Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ayaga kalkmadı bedelini ödedi

Ceday

Öne çıkan mesajlar

Napolyonn said:

aptalca bir hata ama art niyet yok. sonuçta kimin nerede arandığının kayıtları telekomda tutuluyor eğer telefonuna önceden kayıtlıysa arama kaydını bulurlar "burada aha yakaladık ahauhua" havası estirmeyin boşuna yani.

http://forum.paticik.com/read.php?13,5353939,5353989#msg-5353989

al sana ümitsiz vaka

şu tarz 50 post bulurum en az.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

bende cumhuriyetçi kesim için aynısını düşünüorum bi grup insanın bu kadar takıntılı olması ancak sorcery ile açıklanabilir mantıkla deil.

general in fotoğrafına bakan insan bile anlar oraya başbakan geliyo dayısının oğlu gelmiyo.

arada fark var. "cumhuriyetçi kesim" dediğin kesim kafasını kullanabiliyor. sana argüman sunuyor, o argümanın altını dolduruyor, söylediği sözlere kanıt gösteriyor, destek sunuyor. Üstüne senin tüm argümanlarını teker teker de çürütebiliyor. Yani düşünebiliyor.

Sense sadece kafana ezbere sokulanları sıralıyorsun, en ufak bir kişisel düşünme ya da fikir gösteremiyorsun. Söylediklerini ezbere söylüyorsun ve hepsi en ufak bir tahlilde çürüyor, karşı tarafın sözlerini çürütemiyorsun, yetmezmiş gibi kendi argümanlarının daha doğrusu sana dayatılmış ve sorgulamadan kabullenmiş olduğun argümanların altını dolduramıyorsun üfleseler yıkılıyor. Yani o "aynı şeyi düşündüğün cumhuriyetçi"lerle aranda çok ciddi bir fark var, onlara karşı bayağı bir yetersiz kalıyorsun. Ha, yarın öbür gün kendine ait argümanlarla gelir onları da sağlam şekilde savunup destekleyebilirsen, onların argümanlarını çürütebilir ya da alternatif getirirsen o zaman sözümü geri alır artık öyle düşünmüyorum derim. Ama bu konuda pek ümidim yok.

Adam oraya saygısızlığa gitmiş, eee sonuç? Saygısızsa ihtarı uyarıyı kınamayı verirsin, bir daha göndermezsin törene. Adamı hapse falan atamazsın. Başbakan bizzat "bu yüzden hapse attık" diyor, adamla ilgili en ufak bir suç kanıdı bile yok ortada. Neye dayanarak adamı suçlu buluyorsun diye sorduk, cevap veremiyorsun. Çünkü kendin bunu düşünemiyorsun, sana da bunu söylememişler, ezberletmemişler. "Adam başbakana ayağa kalkmadı, yamuk oturdu demek ki darbecidir" diyosun, ne alakası var? Kusra bakma ama en alakasız, ve en sığ düşünce formu şu. Düz mantık neyse burada düz mantık bile yok sığ mantık var. Aristo seni görse mezarında ters takla atardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

tabii çok dolduruyo az önce gördük benim hakkımda yalanlar söylendi kimse çıkıp benim sölememe rağmen öyle bişey demiosun demedi. benim gibi düşünüosan napıosan yap mübahtır mantığı aynen işledi cumhuriyetçi brolar arasında.

Senin gibi düşünen derken neyi kastettiğine göre değişir. Kastettiğin hakikaten senin gibi "düşünense" evet, son derece saçma argümanlarla üstelik de yalan dolanla tartışmayı çevirmeye çalışan insanlara karşıyız. "Adam ayağa kalkmamış demek ki darbeci" diyebilecek kadar boş konuşan bir insana evet herkes karşı. Yok eğer siyasi görüş olarak seninle aynı görüşü paylaşan diyorsan burada onlarla gece gündüz tartışabiliyoruz, saygı duyuyoruz görüşüne. İstersen isim isim de örneklerini verebilirim.

Sorun siyasi görüşün değil, sorun tartışmayı kavrayabilecek bilincinin olmaması, bundan dolayı her olayda işi demagojiye çekip son derece alakasız örneklerle kendini haklı çıkarmaya çalışman ve senin dışında dünyada hiçkimsenin mantıklı bulmayacağı (ki buna senin siyasi görüşünde olanlar da dahil) argümanlar ortaya atman.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki napolyonn başbakan geldiginde ayaga kalkmayan korgeneral tamam protokol e uymadıgı için bi kusur işlemiş oluyor burdan darbeciliginide döktünüz ortaya.Peki ben memur degilim öle sıradan vatandaşım tayyip geldigi zaman buraya karsısında hazır olda beklemek zorundamıyım sence yoksa istedigim gibi takılablirmiyim Başbakanın güvenligini tehlikeye sokmadıgım sürece?

konuyla çok alakalı degil biliyorum sadece merak ettim ne düşünüyorsun acaba diye
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

daha ne zaman ayağa kalkacağını bilmeyen korgeneral olmaz. başbkan gelince sevsin, sevmesin kamunun başı geliyor ve nezaketen ayağa kalkılmaz kurallar gereği kalkılırr.

öff troll değilsen durumun gerçekten çok feci Napolyonn "ayağa kalkmadı bakın şimdi nerde" lafını bile aklamaya çalışıyorsun bir şekilde. ilerde senden süper danışman olur RTEya ona hazırlanıyorsun sanırım (bkz. cumhurbaşkanı danışmanı ve twitter postları)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...