Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dasaaa'nın esprileri

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Ege bilmediğin şeyler hakkında yorum yapmayı seviyorsun, bi bilgi bi şeyin yok. Doğu tarihi hakkında yapılan batılı bilimadamlarını bilmiyorsun, teologları bilmiyorsun. Adamlara pazarladığımız tonlarca şey bulursun. İstanbul ve Rum Ortodoks Kilise'siyle kültür paylaşımımız ortada be adam en azından onu düşünürsün.

Hiç bi şeyi bilmiyorsan Endülüs'ü incele ne bilim. İlk ateşli silahlar kullanan orduları incele falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya dedim ya işte bi 200 yıl falan bilimde bir şey yaptılar. Kültürle hiç gelme zaten, ne kültürü var? Yunus Emre, Karacaoğlan, Mevlana falan işte. Dünyanın en önemli kültür sanat eserleri sıralandığında en küçük azınlığı İslam eserleri oluşturur kusura bakma yani. Ondan sonrasında müzik günah oldu, matbaa bile günah oldu her şey günah oldu. Bilimin ve kültürün önünü bizzat kesti Müslüman'lar. Arap etkisine girene kadar Osmanlı'ya olan sempatim ve saygımı biliyor olmalısın. Okuduk heralde dünya liderliğinden paylaşılmayı bekleyen sefil bir ülkeciğe gönüşümümüzde arap etkisini
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

bir de örnek olarak teologları verme, o teolog dediklerin islam alimleri sonuçta. Modern din bilimciler gibi her dini en ince detayına kadar araştırmış ve olayın felsefesinde olan bilim insanları değiller ki

batılı teologlardan bahsettim, 3 önceki Papa örneğin. Sondan 2 önceki bilmez pek bir şey İslam Felsefesi hakkında fakat sondan 3.sü iyi bilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca İslam sanatı hakkında da 100 tane kitap var ama İslam sanatı dediğin bir nevi primitif grafiti. Resim yok, müzik desen belli bir zamandan sonra çoğu türü günah kabul edilmiş, e heykel falan da yok malum her heykel tapılabilitesi olan bir put adamların gözlerinde.. Kağıdın çevresini ilkokuldaki kızların defterlerinin çevresine çiçek çizdikleri gibi süsler çizip, normal yazı yazmak varken grafiti gibi yazıp sonra bunlara sanat demişler. Al sana İslam sanatı, lol. Dünyanın en önemli ve en çok satan sanat tarihi kitabında 20-30 sayfa falan ayrılmış sadece. Bu yani İslam sanatı
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...