Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bi kenan evren yargılanıyodu ne oldu ona

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

korktuğu için değil de, siyaseten anlamsız şu an. 411 milletvekilinin onayladığı yasa AYM'den döndü bu ülkede, aynı yasa için kapatma davası açıldı. AYM'nin yapısı değişmeden yeni anayasa yapılmayacağı ta o zamandan belli oldu zaten.

AYM'nin yapısı referandumda değiştirildi, tam da bu yüzden. ancak şimdi atılacak adıma gelecek itiraz çoktan belli "bikaç aya seçim var, yeni anayasayı yeni meclis yapsın". zaten gidin muhalefete sorun, aynı şeyi işiteceksiniz, malesef türkiyede siyaset böyle yapılmakta.

keşke ergun özbudunun önerisi dikkate alınsa da bütün partiler kendi anayasa taslaklarını yarıştırsa seçimde. ama bu olmayacak, lagalugayla 4 ay daha geçecek, akp yine zafer kazanıcak, ondan sonra yeni anayasaya başlayacak. başlamazlarsa çıkarıp bu mesajımı koyarsınız, sticky yapıp dalga geçersiniz =)
Sosyal ağlarda paylaş

yok korktuğu için değil. şu sıralar kendileri istinat duvarı, kaçak otel, 5 sene önce inşaatı tamamlanmış ama badanası yeni yapılmış bina açılışı yaptığı için fırsat olmuyor tabi. padişahımız bugün Sakarya da daha nice istinat duvarları, posta kutuları açmak için bulunuyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17006211.asp?gid=373

Yat yere yat yere yat POLİS! ne güzel canım insanların yerlere yatırılıp sorgulanması. hani 12 eylül ile böyle hesaplaşılıyor işte. Asker devletinden polis devletine kayarak. Mısır halkına gaz verip kendi halkına zulmederek. Elaleme dağıttığı akılları kendisi kullansa en azından 5% ini kullansa şuan bukadar eleştirilmeyecek. Yaptıklarının, söylediklerinin arkasında art niyet aranmayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

abi iddia senin, neye dayanarak söylediğini soruyorum. benim dayandığım şu; hayır verenlerin çoğu akpnin yaptığı hemen herşeye kategorik olarak karşı çıkanlardı..bunu referandum sürecinde gerek mecliste, gerek medyada gördük zaten. paketin tamamı akpnin bilmemne operasyonu olarka nitelendiriliyodu.

buna karşı evet diyenlerin bi kısmı zaten paketteki çoğu maddenin mevcut anayasa üzerinde bir iyleştirmeye yol açtığını düşündüğü için, bir diğer kısmı da kategorik olarak chp-mhp çizgisinin karşısında yer almak-ya da tayyip naparsa kabulümüzdür diyerek evet demiştir. bu yüzden ben referandum sonucunun tek tek oylanmayla pek bi ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

abi iddia senin, neye dayanarak söylediğini soruyorum. benim dayandığım şu; hayır verenlerin çoğu akpnin yaptığı hemen herşeye kategorik olarak karşı çıkanlardı..bunu referandum sürecinde gerek mecliste, gerek medyada gördük zaten. paketin tamamı akpnin bilmemne operasyonu olarka nitelendiriliyodu.

buna karşı evet diyenlerin bi kısmı zaten paketteki çoğu maddenin mevcut anayasa üzerinde bir iyleştirmeye yol açtığını düşündüğü için, bir diğer kısmı da kategorik olarak chp-mhp çizgisinin karşısında yer almak-ya da tayyip naparsa kabulümüzdür diyerek evet demiştir. bu yüzden ben referandum sonucunun tek tek oylanmayla pek bi ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

düzeltme yapayım Sir,

%90 için konuşuyorum,
Evet diyenler AKP'yi tuttuğu için, Hayır diyenler CHP'yi tuttuğu için verdi.
Biz çok takım tutma meraklısı olduğumuz için, okumaya tenezzül bile etmedik maddeleri.

yoksa hiçbir işçi ( patron olmayan yani ) kalkıpta evet vermezdi okusaydı maddeleri.
Hiçbir kadında vermezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

ben referandum da hayır verdim ama haziranda chp gibi milliyetçi veya tkp gibi sosyalist partilere de oy çıkmaz benden. bi şeyi kafanızda sabitliyosunuz ben a adamıysam illa şunu yapıcam diye sonrada buraya gelip özgürlük bıkbıkbık.

akp çok daha yakın şu aralar milliyetçiliğe :) zira mhp tabanına saldırıyor kendileri,
ve baykal gg olduğundan beri chp uzaklaşıyor o yakından. Gidip kurultay konuşmasını dinleyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

chp'den birçok milletvekili "pakedi ayrı ayrı oylayın, bizim de evet demek istediklerimiz var" demedi mi?

ayrıca hem televizyonda hem televizyonda sık sık "paket umrumda değil ama şu hsyk'dan hesap soracağız!" diyen kişiler gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...