Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yunanistan Niye Battı ?

Jeeztro

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

ahah çupras failed state bir komşu daha verecek bize, sonumuz hayrolsun.

sam burada ki birçok kişinin aksine birçok görüşüne katılırdım ama şu konuda çok sınırlı bilgiyle yorum yaptığın çok açık.

No şuan yunanistan için tek mantıklı şeçimdi.

başında referandum kararı alınması çok büyük bi stratejik hamleydi zaten ve zaferle çıkanda tripas oldu.

sonuç yunanistanın borcunun bir kısmının "kesilmesi" ve kalan borçların yeniden yapılandırılması olacak ki şu noktada başka mantıklı hiç bir çözümde yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim paramı yutmuyor yunan sonuçta, kim para vermiş o düşünür. Ama yunana bugün boyun eğerlerse bu sistem çöker sonunda, irlandalısı, portekizlisi aptal değil. Eurozone dağılırsa bize de etkisi olur, haliyle evet yunan yemeğin faturasını ödese daha iyi olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

yunan ödediği fatura değil, zaten avrupabirliğina katılrıken alsılıarak aldığı borc. odeyebilse ödemiş olurdu zaten, yıllardırda ödüyo. ödemese cok daha iyi. cünkü ödedikce yunanistan gibi. türkiye gibi tek işlevi almanyaya pazar olmak olan ülkelerin giderek batıcağı ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Ülkenin geleceğini görüyoruz işte evet, çok güzel oldu sonucu hakikaten. Drahmideki hallerini de biliyor insanlar hani.

Ayağını yorganına göre uzatacaksın, saraya mı gitmiş emekliye mi gitmiş sonucu değişmiyor. Ha bana kalsa herkes beyler gibi yaşasın ama ekonomi öyle yürümüyor işte maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

avrupada emekline para vermezsen kim neden kalsın ülkede?

adam gibi eğitim vermek, sosyal hizmetlerini arttırmak, iş imkanları sağlamak kaliteli insanlarını ülkende tutmanın en önemli yolu.

hadı onu gec bizde eğitime ayrıaln para azalırken, liselerin yarısı imam hatip oluyoken, bütün para saraylara, gerzek gerzek projelere harcanırken, bunların yerine yağıcan her harcama ülkenın hayrına olur karsılastırınca.
Sosyal ağlarda paylaş

emeklilerin maaşları kaç yıldır azalıyor sürekli, ayrıca mesela yunanistan'da ortalama yıllık çalışma saati almanya'dan daha fazla. Tembeller falan kahve geyiğinden öteye gitmez.

Üretmeden yediler orası doğru ancak, şu an tersini yapan çok az ülke var. Ortak paranın karşılaştığı ciddi bir kriz var, buna ben Yunanistan'da olmayan biri olarak sevinemem. Adamlar öyle veya böyle parayı ödeseydi ucu bize dokunmayacaktı en azından. Şimdi nolacağı belirsiz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...