Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

et döner fiyatları

Bone

Öne çıkan mesajlar

Normalde ciğer dışında hayvanın pek sakatatını yemeyen biri olarak, koç kestiğimizde kafa ayıklaması ne hikmetse bana kaldığından. Boynuzlarını balta ile kesip biraz bekleyip boynuzdan burnunu uzatan beyin rengindeki kurtçukları bol bol gördükten sonra hayvanın eti dışında hiçbir tarafına karışmam.

Bu arada yazıyı okuyupta kasap zannetmeyin beni topu topu 10 hayvandır.

Edit: bir mesaj yazana kadar araya kaç mesaj girmiş, sakatat yiyen arkadaşa hitaben.
Sosyal ağlarda paylaş

Qualance said:

Normalde ciğer dışında hayvanın pek sakatatını yemeyen biri olarak, koç kestiğimizde kafa ayıklaması ne hikmetse bana kaldığından. Boynuzlarını balta ile kesip biraz bekleyip boynuzdan burnunu uzatan beyin rengindeki kurtçukları bol bol gördükten sonra hayvanın eti dışında hiçbir tarafına karışmam.

Bu arada yazıyı okuyupta kasap zannetmeyin beni topu topu 10 hayvandır.

Edit: bir mesaj yazana kadar araya kaç mesaj girmiş, sakatat yiyen arkadaşa hitaben.

protein o

senko said:

ne inegin ne kuzunun hiçbitarini ziyan etmem ben, beyinden baslarim dil uykuluk şirdan işkembe derken götünden çıkarım hayvanin

geni felan bilmem, kemigin iliği düşmezse kırarım o kemiği. karın-mumbar ftw
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Ya hepinizden sanırım iyi et kültürüne sahipimdir. O yüzden ne dediğinizi umursamam. 5 sene Antep'te yaşadım. Et nasıl güzel gider, nasıl terbiye edilir, nasıldır orjinal et yemekleri hani gurme derecesinde olmasam da gayet hakimim. Tartışmam bile bu kültürümü sizle yani.

istersen ineğin kendisi ol, iskendere leş diyen bir insan düşünemem.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Ya hepinizden sanırım iyi et kültürüne sahipimdir. O yüzden ne dediğinizi umursamam. 5 sene Antep'te yaşadım. Et nasıl güzel gider, nasıl terbiye edilir, nasıldır orjinal et yemekleri hani gurme derecesinde olmasam da gayet hakimim. Tartışmam bile bu kültürümü sizle yani.

vedat milor döver.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Yahu iskendere leş diyerek zaten belli ettin et kültürünü, daha tartışma zaten :)
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

BoneC sole sacma bi konuda topik acmak dense direk aklima gelen insansin ya. Bravo abi turkiyede ki et doner piyasasini arastiran bi yazi.

Ben de direk şunu düşündüm yani ne yalan söyliyim. Canın döner çektiyse git temiz görünen bi yerde ye, beğenirsen bi daha yersin işte, topik ne Bonec ya.

Çiğ köftedeki et sağlık sebepleriyle yasa ile yasaklandı diye hatırlıyorum, fiyattan değil de.

balon said:

Ya hepinizden sanırım iyi et kültürüne sahipimdir.

Şöyle ota boka "sanırım hepinizden iyi biliyorumdur ehueh" diyen adamlardan bir yol olmaz derdim her zaman, balon da bunu (sırf benim gördüğüm) 2. kez dediğine göre teorim doğrulanmış bu arada, teşekkürler :p
Sosyal ağlarda paylaş

Aranızda 5 sene et kültürü olan bi yerde yaşamış varsa, benden daha iyi biliyordur Baggio. O ayrı. Onun dışında diğerleri cahil, sonradan görme tiplerdir böyle konularda. Doğal bi şey bu da , ters karşılamıyorum.

10 sene nerde kaldın Floransa'da mı güzelim ?
Sosyal ağlarda paylaş

et kulturu degil seninkisi. yasadigin yerin kulturu.

ornek, ozbekistanda da et cok ucuz ve cok daha lezzetli turkiyeye gore, her yemeklerinde et var. adamlar etsiz yemek yemiyolar ama et kulturu diye bisey yok.

eti al, kizart/hasla bisey yap, ye. olay bundan ibaret. o etten mukemmel yemekler yapilabilecekken gidip en sade haliyle yedigin zaman et kulturu olmuyo.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu antepte 5 sene kalmayı yemek kültürü abidesi ilan etmek nasıl bir saçmalıktır

türkiyenin heryerine gittim.yemeğini kebabını çartını yemediğim şehrimiz 3-4 tanedir

gavur ülkesi yemeğide gördük.e bu zor birşey değil çoğu insna yapıyor bunları.

hani agzının tadı olan herkes kötü olan birşeyin kötü oldugunu anlar.bir tek senin damak tadın yok yani hahah

herşey heryerde yenmez bunu bilmek için antepte 5 sene kalmaya gerek yok
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Aranızda 5 sene et kültürü olan bi yerde yaşamış varsa, benden daha iyi biliyordur Baggio. O ayrı. Onun dışında diğerleri cahil, sonradan görme tiplerdir böyle konularda. Doğal bi şey bu da , ters karşılamıyorum.

10 sene nerde kaldın Floransa'da mı güzelim ?

ET ETE DEĞECEK AGA diyince et kültürü olmuyor ama, kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

balon said:

Hayatta dışarda güzelim etin üzerine iğrenç yağlı saçmasapan soslardan kullanıp, o etin tadını zehiretmem. Onu hissetmem lazım.

Git direk inegin gotunu isir o zaman.

Bence balon'a verilen en uygun yanıt bu ya, seviyesini göz önüne alınca. Fazla zaman harcamışız, tebrikler Şükrü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...