın.
-Mesela ders çalışırken 1 saat sonra oynayacağım oyunla ilgili strateji kurmak.Karşındaki insana birşeyler anlatırken başka bir insanı düşünmek.Oyun oynarken kafanda kalmış bir problemi çözmek gibi..
Bunlar olurken hep ikinci yazdıklarımın bilincinde oluyorum ve bunu farkettiğim zamansa her ikisini birden sanki farklı zamanlarda yapmış gibi hatırlıyorum. Yalnız dikkat bozukluğu değil bu. Her ikisini de düşünmüşüm değerlendirmişim sonuca bağlamışım ve farkındalık halinde tüm bu aşamalar hafızamda yer bulmuş oluyor. Ve bu istediğim zaman yapabildiğim bir şey değil kendiliğinden gerçekleşiyor.

Not:Bu yazıyı yazardıktan sonra farkettim ki yazarken birazdan arkadaşıma atıcağım mesajın ilk 5 cümlesini düşünmüşüm.
Sosyal ağlarda paylaş

normal bir durum, beyin genelde iki bilinçli işi bir arada götürecek seviyede oluyor zaten. ama aksi yönde örnekler de var, bazıları o konuda daha az gelişmiş, biraz daha yetersizler. Değil aynı anda iki şey düşünmek daha yürürken su içemeyen insanlar var mesela, illa duracak bi yudum alacak sonra yürümeye devam edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

kafanın başka yerde olma durumu bu, işlemciden yer direk.
Doğru dürüst düşünmesende, o arkaplanda yer performansını düşürür.

Hayatımda aldığım en iyi performansı,
kız arkadaşım varken ve canımı sıkmıoken + gidip oyun oynayamadığım apple'ı aldıktan sonra almıştım.

Akılda hiçbir sıkıntı-kaygı olmayınca insan muhteşem oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

bende de var demek isterdim ama herkeste olan bişey bu.hatta çok basit bi beyin işlevi.dersi dinlerken akşam ne oynasam bisiklete hangi ışıklı boncuktan alsam ayşenin eteğinin altı misketlerin sayısı, cocukken bile aynı anda 9 şeyi düşündüğün oluyor.
Biri yazmış chosen one sanmış kendini diye.eh evet.birazda geç olmuş, birde konu açmış üstüne sene 2011.
komik.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...