Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Merge

Khiran

Öne çıkan mesajlar

Ya şimdi bizim server'a bakıyorum 16 kişi guildde online. pvp desen warfront'ta blackgarden'a tıkladığımda girdim kaç defa ard arda. şehirde hareketlilik fln var. shivermere pek ölü gözükmedi. hafta sonu zaten raid rift olsun zone eventlar olsun güzelce takılıyoruz ama evet aktif oyuncu sayısında bir düşüş var. millet 50 oldu arada sırada giriyor yeni content bekliyor çoğu kişi. o salak maili bende aldım benden de güya parayı çekememişler ama ben sabredecem bir kaç ay daha. casual oyuncu olduğum için çok rahatsız etmiyor şuanki durum arada hala gankleniverdiğimizde oluyor :P adamlar çalışıyor sabredin biraz daha daha 2-3 aylık oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

mmorpg eski nesil oyuncusunun ana sikintisi, beklesekte gelecek seyler belli malesef, yeni zone yeni dungeon, yeni boss vs, yoksa oyun super ama kasarlanmislar olarak gelmisi geleni gelecegi bildigimiz icin sorun cikiyor bence.

wow lanetinin bir etkisi, baska birseyler bulmalilar , ama ne ??!?!?!?
Sosyal ağlarda paylaş

Event başladı, stillmoor da sürekli invasionlar başlıyor. Bir anda 2-3 raid felan gördüğüm oldu. Oyun kalabalık olursa gayet eğlenceli oynanıyor ama insan olmaması sıkıntı yaratıyor. Trion'un hatası çok fazla server açıp kitlesini çok geniş alana yaydı. Serverlar boş kaldı.

Ben hala patchi bekliyorum. Patchden sonra bir artış olmazsa bırakabilirim...

Ha hala başarılı bir alternatif yok şu an olursa zaten Rift de pek duracağımı sanmıyorum.

Öte yandan MMO dünyasında yapılan çoğu oyun WOW'u örnek almış durumda. Bundan sonra çıkacak çoğu oyunda aynı mantıkla hareket edecektir. Çok farklı şeyler beklemeyin. Farklı olanlar boş boş sürünüyor şu an...
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim siz ne istiyorsunuz ben anlyamiyorum...
Level kas, dungeon yap, pvp yap item kas, reputation kas, crafting kas. Mmorpg budur.
Her mmorpg'nin ortak amaci en iyi karaktere sahip olmak. Bunun yolu yukarda dediklerimi yapmak.
Bunlari yapmak istemiyorum demek , ben fps seviyorum ama adam, yaratik vurmaktan zevk almiyorum demek gibi.
Rift fanatigi degilim ama su oyunu birakip wow'a kesinlikle donmem. Guzel yeni birsey cikarsa kesin oynarim.
Rift'e yapabilicek en manyak yenilik Class sistemini kaldirip bir karakterin istedigi 3 soul'u secebilmesini saglamak bence.
Sosyal ağlarda paylaş

haklisinda iste mmo budur demek su anki mevcut mmo kitlesini kapsiyor istedigimiz daha farkli bir sey. yeni bir mmorpg turu diyelim.

su ustte saydiklarini cok iyi gerceklestirmis ve hala icinde barindiran mmolar olduktan sonra yeni bir oyunun cikipta ayni seyleri biraz daha iyi grafiklerle bizlere sunmasi , eski ve bu turun tadini almis oyuncular icin hic cekici degil.

birde riftte eger server merge yaparlarsa tumden batar ortalik cunku oyuncu kulturunde server merge, oyunun tutmadigi ve artik birakalim bu oyunu dusuncesinin baslamasina olanak saglayan bir garip durum.

su son dedigin istedigin 3 soulu secme super olur ki ben rifti o sekilde saniyordum betasina girmeden once, ne guzel diyordum warrior alirim, healer cakarim yanina nefis solo..
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

su son dedigin istedigin 3 soulu secme super olur ki ben rifti o sekilde saniyordum betasina girmeden once, ne guzel diyordum warrior alirim, healer cakarim yanina nefis solo..

ee öyle zaten.

Ayrıca WOW da cross-server dungeonlar, arenalar yaptılar battı mı?!

Evet merge kelimesi kötü bir etki bırakıyor olabilir ama TRION öküzlük edip o kadar server açıp o kitleyi dağıtmasaydı bunları düşünmek zorunda kalmazdık. Öyle yada böyle insanları bir şekilde bir araya getirecekler, mecburlar. Boş map Rift'in kendi lore un ters düşüyor zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

birde riftte eger server merge yaparlarsa tumden batar ortalik cunku oyuncu kulturunde server merge, oyunun tutmadigi ve artik birakalim bu oyunu dusuncesinin baslamasina olanak saglayan bir garip durum.

Yayın hayatına 91 serverla başlayan başka oyun var mıdır? Ben bilmiyorum şahsen.

@nomsar; kime göre az neye göre az yav? adamlar ilk açıklamalarda 2010'un sonu beta, 2011'in başlangıcı release demişti. 2011'in yarısına geldik beta duyurusunu bırak, daha sınıfların tamamı bile duyurulmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

ahah 1 gün önce aylık çekilmiş. iptal ettim ama 4 haziran'a kadar açık. fffuuuu.

asıuhaushauıhaıusd
yeto seniiii
Ben kapadım vallahi. Çok ümitliyim aslında riftten ancak çok yavaş ve ağırkanlılar adamlar. Yani ellerindeki lvl 50 contenti aynen UO da t2a da oynamaya benziyor. Destard shame destard shame destard shame sonra bidaha destard shame. Annatabiliyo muyum?
Sosyal ağlarda paylaş

Khiran said:

Kanuni said:

Yayın hayatına 91 serverla başlayan başka oyun var mıdır? Ben bilmiyorum şahsen.

yayin hayatina 91 serverle baslayip su anki duruma bir ay gibi kisa surede erisen baska oyunda yok..

cok cabuk abarttilar server sayisini ya da oyunun serverleri gercekten 1000-2000 kisilik falan.

ilk 8 haftada rift 328 bin adet satmis, wow 458 bin adet, esasinda baslangiclar cok yakin, ha sonradan devamli artis gosteren bir oyun wow, ancak serverler ne kadar yogun olsada o gunlerde boyle her gun 10-20 server acmadiydi blizz. cile cekmistik ama dogruymus demekki taktikleri.
Sosyal ağlarda paylaş

Dun akam shimmersand'de earth invasion'lara cilginca saldirdik. Bi tarafta boss spawn oluyor sonra tam tersi tarafinda baska bir boss, arada delice kosusturduk. 50- 60 kisi vardi bir o kadarda guardian. En onde kosanlar Loot'un da en iyisini kapti. Her Boss'tan sonra guardin'larla birbirimizi kesmeyi de ihmal etmedik.
Bir suru de dragon Egg'im oldu ama quest falan almamistim.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta gecesi öyle eğlendim ki bizim server için merge gerekmiyor diyebiliyorum artık. Oyunun sadece daha fazla reklama ve zamana ihtiyacı var. Diğer serverlarda gerekebilir ama bizim serverda gerekmiyor.

5 kişi düşük level zoneda defiantları ganklemeye başladık ondan sonra yüksek level defiantlar yardıma koştular onları da kestik :) Birden bir aksiyon oldu 30-40 kişi birbirine daldı çok eğlendik. WF'lar fln tamamda PVP server olduğunu unutmamak gerek. Adam bulamıyorsak ortalığı karıştırıp üstümüze çekmemiz lazım. Stillmoor'da daha beter pvp yapılıyor riftler basılıyor. Dediğim gibi daha fazla reklam lazım ve en önemlisi hedef kitle wow oynayan değil f2p'den yeni p2p'ye geçecek ya da diğer mmoları oynamış kitle olmalı. Wow oyuncusu bir süre sonra sıkılıp bırakabiliyor ama diğer oyunları oynayanlar kolay kolay sıkılmayacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...