Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

the economist'ten türkiye seçimleri değerlendirmesi

yav

Öne çıkan mesajlar

The AK party is all but certain to form the next government. But we would recommend that Turks vote for the CHP. A stronger showing by Mr Kilicdaroglu’s party would both reduce the risks of unilateral changes that would make the constitution worse and give the opposition a fair chance of winning a future election. That would be by far the best guarantee of Turkey’s democracy.

/pek hoşlanmam böyle ful ingiliş konular açmaktan ama bu sefer böyle oldu idare edin
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu açmaya gelmiştim, bence bu tip haberler "artık RTE kontrolümüzden çıktı/yaptıklarından hoşlanmıyoruz, iktidarın el değiştirmesi taraftarıyız" demek oluyor.

İnsanların CHP'ye oy vermesini tavsiye etmeleri de komik olmuş. Eyvallah ben de insanları CHP'ye oy vermeye teşvik ediyorum orada yazdığı nedenleri öne sürerek de, "sen kimsin hacı" diye sormak lazım bir noktada.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence direk adamlar objektif yaklaşabildikleri için herşeyi yazmışlar ful akpye saydırma degil arada onlara da bir iki güzel şey söylendigine göre chp yandaşı yazı degil e akpye oy verme dedigine göre onunda yandaşı degil tam objektif habercilik işte.

Bir de chp başa geçerse türkiyenin borsası dünyada görülmemiş bir düşüşe geçer ve hepimiz batarız o ayrı konu ama toparlanır bir müddet sonra sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Yok öyle bir düşme, batma, çökme.

Borsa dingonun ahırı değil öyle iktidar değişsin diye çöksün.

Abi süpriz mi oldu sana bilmiyorum ama akpye ait ve akp yandaşı akp ihalelerine dayanarak çalışan bir çok şirket var. Akp destegi olmadan o şirketler akp deskteli hallerine göre daha az kazanacagından hatta bir kısmı batacagından borsa da bu düşüş yaşanacaktır. Koç sabancı kalırda bir BİM düşer mesela bu süpriz degil cidden bilinen bir olay referandum sonucu bile etkiler diyorlardı bu mu etkilemicek
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamda zaten bunu istiyorlardı. Neo ottoman yaratarak orta doğunun kontrolünü Tayyip e vereceklerdi. BOP eş başkanı adam. İsrail'e yaptığı çıkışlar hemen Amerika sayesinde burada güçlenmesi için yapılan oyunlardı. İslam ülkeleri tayyip i lider olarak belirledi.

ancak iş kontrolden çıkmaya başlıyor. Türkiye dış politikada kafasına göre top koşturmaya başladı. Resmen ne yönde gittiği belli değil yalaka bir politika izliyor şu an Türkiye.
Wikileaks belgelerinde de zaten bu ortaya çıkmadı mı? Tayyip'in güçlendiğini ve bu durumun amerika'yı rahatsız ettiği.

Özal'ın önüne geldiği gibi her an bir kağıt gelebilir kılıçdaroğlu'nun önüne =)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya allah aşkına bir topla borsadaki paylarını yandaş şirketlerin. Kaldı ki onlar bile dengeye gelecekler. Öyle kardan zarara geçmeyecekler 1 ay içerisinde.

Borsa Koç, Sabancı ve BİM'den ibaret değil öyle.

İktidar değiştiğinde taş çatlasa %5-6'lık bir düşüş olur o da tedbir satışlarından kaynaklanır. Daha sonraki hareketler tamamen iktidardaki partinin politikalarına bağlı olarak değişir.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

deadwoll said:

Yok öyle bir düşme, batma, çökme.

Borsa dingonun ahırı değil öyle iktidar değişsin diye çöksün.

Abi süpriz mi oldu sana bilmiyorum ama akpye ait ve akp yandaşı akp ihalelerine dayanarak çalışan bir çok şirket var. Akp destegi olmadan o şirketler akp deskteli hallerine göre daha az kazanacagından hatta bir kısmı batacagından borsa da bu düşüş yaşanacaktır. Koç sabancı kalırda bir BİM düşer mesela bu süpriz degil cidden bilinen bir olay referandum sonucu bile etkiler diyorlardı bu mu etkilemicek

Henüz yok o kadar fazla şirket. İhale alan Yeni zengin şirketler giremedi daha yavaş yavaş giriyorlar şu torba yasasıyla birlikte bu aralar dikkat edin bir çok şirket halka arz ediliyor. Torunglar GYO mesela, Varyap ta düşünüyor. O yüzden öyle tarihi çöküş falan olmaz.
Türkiye yavaş yavaş finansal derinliğini kazandı. Artık eskisi gibi cumhurbaşkanı hasta söylentisi çıktı diye borsa düşmeyecek. Gelen yatırımcıların güvenini kazandı Türkiye. Tabi halkın tercihinin sağdan sola geçmesi bu güven ortamını bir nebze yıkacaktır ama yatırımcıların kaçacağını sanmıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...