Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eve online nub toplaşması

Red

Öne çıkan mesajlar

ya şimdi ben bu military okulunun görevlerini yapıyorum da, gittikçe zor gelmeye başladı ve şu anda yapmaya çalıştığım görevin yerine gittiğimde ağzıma sıçıyorlar baya. neyi eksik yaptım bilmiyorum, görevlerin ödülleri haricinde gemiye bi eklenti yapmadım ama zaten ney yapmam gerektiğini de bilmiyorum falan. bana bi yardımcı olun :(
Sosyal ağlarda paylaş

başladığımız gemi ve görevler ile taktıklarımız en dandik şeylerden sanırım. Yeni başlayanlara direk bir kaç skill kastırıp, başka bir gemi ve fit için malzeme önerisi görmüştüm (geçmişte niyetlendiğimde görmüştüm).
Ayrıca sanırım, doğru bir yönlendirme alıp, ilk başlarda oynamak için aceleci olmamak gerekiyor. yanlışım varsa düzeltilsin lütfen.

not: bende satın aldım, tutorial ı istasyona girmeye kadar tamamladım. Sonra skillerimi ayarlayıp çıktım. Bir kaç gün daha sürecek bu işim sanırım. warp yap git dandik görevler için tıkla vur loot dön vs. işleriyle uğraşmak istemedim. Daha sonradan düzgün bir gemi ve silahlarla bu aşamaları yapmak istiyorum =)
Sosyal ağlarda paylaş

Onceden o carpanlar icin gecen zamani dusurebilmek adina Learning skilleri vardi ve oyuna yeni baslayan birisinin genellikle 2 ayi sadece bu skilleri basmak ile yanip gidiyordu CCP yeni oyuncu kitlesini hep kolladigi icin bu learning skillerini direk kaldirdi boylece yeni baslayan birisine en az 2ay kazandirdi bu rakam Learning skillerini 5 yapmak isteyenler icin 4ayi gecen bir sureydi... Ama oyun mekaniginin en keyifli kismi skill train etmek acele etmeden iyice sindirerek oynamani sagliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle EVE bir sandboxdur yani ne yapmak isterseniz onu yaparsınız. Yanlız başınıza oynamayı kesinlikle tavsiye etmiyorum 1 aya filan kalmaz bırakırsınız. EVE'in güzelliği player corp ve alliance'larda, savaşlar,drama vs. O yüzden benim tavsiyem EVE University gibi bir noob friendly bir corp a girip ordan başlamanız.

Forum sticky'lerindeki EFT ve Evemon'u kesinlikle edinin hem para hem zaman kazandırır. Ona ek olarak eve-wiki'den bir çok yararlı bilgi edinebilirsiniz.Bir de şu forum da baya yararlı bilgiler içerir, özellikle gemi fitleri vs iyidir. Ayrıca TS3 veya Ventrillo edinmeniz ileride işinize yarar.

Ayrıca, oyunu oynamadan train edip sonra skiller gelince oynarım olayını tavsiye etmiyorum çünkü EVE'de deneyim herşeydir. Deneyim olmadan gemi nasıl fitlenir vs bilmeden 100m sp bile olsa sürekli patlarsınız.

Bir de "100m sp'li birine asla yetişilmez!!!11111" gibi bir şehir efsanesi var, tamamen yanlış bir olay. Evet toplam SP olarak yetişemezsiniz AMA gemilerin gerektirdiği max skill point bellidir, atıyorum 25m sp li biri max skill vagabond yapmışsa 100sp'li birinin max vagabond'una eşittir. 100m sp'li kişinin daha çok binebileceği gemi vardır ve daha deneyimlidir(teoride) daha güçlü değildir. O yüzden pvpye başlamak için asla erken değildir.

Son olarak kim ne derse desin EVE bir pvp oyunudur. Eğer ultima online oynadıysanız, eve'in sistemi ona benzer. Yani pve content'in pvp için para toplamaktan başka bir olayı yoktur. Pvp'ye ne kadar erken başlarsanız o kadar iyidir. Zaten şu an kaybedeceğiniz birşey yok bol bol saldırın ona buna :).
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada, oyunu deneyenlerin %90 ın yorumu 30 gün sonra şu olacak kesin. " bu ne yaaa bıktım mission ları tekrar tekrar yapmaktan ne biçim oyun la bu.."

Bu oyunu Ticaret ya da PVP yapmak dışında başka bir amaç için oynuyorsanız hiç başlamayın , benden söylemesi. Heleki Solo falan takılmayı düşünüyorsanız silin gitsin. 30 gün de yetmez bu arada. 2-3 ay karakterin biraz toparlaması lazım zevk almak için oyundan. =) haydi tekrar kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...