Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows 8

Mum_Chamber

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
paparnoz said:

8.1 yükleyen, kullanan var mı ? memnun musunuz ?

Ya ben hala Windows 7'de kaldım. Windows 8 için şu 29 TL'lik kuponlardan da kapmıştım ama nedense güncelleme yapmadım. Sanki Windows 8 yada 8.1'i keyifle kullanmak için dokunmatik ekrana sahip olmak şart gibi geliyor. Emektar bilgisayarım ömrünü doldurduktan sonra dokunmatik ekranlı bir cihaz alırsam mutlaka geçerim gibi geliyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

kullanıyorum, memnun değilim. bütün search sistemi geberdi ve hala düzeltemediler. everything search yüklemek zorunda kaldım. koca ms'in 100$'lık 15gb'a sığdıramadığı search'ü adamlar 500kb freeware içine koymuş.
Sosyal ağlarda paylaş

SNA1L said:

ya bi sorum olucak.ben şimdi yeni hdd alsam win 8.1 nasıl yüklicem?bu 29 lirayken almıştım işte yükseltmemi yaptı naptı bilmiyorum.diyelim 0 hdd var düz siteden yükleyip ürün anahtarını girmem yeterlimi?yoksa win 7den yükseltmemi yapıcam tekrar?

Sifirdan yukleyebiliyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

paparnoz said:

kullanıyorum, memnun değilim. bütün search sistemi geberdi ve hala düzeltemediler. everything search yüklemek zorunda kaldım. koca ms'in 100$'lık 15gb'a sığdıramadığı search'ü adamlar 500kb freeware içine koymuş.

benim search iyi çalışıyor ya ... indexlemeleri kapatmış olmayasın ?
Sosyal ağlarda paylaş

sorun şu ki indexing options'da harici diskim görünmüyor 8.1 yüklediğimden beri, bütün aramam gereken dosyalar da harici diskte. ne yama çıkarıldı, ne müşteri temsilcisi "daha yeni, bilgi topluyoruz halen" demek dışında birşey yapabildi. ms forumlarında çözüm namına bir kullanıcının sunabildiği tek seçenek ise yeni hdd alıp, hepsini ona boşaltıp, formatlayıp sonra geri koymak.

oldu, 8.1 istedi diye yeni external alacağım yani..

zaten search yapar yapmaz %100 cpu'ya vuruyor öyle 1dk kasılıyor alet. 30sn'de ancak buluyor. başkaları da aynını yazmış yani bana özel değil olay. zaten tertemiz sıfır windows 8 üzerine kurdum sorun çıkmasın diye, ona rağmen en sorunlu service pack oldu.

freeware yazılım %0 cpu, anında buluyor. tam komedi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
yeni bilgisayar topladım. orjinal 8.1 var.

program yüklerden yönetici onayı lazım diyor. evet. diyip oyunuları yüklüyorum. bazı exe lerid e hiç açmıyor.

Ayrıca internet explorer ve chrome da sayfa hemen gelmiyor ve f5 e mutlaka basmam gerekiyor?

Neden oluyordur sizce ?
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
maxrep said:

yeni bilgisayar topladım. orjinal 8.1 var.

program yüklerden yönetici onayı lazım diyor. evet. diyip oyunuları yüklüyorum. bazı exe lerid e hiç açmıyor.

Program yüklerken gelen yönetici onayı uyarısını kapatma var. Windows 7'den beri yapılabiliyor. Ne yüklediğini biliyorsan kapat direk.

Bende Windows 8.1 var, şuradan kapatabilirsin.
"Control PanelUser Accounts and Family SafetyUser Accounts" buraya girince ortadaki seçeneklerde "Change User Account Control Settings" e tıkladığında bir pencere açılacak ve kaydırılabilir bir çubuk olacak. Onu en aşağıya, "Never notify" a çekersen bir daha uyarı gelmez.
İşletim sistemin Türkçe ise ona göre girersin Denetim Masası'ndan.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

win 8 yüklü bayadır. 8.1 e geçme zamanı gelmiş midir sizce? stabilitesi ne alemde?

evet ya şu stabilite olayı önemli hala patlak diyen sayısı pek fazla ama bilemedim bende. 7 ultimate 64 akıyor şimdilik ama dersenzi ki stabilitesi oturdu artık en azından başlat barı falan çalışıyor ozaman geçilebilir belkü
Sosyal ağlarda paylaş

tam olarak değil sdf,

neyseki 3847924927642 dolarlık şirketin yapamadığını yapabilen gerçek adamlar varda harici programlarla metro iğrençliğine bulaşmadan kullanabiliyoruz windowsu düzgüncene gerçek bir viking gibi.

yıl 2014 olmuş c/p yapıyorsun lakin ikonlar etrafa saçılıyor random hala lel
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...