Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedim balkondan düştü :(

batuhan

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar dün bi dalgınlık sonucu kedi balkondan atlamış 4.kat.
Sanırım çok kötü düşmüş.Hemen veterinere götürdük.İlk tespitler sonucu damağı yarılmış ve beli kırılmış :(
Ayakları ve kuyruğunda hiç hareket yok ama çok azda olsa arasıra tepki veriyo.Bugun ilk gününü atlattı hiç bişey içmedi yemekte vermedik veteriner dediği için.Bugun serum verdiler kortizon aşısı oluyo 1 hafta süre ile olucakmış.Tam beli kırıldımı yoksa sinir sisteminde problemmi var bilmiyorum ama sonuçta hareketsiz.1 yaşında daha başına gelen yada b öyle bi olay duyan varmı.İyileşme şansı varmıdır acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

1 günü geçirdiyse zamanla düzelmeye başlar ama dikkat etmeniz lazım tabi. İleride de muhtemelen izi kalır bunun, hareketlerini falan sınırlar, psikolojisini de etkileyebilir.

Benim kedi 6 aylık falanken baya ciddi bi olay yaşamıştı. Psikolojisinde bir şey yok gibi ama kaslarıyla ilgili sorunu oldu sanırım arka bacaklarından birini iyi kullanamıyor, arka bacaklarını kullanıp yükseğe sıçramaktan kaçınıyor falan
Sosyal ağlarda paylaş

bizim kedilerden biri birinci kattan düştü ağzı burnu kırıldı ama kalıcı bir etkisi olmadı. bir yıl içinde falan yüzünde en ufak iz kalmadı
başka bir tanesi 5. kattan düştü, gene birşey olmadı. hala atlayıp zıplıyor, mahallenin kedileriyle kavga ediyor hatta

biraz şans işi herhalde
Sosyal ağlarda paylaş

geçmiş olsun.

aynı şeyi arkadaşımın kedisi yaptı, 6. kattan atladı kalça kemiği ve ön kollarda parçalı kırık vardı. ameliyata falan alıp vida vs. ile kırıklara müdahale ettiler, şu anda hayatına devam ediyor kedi. atlayalı bi 4-5 sene oluyordur.

kortizon vs. ile kırık iyileşmez, bulunduğun bölgede operasyon tecrübesi olan bir veteriner varsa ona götür derim.
Sosyal ağlarda paylaş

kedin erkek mi dişi mi ?

ben ufakken kedimi kasıtlı olarak cam kenarına balkon kenarında tutuyordum korkudan geri sıçrıodu.o korkuyu ona yerleştirdim

balkondayken tırsıyor fakat cam kenarları cok geniş oldugundan cıkıp orda yürüyor.salondan benim oraya falan evi camdan cama geziyor

da ben o ara tabi kalp krizleri geçiriyorum sdfs.bu yuzden sineklik yaptırıcam.bizimki kuşları falan izliyor atlamıyor dişi kediler daha cok aatlar zıplarmış

ama işte kedi sonuçta bişi olur düşr eder sakat
Sosyal ağlarda paylaş

ha şunu söyliyim 5. kattan düşünce kemiklerine bişey olmamıştı bizimkinin betona düşmesine rağmen ama böbrekleri zarar görmüştü, uzun bi süre çişi kanlıydı. sürekli veteriner kontrolündeydi

ama dediğim gibi kalıcı bir izi olmadı. şu oldu artık yağmurlu havalarda kuş kaçırmak için uğraşmıyor
Sosyal ağlarda paylaş

batuhan said:

Arkadaşlar dün bi dalgınlık sonucu kedi balkondan atlamış 4.kat.
Sanırım çok kötü düşmüş.Hemen veterinere götürdük.İlk tespitler sonucu damağı yarılmış ve beli kırılmış :(
Ayakları ve kuyruğunda hiç hareket yok ama çok azda olsa arasıra tepki veriyo.Bugun ilk gününü atlattı hiç bişey içmedi yemekte vermedik veteriner dediği için.Bugun serum verdiler kortizon aşısı oluyo 1 hafta süre ile olucakmış.Tam beli kırıldımı yoksa sinir sisteminde problemmi var bilmiyorum ama sonuçta hareketsiz.1 yaşında daha başına gelen yada b öyle bi olay duyan varmı.İyileşme şansı varmıdır acaba?

valla şöyle diyim, halamın kedisi var ve kendileri böyle 8. 9. katta falan oturuyor. kedi atlamış ama bişey olmamış. gerçi düştüğü yer çimenlik felan böyle de bilmiyorum etkisi olur mu. biraz şans işi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım düşerken sırt üstü fln düştü o yüzden böyle bi hasar oldu.Çok az arasıra tepki veriyo.Yürümek istiyo hareket edemeyince sinirleniyo biraz :(
Kedim dişi.Veterinerde bi sargı fln bişey yapmadı hiç beline.Alçı fln olayları yokmu acaba.Operasyon yapan bi yere göstersemmi?
Sosyal ağlarda paylaş

merak etme, iyileşiyorsa sinir sistemiyle ilgili bir problem olmaz. kemiklerinde kalıcı bir problem olmazsa düzelir diye umut ediyorum.
ilk gece sen uyuma ama bekle başında. arkadaşımın kedisi de atlamıştı dikiş falan atıldı serum yedi canlandı dedik sabah ölmüştü. ama o yavruydu tabi, seninki iyidir. 3. günü atlatan kedi ölmez diye bir kural var mesela
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...