Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dasaaa'nın esprileri

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

nileppezdel said:

ayrıca İslam sanatı hakkında da 100 tane kitap var ama İslam sanatı dediğin bir nevi primitif grafiti. Resim yok, müzik desen belli bir zamandan sonra çoğu türü günah kabul edilmiş, e heykel falan da yok malum her heykel tapılabilitesi olan bir put adamların gözlerinde.. Kağıdın çevresini ilkokuldaki kızların defterlerinin çevresine çiçek çizdikleri gibi süsler çizip, normal yazı yazmak varken grafiti gibi yazıp sonra bunlara sanat demişler. Al sana İslam sanatı, lol. Dünyanın en önemli ve en çok satan sanat tarihi kitabında 20-30 sayfa falan ayrılmış sadece. Bu yani İslam sanatı

Ahahah adam hat'a primitif grafiti dedi. Peki ege.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

nileppezdel said:

ayrıca İslam sanatı hakkında da 100 tane kitap var ama İslam sanatı dediğin bir nevi primitif grafiti. Resim yok, müzik desen belli bir zamandan sonra çoğu türü günah kabul edilmiş, e heykel falan da yok malum her heykel tapılabilitesi olan bir put adamların gözlerinde.. Kağıdın çevresini ilkokuldaki kızların defterlerinin çevresine çiçek çizdikleri gibi süsler çizip, normal yazı yazmak varken grafiti gibi yazıp sonra bunlara sanat demişler. Al sana İslam sanatı, lol. Dünyanın en önemli ve en çok satan sanat tarihi kitabında 20-30 sayfa falan ayrılmış sadece. Bu yani İslam sanatı

resim çizmenin, heykel yapmanın günah olduğu toplumda ne sanat yapsan primitif damgasını alır zaten, toplumun kafa yapısı primitif çünkü. Açıklama yapsam ırkçılıktan ban falan yerim de hani Arap'ların neye zaafı varsa günah olmuş, öyle bir kitabınız var işte, bi de mantıklı falan diyorsunuz
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

balon said:

nileppezdel said:

resim çizmenin, heykel yapmanın günah olduğu toplumda ne sanat yapsan primitif damgasını alır zaten, toplumun kafa yapısı primitif çünkü. Açıklama yapsam ırkçılıktan ban falan yerim de hani Arap'ların neye zaafı varsa günah olmuş, öyle bir kitabınız var işte, bi de mantıklı falan diyorsunuz
yine islamofobi tavan yapmış
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

bi nilep var bide mithat var cidden düşüncelerinden dolayı onlar adına üzüldüğüm

sen üzülmeye devam et, ben de şu hat saçmalığına sanat diyenlere üzülüyorum ne yapalım. Tabi sanatın tanımı da herkese göre değiştğinden normal böyle kavgalar.

Ha ben de görüşlerimden dolayı kendime üzülüyorum, keşke cahil ve aptal olsaydım da padişahım çok yaşa diyip, hiçbir şeye kafayı takmayıp, ölünce de cennete gideriz kanka diye takılsaydım.

Şimdi bir kaç babası belirsiz gelip "zaten cahil ve aptalsın muahahauha" diyecekler, canları sağolsun
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...