Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4.1 PTR

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

Spidee said:

Sertcocuk said:

Gangren said:

Herkese göre değişiyor bu.
Aynı bossu, çok az farklılık ile, daha fazla efor harcayarak, daha önceden aldığın lootun daha iyi hali için öldürmek bana saçma geliyor; başkasına gelmiyor.

o zaman raid bosslarıyla hiç uğraşma, daha iyisini almak saçma geliyosa 5m heroiclerden topla üstünü başını?

Çünkü 5m heroiclerdeki bosslar ile raid bossları aynı.

"Ha 1080p izlemişim, ha 720p izlemişim abi" diyen adama, "Die Hard izleyeceğine Amelie izle o zaman" diyorsunuz.

Yazmadan önce düşünüyor musunuz acaba ya?

ama 5m normal bosslarla 5m heroic bosslar aynı, daha iyi gear için ne gerek var heroic kesmeye o zaman madem maksat gear değil?
Sosyal ağlarda paylaş

bu yorumları yapan arkadaslar hıc vanilla zamanında ısntance yapmadınızmı? mc gecdımde bwl aq40 nax ne farkı varkı blız anca dengeyı kurdu bence tb wotl zamanında oyun asırı kolaydı sımdı eskı halıne gerı dondu hatırlıyorumda vanıllada farm ıcın bos keserken hp azalıyor yemek yada bandaj cekıyordum tbc wotl hır durmadan kesebılıyor sımdı ısde eskısı gıbı yemek yada bandaj cekem lazım bırakın kımse bahane uydurmasın oyun bence su anda daha zevklı cunku zor
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

Kolay çok kolay, zor çok zor çünkü.

zor çok zor deil ,evet o noktaya gelebilmek için bi emek sarfetmek gerekiyor ama bu da oyunu daha üst seviyede oynayan oyuncular için.Bu olmasaydı, zor az zor olsaydı bu seferde o insanlar oyundan zevk almayacaktı :)

Remus said:

zorluk degilde 1 kisi yuzunden wipe yenme olayi cok kotu olmus bence biraz o tip seyleri nerfleseler insanlar daha bi zevk alicak oyundan. Yoksa contentte sorun yok bence

blizz ayarı güzel tutturmuş kanımca herkesin herşeyi kesememesi oldukça normal wowun 10-25 kişiden oluşan takım oyunundan oluştuğunu düşünürsek arada 1-2 kişinin hatalarından wipe yenmesi çürük elmaların ayırt edilmesi içinde başarılı bir yol

Zorlukla ilgili kısaca bi örnek veriyim contentin ilk başlarında raid saatleri birbiriyle hemen hemen aynı 3 türk guildi gerek normal modlarda gerekte ilk heroic bosslarda başabaş bi görüntü sergiliyordu sonradan aradan bir tanesi kopup gitti,
Bunun nedeni bu guildin çok daha über oyunculara sahip olması değil, zamana ve encounterların zorluklarına karşı daha sağlam durup oyuncu kaybetmeden, guilde yeni iyi oyuncular katarak yoluna devam edebilmesiydi.

Şu an ki türk guildlerinin asıl problemi, oyuncu sirkulasyonun çok fazla olması sürekli yeni gelen tanımadığınız adamları gearlayıp başka guildlere onları kaybetmek zaten zor olanı imkansızlaştırıyor:)

Oyuncuyu nasıl kaybetmicez karpuzun iyisini nerden alıcaz derseniz de catastan karandine başvurun farm content canı sıkılıyordu eminim yardımcı olur:D
Sosyal ağlarda paylaş

Soulgs said:
sürekli yeni gelen tanımadığınız adamları gearlayıp başka guildlere onları kaybetmek zaten zor olanı imkansızlaştırıyor

Şu sebepten ve artı olarak random denk gelen lavuklar yüzünden oyundan soğudum zaten.

Guildle girsek ayrı dert, pug girsek ayrı dert. WOW oynarken artık hiç zevk alamıyorum, sadece sıkılıyorum ve geriliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Soulgs said:

blizz ayarı güzel tutturmuş kanımca herkesin herşeyi kesememesi oldukça normal wowun 10-25 kişiden oluşan takım oyunundan oluştuğunu düşünürsek arada 1-2 kişinin hatalarından wipe yenmesi çürük elmaların ayırt edilmesi içinde başarılı bir yol

Zorlukla ilgili kısaca bi örnek veriyim contentin ilk başlarında raid saatleri birbiriyle hemen hemen aynı 3 türk guildi gerek normal modlarda gerekte ilk heroic bosslarda başabaş bi görüntü sergiliyordu sonradan aradan bir tanesi kopup gitti,
Bunun nedeni bu guildin çok daha über oyunculara sahip olması değil, zamana ve encounterların zorluklarına karşı daha sağlam durup oyuncu kaybetmeden, guilde yeni iyi oyuncular katarak yoluna devam edebilmesiydi.

Şu an ki türk guildlerinin asıl problemi, oyuncu sirkulasyonun çok fazla olması sürekli yeni gelen tanımadığınız adamları gearlayıp başka guildlere onları kaybetmek zaten zor olanı imkansızlaştırıyor:)

Oyuncuyu nasıl kaybetmicez karpuzun iyisini nerden alıcaz derseniz de catastan karandine başvurun farm content canı sıkılıyordu eminim yardımcı olur:D

Belli egon yuksek Aferin sana 2 gunde contenti bitirdiysende. Yalnız sunu bilki bu oyunu oynuyanlar %90'indan fazlasi senin kadar kasmiyor.
Ayrica bir cok guildde insanlar birbirlerine deger veriyorki bu tip guildler genelde hardcore degil zaten ne world first kasiyo millet ne server first.

Kisaca hardcore guildler heveslerini aldiktan sonra birakta diger insanlar kessinler bosslari zevk alsin insanlar oyundan.
Sosyal ağlarda paylaş

Vanillanın zorlugumu? oynayan arkadaslar bılır sımdıkı gıt bosu normall kes olmadı 10mende hc kes 4234323 tane ıtem bırde ustune 24234 tane set ıtemı al tamam yola devam vanillada setı ıtemını bırak normall ıtem almak ıcın mıllet bırbırını yıyordu ustune raidler 40 kısı dusunnun artık
Sosyal ağlarda paylaş

Healing buffindan sonra content cok kolay oldugnun farkindayim. Ama Haftada 5 gun raid yapan icin kolay, benim gibi haftada 2-3 gun raid yapiyorsan zor oluyo.... Ben zaten content cikti kolay olsun deminiyorum soyle bi 50 guild contenti temizliyince nerf yemesi lazim hemide temiz yoksa casual playerlar contenti bitiremez.

Ayrica 1 kisi yuzunden wipe yemekte sacma bi sey 25 kisi raid yaparken ozellikle bunun lagi var fpssi refleksi var millet eglenmeye geliyor oyuna stres atmaya ego tatminine gelen sayisi %10 ve daha azi.
Sosyal ağlarda paylaş

Haftada 3 gün ilede rahatlıkla raid yapabilirsin başarılı bir şekilde. Fakat eğer yapabilirsen tabii. Sağdan sola 10 denemede zor kaçabilen adamlar ile tabiikde ilerleme kaydetmek mümkün değil. Wotlk oyuna getirdiği en büyük kötülük bu tür oyuncu kitlesi idi. Bu sadece bir oyun olabilir ama genede emek harcadığın birşey. Bu yüzden de azcık dikkat ediceksin.

Elbette biri ölünce işin zora girecek o zaman "raid" yapmanın mantığı ne ?
Sosyal ağlarda paylaş

Yani,

Eğlenmeye geliyorsanız normal yapacaksınız. 4-5 tane HC istersen o da zorluk olsun maksat sıkıntıyı alsın. Eğlenmeye gelen zaten max 3 gün raid yapıyor. O da yani raid saatinden 1 saat sonra başlıyor. Biri afk oluyor gelmiyor, teki gelirim diyor hiç gelmiyor vs. Bazen raidler iptal oluyor. 10 kişi toplandı mı işte boss kesiliyor o da ancak. Casual sonuçta adamlar, wipe olunca kimseyi yargılamıyorlar. Taktikleri tekrar anlatıp baştan giriyorlar. Readycheck yapıosun, herkes yes dese bile 5 dakika bossa bakıosun. Hala anlamadım mesela bunu.

Amacın progress ise, 5 gün raid yaparsın çok katı kurallar koyarsın. 13/13 HC farmlarsın her hafta ozaman sıkılabilirsin. Ama yani şuan öyle bi topluluğun olduğuna pek inanmıyorum. Çok fazla olduklarına inanmıyorum yani. İllaki vardır da, kaçımız böyleyiz. 12/12 normal kesip, content çok sıkıcı la demek saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

Remus said:

Kisaca hardcore guildler heveslerini aldiktan sonra birakta diger insanlar kessinler bosslari zevk alsin insanlar oyundan.

normal guildler normal bossları sonuna kadar kessinler. ama heroic bossların kasılmadan kesilemeyeceğini bilsinler, blizzard da kasılmadan kesilecek kadar nerflemesin.

mesela valionayı ne güzel piç ettiler. girsin kessin casual guildler heroic.
Sosyal ağlarda paylaş

%10 icin %90'nin kalbini kirmak olmaz, casual for the win zamani gelicek is bulucan coluk cocuga karisican o zaman senden %90 karisican ayrica, Bu tierin son bossu heroic olarak kesiliyor anca!!! hani casual olarak contentin tamamini goremiyorsun zamaninda.
Bi garip ego sapkini olmus millet anlamiyorumki 50 hardcore guild 13 bossu indirdikten sonra milleti deli gibi kastirmanin anlami yok nerfliyiceksin temizinden olup biticek zaten 4-5 ayda bi yeni raid instance geliyo pasif olarak nerfleniyo butun raidler. O yuzden %90 icin 1-2 ay content temizlemek icin guzel bi nerf vermenin bi sakincasi yok.

Ayrica sunuda unutmayin bu oyun icin herkez ayni parayi veriyo aylik ve herkez content degismeden herseyi kesebilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaş casual anlamıda değişmiş oyunda bu Wotlk ile.

casual demek kötü oyuncu demek değil ki yada oyuna yeterli süre ayıramayan ? Hardcore un mantığını bir kere yanlış anlıyorsunuz.

Hardcore adam normal oynayışın dışına çıkandır öncelikle. Oyunda ki amacı belli bir sıralamaya girmektir.

TBC ve öncesinde casual guild standardı haftada 4 gün 8-12 raid yapmak demekti. Çokda güzel ilerlerdi millet. Misal benim TBC deki casual guildim hardcore adamlar sunwell yaparken biz BT'yi yapıyorduk.

HM=hardcore oyun demek değil. casual guild olupta şuanda HM deneyebilirsin haftada 3-4 gün raid ile.

Fakat yapabilirsen arkadaş. Wotlk ile pug mantığına alışmış oyuncu kitlesi daha guild ve raid mantığını çözemedi.

İsteniliyorki Wotlk ki gibi gelelim hiç bir hazırlık yapmadan hiç bir boss'a filan bakmadan zıplaya hoplaya raid yapalım. Healer ların manası bitmesin. kaçılması gereken yerde bekleyelim nede olsa ölmüyorsun anasını satayım.

Tam bebe oyunu.

Kısaca zati casual olarak yapman gerekeni yapamıyorsan bu oyunun suçu değil. E kardeşim günde 1 saat girerekte MMORPG oynanmaz. en azından pve tabanlı olanı. Günde bir saatte film izleyemiyorsun afedersin.

Ama merak etmeyin o kadar laf ettiler ama götüm götüm lolipop kapmacaya dönüşüyor oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...